Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jót tesz egy 18...

Szerintetek jót tesz egy 18 éves fiatalnak, ha nyári DIÁKMUNKÁT végez?

Figyelt kérdés
Tipikus kamasz mentalitású,lusta,rosszul tanuló, dolgozni nem szerető fiúról van szó.

2015. jún. 22. 09:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
69%
Mindenképpen jót tesz neki. Ha másért nem akkor legalább nyáron mozog egy kicsit, és pénzt is kap érte.
2015. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
53%
Menjen szepen dolgozni!!!! Rosszul vagyok az ilyenektol,akik meg csak nem is tanulnak nagyon,es 18-20evesen 1 napot nem dolgoztak soha
2015. jún. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
33%
Igen, vagy egy nyári intenzív nyelv vagy egyéb tanfolyam is jót tenne neki. Ha ilyen beállítottságú, pl. nagyon jó programozó is válhatna belőle. :)
2015. jún. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
Arra gondoltam, kóstoljon bele a munka világába, vállaljon végre felelősséget valamiért, keljen fel reggel rendszeresen, és keresse meg a zsebpénzét. Különben csak bulizna a haverjaival hajnalig, aztán meg aludna délutánig, és itthon sem csinálna semmit.Egy hónapot ki lehet bírni...
2015. jún. 22. 09:21
 5/42 anonim ***** válasza:
77%

Én középiskolában az összes nyári szünetben dolgoztam. Egy építőipari cégnél ahol apa művezető volt. 2-3-4 másik ott dolgozó ember fiával együtt.

Néha igazi cumi munkákat kaptunk. Tűző napon kellet téglát pucolni. 40 fokban egy épület bontásnál az üveggyapot szigetelést kellet kibontatunk. Szált annak a szúrós pora és ragadt rá az izzadt testünkre. Tolni a dög nehéz malteros talicskát heteken keresztül, minden nap. De megtanultuk értékelni a pénzt (ami egyébként tök jó volt) amit kerestünk a munkánkkal. És megtanultuk mi az a MUNKA! Én nagyon örülök neki, hogy annak idején apa elzavart dolgozni és nem hagyta, hogy értelmetlenül csavarogva töltsem a szünidőt. Lehet akkor ma másképp állnék az élethez, munkához....

2015. jún. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
61%

Én lány vagyok, és sose voltam se rossz tanuló, se engedetlen, de nekem is jót tett a nyári munka.

Reggel 6-tól du. 2-ig álltam és gyalogoltam a papírgyárban, nap végére olyan hulla voltam, hogy mozdulni nem bírtam. A munkatársak pedig panaszkodtak, hogy 10 éve itt dolgoznak, de nem kapnak fizetésemelést. Az egyik munkásnak az egyik évben előzőleg csapta le az ujját egy gép...

Szóval volt, ami elrettentsen attól, hogy ezt csináljam egész életemben.


Biztosan jót tenne neki a munka, lehet, hogy összeszedné magát.

2015. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem jót tenne neki,az elején nagyon utálni fog titeket érte, de amikor kézhez kapja a fizetést boldog lesz.

Pont múlthéten említettem meg a szüleimnek,hogy kéne egy laptop (elsősorban tanuláshoz), apukám vicces kedvében volt, belinkelt Facebookon jó pár diákmunkával foglalkozó oldalt.

Vettem az adást jelentkeztem kettőre is, elvileg ma fognak felhívni. Remélem felvesznek.

Sok sikert nektek is,szerintem nagyon jó, hogy nem hagyod elkallódni a fiadat nyáron.Ha most nem is,később nagyon hálás lesz érte.(bocsánat a tegezésért :D)

18/L

2015. jún. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
6%
Nem. Szülői kényszerből semmiképp sem. Ha majd kell neki pénz, akkor megfogja oldani, ha meg nem, akkor ezt el kell fogadni, de ezt a primitív, fasiszta mentalitás felejtsük már el. Majd ha a nők is ugyanazt a munkát végzik, ugyanazért a pénzért...
2015. jún. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
82%
8-as: Ez most hogy jön ide?
2015. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
8%

Mi nem világos? Az ilyen még a sorkatonaságot is visszaállítaná, csak mert fáj neki, hogy ma egy átlag férfi valamivel több túlélési eséllyel indul mint a középkorban.

Ha nem kell neki pénz akkor nem kell, ezt el kell fogadni. Ennyi erővel kénszermunkatáborba is küldhetné, az mivel lenne különb?

2015. jún. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!