Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem büszkék rám a szüleim?

Miért nem büszkék rám a szüleim?

Figyelt kérdés
Szakmunkás iskolába járok. Most végeztem az első évet, most nyári gyakorlaton vagyok. Általános iskolában nagyon gyenge, hármas körüli tanuló voltam. Itt az iskolában főleg gyakorlatból nagyon jó eredményeket értem el, évvégén könyvet és oklevelet is kaptam. Én elégedett, meg egy picikét büszke is vagyok magamra, de a szüleimen látszik, hogy nem igazán vannak velem megelégedve. Nem értem, hogy miért, hiszen igyekeztem, annak ellenére is, hogy olyan iskolába írattak be és olyan szakra, amelyikbe és amire nem is akartam menni.

2015. jún. 21. 23:02
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ez így még nagyon kevés információ.
2015. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ok mivel foglalkoznak? Talan lenezik a szakmunkasokat? En azert gratulalok neked!! :)
2015. jún. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Mert a szakmunkához nem jár érettségi, és gondolom azt akarták, hogy a gyerekük diplomázott ember legyen.
2015. jún. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
54%
Mert nem kommunikálod feléjük a sikeredet.
2015. jún. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
72%

Magadra legyél büszke. Amit megtanulsz, azt te fogod kamatoztatni. Nem a szüleidnek tanulsz. Amúgy lehet, ők nem is képesek kimutatni, hogy az ilyesfajta érzelmeiket.

ha egy szakmában jól teljesítesz, később lehet, nagyobb eredményeket fogsz elérni, mint akár egy diplomával.

2015. jún. 21. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Géplakatos szakmát tanulok.
2015. jún. 22. 07:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én szüleim mindig azt mondják, "ne nekünk tanulj, hanem magadnak!", és ez valójában nem csak a tanulásra vonatkozik, hanem lényegében bármire! Biztosan örülnek a sikereidnek, még ha nem is mutatják, de ha nagyon bánt a dolog, ülj le beszélgetni velük erről!

Viszont azt sose felejtsd el, hogy neked kell önmagadra büszkének lenned, magadnak felelj meg, ne másoknak! Ha te elégedett vagy azzal, amit csinálsz, és ahogyan csinálod, akkor senki sem szegheti a kedvedet benne! Akkor leszel a legerősebb, ha önmagadból meríted a motivációt :)

2015. jún. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!