Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tegyem magam túl azon,...

Hogyan tegyem magam túl azon, ha úgy érzem a szüleim nem büszkék rám, nem ilyen gyereket akartak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ha barátom van akkor is kimutatják nem tetszésüket, látom rajtuk hogy inkább azt szeretnék ha majd 25 évesen lenne barátom, addig tanulnék. Azt mondják az öltözködésem sem szép(nem hordok kur.vás ruhákat, nem járok tiszta feketében sem mégsem tudom mi bajuk. Ha elmegyek otthonról is tudatják velem, hogy nem ilyennek neveltek, hogy haverokkal mindig beüljünk valahova, inkább ülnék otthon és tanulnék. Tanulok is, nem hanyagolom el. Nagyon rosszul esik, mikor azt látom hogy szégyellnek meg nem büszkék rám- csak azt nem tudom miért. Mit csináljak most?
2012. szept. 15. 12:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány éves vagy, de a helyedben én belenéznék mélyen a szívembe és azt tenném, ami ott legbelül jól esik. Értem ez alatt az öltözködést, a barátkozást, a szórakozást és még ezer más dolgot. A lényeg az, hogy Te érezd jól magad a bőrödben és persze azért az is fontos, hogy ne ess át a ló túloldalára. Legyen tartásod !


Ez a Te életed, próbáld úgy alakítani, hogy jól érezd magad benne. Ha látják, hogy elégedett és boldog vagy, talán megváltozik a véleményük.

2012. szept. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenkiben van valami kifogásolható. A közvetlen közelünkben élők ezt jobban észreveszik mint mások, sajnos. Nem benned van a hiba, egyszerűen 'rendetlen fiatalnak' tartanak.
2012. szept. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mivel te és a szüleid egy egész más korosztály vagytok, más körülmények közt nőttetek fel, lehetetlen hogy egyformán gondolkodjatok. A gyerek tud önállóan gondolkodni és nem egy robot, aki csak azt csinálja, amit mondanak neki. Ha ez probléma, akkor ez az ő felfogásbeli hibájuk, és nem a tiéd.

Ha tökéletes ember kell neki, akkor menjenek és klónoztassák magukat. Fogadok, hogy azzal sem lennének megelégedve.

2012. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is állandó bűntudattal mozgok itthon,mert mindig bajuk van valamivel,amit csinálok.Régen elhiszem,hogy nem tetszett nekik az,hogy kamaszként buliztam,sosem voltam otthon,minden pénzem elvertem,nem tanultam stb,de ennek a korszaknak vége.Azóta lett egy szakmám,tovább is tanultam,dolgoztam és most is teszek azért,hogy ne csak itthon üljek,mindent elvállalok,amilyen alkalmi munka van,takarítok itthon,sosincs mocsok,többnyire van pénzem,nem tőlük lejmolok stb és még most is az van,hogy amikor belépek a házba,akkor anyám olyan csúnyán néz rám és folyton olyan gyanúsítgatóan kérdez,mintha egy utolsó lecsúszott drogos lennék,aki most lopta el a pénzét a cuccra.Folyton így érzem magam előtte,már el sem merek neki mondani semmit,mert mindenben talál valamit,ami nem tetszik.Persze örül a sikereimnek,de érzem,hogy nem elégedett velem.És akkor apámról még nem is beszéltem,aki teljesen hangulatember.Szóval ez ellen nem tudsz tenni.Van olyan szülő,aki akkor is elfogadja a gyerekét,ha az lop,hazudik,csal,viszont van olyan,aki sosem fogja elfogadni.
2012. szept. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nehéz szülőnek lenni. De kamasznak is. A tizenéves kor nem csak a tanulásról szól, bár örülünk ha jól tanultok, mert az is nagyon fontos.

Viszont az önállóságban is lépkedni kell, főzés, mosás, hivatali ügyintézés egyedül, pénzkereset és annak beosztása, na és persze a barátok : kikkel, hová, mikor? Nagy kérdés és kockázat is van benne, de el kell fogadnunk, hogy erre a legrosszabb válasz a senkivel ,sehová, semmikor.

Beszélgessetek sokat, mondd el a véleményedet is a szüleidnek: olyan jó hallani, hogy hétről hétre hogy élesedik az elmétek, és mennyi mindent tudtok a mai világról-amit mi nem-.

Félteni mindig fogunk titeket, de lassan mi szülők is változunk, kérünk kis türelmet és kitartást! :)

Sok sikert!

2012. szept. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!