Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tanácsolnátok az alábbi...

Mit tanácsolnátok az alábbi esetben a fiatalnak?

Figyelt kérdés
felsőoktatásban tanuló lány, iskola mellett diákmunkát vállal, de stabil, állandó jövedelme nincs, a szüleivel él, de a szülők házassága romlóban, gyereküket anyagi és érzelmi zsarolásban tartják, az apja mindenhova érte megy, így egy idő után a lányt nem hívják szórakozni, nem akarnak konfliktust a szülőkkel, a szülők nem támogatják, hogy dolgozzon, kollégiumban nincs hely, nincs olyan évfolyamtársa, akivel össze tudna költözni albérletbe, közben az anya mentális egészsége egyre romlik, neurológus kezeli
2015. márc. 10. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:
tegyél félre minél többet és ha tudsz akkor próbálj meg elmenni koleszba, albérletbe, valahova. addig nézegesd, hogy nem-e van hely, amig nem találsz (koleszban év végén szokott szabadulni fel hely tudtommal, legalábbis a legtöbb-ben). sajnos mást nem tudok mondani
2015. márc. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"nem akarnak konfliktust a szülőkkel" - a konfliktus szerintem elkerülhetetlen. Diákmunkából nehéz az embernek fenntartania magát - én is csináltam ezt. Ne foglalkozz a szüleiddel, keress munkát. Akár részmunkaidőset vagy gyakornoki lenne a legjobb. Ha tudod igazolni, hogy önfenntartó vagy, akkor könnyebb bekerülni koliba. Sajnos korábban nekem sem jutott eszembe, egy opció lehet munkának gyorsétterem is, mert állandó munkahely, úgy ahogy megélhet belőle az ember. Viszont munka mellett nehéz csinálni a sulit, de nem lehetetlen!

"apja mindenhova érte megy" - mivel már felnőtt ember a lánya ezt nem értem.

Hogyha nem akarsz teljesen tönkre menni, akkor "megszabadulsz" a szüleidtől. Elnézést, hogy így fogalmazok, én is nélkülük kiegyensúlyozott felnőtt nő tudok lenni, mellettük meg egy idegroncs (mert 5 évesként kezelnek huszonévesen).

2015. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fordulj a HÖK-höz, mondd el, mi a helyzet, és kérj segítséget (ha jól értem, egyetemre/fősulira jársz.) Nem szégyen a bajban azokhoz fordulni, akik esetleg megoldást nyújthatnak. Lehet, hogy tudnak albérletet ajánlani, kollégiumi elhelyezésnél előnyben részesíthetnek, elmondják, hogyan kérhetsz szoctámot, lakhatási támogatást.

Sok sikert!

2015. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
" anya mentális egészsége egyre romlik, neurológus kezeli" neurológus nem kezel elmebetegséget / mentális betegséget
2015. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nos, kíváncsi voltam, mit tanácsolnátok, a szituáció évekkel ezelőtt volt aktuális ebben a formájában, és nem volt segítségem sehonnan. Ma mások a lehetőségek, mint akkor, így valószínűleg másképp cselekednék, de akkoriban megoldottam annyival, hogy félrevonultam, akkor tanultam, amikor csend volt (leginkább éjjel), és dolgoztam, amennyi lehetőség volt. A hallgatói önkormányzatunk egy katasztrófa volt, évekig egyetlen ember vitte, aki visszatartott minden infót, emiatt botrány is volt, mikor kiderült. A hallgatói jogviszony megszűnése után még voltak vizsgáim, plusz az államvizsga, akkor nehezebb volt munkát találnom, mert a diákmunkából kiestem, és sok cégnél inkább leépítések voltak. Egyszer kértem önkormányzattól szociális alapon támogatást, mikor albérletbe próbáltam költözni (már meg is volt, egy szoba társbérletben, de a jövedelmem nem volt elegendő a megélhetéshez), kiszúrták a szemem kb. 5000Ft-tal, mert a családomat tekintve ennyire tartottak rászorulónak. (Később az a munkahelyem megszívott egy jogszabály-módosítást, és többeket leépítéssel elküldtek, én is elkerültem onnan.) Amit pénzt kerestem, félretettem, hogy mire olyan munkám lesz, ami stabil is, legyen egy alap, amihez nyúlhatok, akár elköltözés miatt is.

Köszönöm a válaszokat. A mostani lehetőségekkel én is másképp tennék, mint akkor.

2015. márc. 10. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:

:-)


Megütötte a szemem, amit a hallgatói önkormányzatról írtál, nagyon fura. Én a rendszerváltást hallgatóként éltem meg, az első HÖK-öknek óriási érdekvédelmi, sőt hatalmi pozíciójuk volt, lelkesek voltak a tagok, rengeteget tettek a diákokért, népszerűek voltak. Ennyire leamortizálódott volna az intézmény, vagy ez csak helyi jellemző volt? Most a gyerekeim hallgatók, nagyon pozitívan beszélnek a HÖK-ről, ha szóba kerül, ezért is jutott eszembe ez a megoldás.

2015. márc. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tanulni, tanulni, hogy minél előbb elvégezd a sulit, és önállósodj.

Emellett minél több diákmunkát vállalni és a pénzt félretenni.

2015. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!