Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez így gáz?...

Szerintetek ez így gáz? Sajnos nagyon kicsi a lakás.

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk a férjemmel, elég kicsi a lakás, mindössze 30 nm2. Egybe van a konyha a szobával. Az ágyunk összecsukható, tehát kanapénak is használható, amire kb 3 ember tud leülni. Az asztalunk elég pici, összesen 2 székünk van hozzá. Eddig 1x hívtuk meg a férjem szüleit és anyumékat is szendvicsezni, tortázni hozzánk, hogy legalább lássák, hogy hol lakunk, de eléggé szűkösen fértünk el. Egyébként 1 éve lakunk itt.

A konyhánk is nagyon pici, nagy sütés-főzést kb nem is tudok benne csinálni, mert az előkészítő pult is annyira kicsi. Szívesen meghívnám anyumékat vagy aput is külön, de annyira pici, hogy normálisan alig lehet leülni kajálni, meg ugye összesen 2 székünk van, nyilván ha lesz majd lakásunk, mert nem ekkorát szeretnénk venni, hanem nagyobbat, akkor oda szeretném őket hívni.

Viszont a húgom pasijának a szülei vettek egy lakást, ahol a húgom és a pasija lakik. Vagyis még csak néha-néha van ott a húgom nála, de a lényeg, hogy többet van nála, mint otthon. Múltkor már meghívták anyumékat is ebédelni, aztán most apumékat is hívni fogják. Azt tudni kell, hogy az a lakás sokkal nagyobb, kb 50 nm2, 3 szobás és külön van egy előszoba-nappali része, ahol van egy rendes asztal és székük is van elegendő, hogy több embert le tudjanak ültetni.

Most engem olyan rossz érzés töltött el, hogy nekik van lehetőségük és helyük, hogy vendégül lássák anyumékat, apumékat, mi meg itt vagyunk egy tök pici lakásban.

Nem jó érzés, mert tudom milyenek a szüleim, majd az fog visszajönni, hogy bezzeg a húgomék meghívták őket enni, mi meg nem, csak szendvicsezni. Csak így ide 30 nm2-be, ahol egymást kerülgetjük nem is lehet normális vendégeskedést tartani. Még múltkor apum tette a megjegyzést 1x, hogy na mikor hívjuk meg őket magunkhoz. ebédre vagy vacsorára.

Én meg már olyan kínosnak tartom, meg úgy érzem én leszek a rossz ebben a helyzetben is.:(


Mit gondoltok?


2015. jún. 22. 14:14
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
Elnézést hogy hosszú lett, csak próbáltam részletesen leírni.:)
2015. jún. 22. 14:15
 2/24 anonim ***** válasza:
98%
Éljétek boldogan a saját életeteket és soha ne foglalkozzatok azzal, hogy más mit mond. Mondjon mindenki, amit akar.
2015. jún. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Tedd túl magad ezen, normális ember nem várja el, hogy ekkora kuckóban családi banzájt rendezzetek, különben is, van mire spórolnotok. Majd ha lesz saját, oda meghívjátok őket lakásavatóra.

Amúgy a húgod se abba hívja őket, amiért ő dolgozott meg, semmi köze ahhoz a kecóhoz, amit a pasija szülei toltak a srác feneke alá.

2015. jún. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Köszi 2-es, de ez így tényleg nem gáz, hogy mi ebben a kis lyukban nem tartunk nagy vendéglátást?:(

Bár anyum említette, hogy tudja, hogy nekünk kicsi a lakás és ott nem is igazán lehet elférni.

2015. jún. 22. 14:20
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves válaszokat.:)
2015. jún. 22. 14:21
 6/24 anonim ***** válasza:
49%
Hát ilyen sose lenne nálam gond, én éltem együtt egy nővel egy ideig, de egyrészt nálunk sose volt vacsora vagy ebéd, mindenki akkor evett, amikor tudott. Sose ültünk asztalhoz, szerintem régimódi. De még ha kicsi a lakás is, áthívhatod őket külön-külön, ha akarod. Ez a Ti életetek, én csodálkozom apudon, hogy tett ilyen megjegyzést, hát milyen apa Ő... Meg elvileg úgy a logikus, hogy a fiatalok mennek az idősebbekhez, nem fordítva, én biztos náluk kajálnék, ha ilyen asztalhoz ülést kéne csinálni.
2015. jún. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
92%

Az, hogy te hogyan érzed magad, tőled függ. Kicsi és szűkös a lakás, értsék meg, ennyire futotta. Ha gond van emiatt, tessenek segíteni. Ne a más lakása határozza meg az érzéseid. Ha ti jól érzitek benne magatokat, akkor ezt senki sem írhatja felül.

Hívjátok meg minél többször vacsorázni az illetőt, illetőket. Aztán kiderül, hogy hol szeretik jobban: a nagy tágas lakásban, vagy ott, ahol a kis hely ellenére is örömmel és boldogan fogadják őket. Az emberi viszony a lényeg.


Képzeld el a következőt. Egyik ismerősöm Szilveszterkor beszélgetésre hívta a barátait. Amikor elfogadták a meghívást, közölte a helyszínt: reggel ötkor kinn az erdőszélen - hóban, fagyban. egy kivételével mindenki elment, s azt mondták, az volt életük addigi legjobb baráti összejövetele. Nem volt semmi komfort, álldogáltak a hóban, és beszélgettek.


Csak akkor érezd rosszul magad, ha elittad, elherdáltad egy sokkal nagyobb lakás árát! De ha még tudsz mosolyogva fogadni egy ismerőst, nem lesz rossz kimenetele.

2015. jún. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszi 6-os a választ. Pedig ezt mondta Apum.:(


Meg ha én meghívok magamhoz több embert, akkor szeretném, hogy jól érezzék magukat, kényelmesen elférjenek stb.

Majd ha végre eljutunk oda, hogy nagyobb lakásunk legyen, akkor örömmel hívok akárkit majd, de ide egy kis lyukba cikinek érzem.

2015. jún. 22. 14:29
 9/24 anonim ***** válasza:
31%
Mármint félreérthetően írtam, a barátnőmmel mindig ebédeltünk és vacsoráztunk, csak a családdal nem..:) A több generációnak szerintem ma nem asztalnál van a helye.
2015. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
54%

Nekünk kicsit nagyobb a lakásunk, de itt se fér el sok vendég, főleg nem úgy, hogy asztalhoz ültessük. Én úgy szoktam megoldani, hogy svédasztalos kajákat csinálok, amit egy tányérral a kézben is meg lehet enni.

Pl.:fasírtgolyó, sajtok, miniszendvicsek stb...

Azt kirakom az egyetlen asztalunkra és mindenki vesz belőle, leül a tányérjával amikor épp jólesik.

Illetve nem értem miért kellene egyszerre meghívni anyósékat meg a szüleidet meg tesódat is? Hívd őket külön el 1x-1x. 2 vendég azért csak befér.

2015. jún. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!