Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt valaki, aki apjával/...

Van itt valaki, aki apjával/ anyjával megszakította a kapcsolatot? Nem bántátok meg?

Figyelt kérdés
Már egyébként is jó ideje nem beszélünk apámmal, egy hatalmas csalódás az ember, gyerekkoromban a létező minden módon próbált tönkretenni (fizikailag és lelkileg), terrorban tartott, felnőttként is próbált bűntudatot kelteni bennem, hosszú a lista. Valahogy mindig megbocsátottam, de újra és újra lehúzott, csalódást okozott, a 100. esélyt is elbaltázta. Most lesz az esküvőm, és azt hiszem, nem akarom, hogy ott legyen, csak elrontaná ezt a fontos napot. Viszont valahol félek, hogy utólag megbánnám, mégis az apám (biológiailag). Veletek történt hasonló?
2015. jún. 23. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Én. Nekem nem voltak ott az esküvőmön a szüleim. Apám még talán jöhetett volna esetleg, de anyám nélkül úgysem jön, őt viszont nem akartam ott látni. Nem bántam meg.

Nem felejtettem el, hogy a szalagavatómra sem volt képes annak idején nem nyugtató+pia kombótól beállva megjelenni. Ott hetekig kínos magyarázatra szorultam az osztálytársak, tanárok előtt, és életem borzalmas élménye volt. Akkor naiv voltam, azt hittem, aznap józan lesz. Az esküvőmet nem hagyhattam, hogy tönkretegye ez az okádék nőszemély.

2015. jún. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem bántam meg.
2015. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Nem bántam meg én sem!

Nálunk ugyanez volt a helyzet mint amit írtál..

Amikor ivott, akkor volt ez, és sajnos mindig ivott.. 6évig nem is találkoztunk.. Aztán egyszer csak megkeresett, nem akartam találkozni vele, de aztàn mégis.. 3éve tartjuk a kapcsolatot, nem iszik, megváltozott..(kivételes eset) szerintem az ilyen.. Sosem volt és nem is lesz már felhőtlen a kapcsolatunk, mert sajnos én nem tudok felejteni, de el vagyunk, beszélgetünk,2hetente 1* találkozunk leginkább a gyerekem miatt aki 5hónapos.. De ennyi!

2015. jún. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Nekem sem volt ott sem a szalagavatómon, sem a ballagásomon, bezzeg mikor az érettségiosztás volt, odajött jópofizni meg büszkélkedni, mintha rajta múlt volna, hogy kitűnő érettségim lett (akkor már másfél éve nem beszéltünk). Ugyanezért nem fogom a diplomaosztómra sem meghívni, nekem ne álljon neki büszkélkedni, mindenben csak lehúzott, mindent tiltott, önerőmből értem el, amit elértem.

2015. jún. 23. 14:03
 5/8 anonim ***** válasza:
81%

Leírtad a lényeget. Biológiailag! Mert egyébként nem lehetne apának nevezni.

Az esküvő lesz életed - életetek egyik legszebb napja és ott csak azoknak van helyük, akiket tényleg szerettek és tiszteltek ez az esemény nem szabadna, hogy az udvariasságról szóljon.


Sajnos a társadalom beleveri az emberek fejébe már évezredek óta, hogy tiszteld anyádat, apádat.

Ez rendben is van ha a szülők rendesen nevelik a gyerekeiket.

De arról sosem szól a fáma, hogy ne tedd tönkre a gyerekedet mert ő nem tulajdon, hanem ajándék. Egy gyerekkel sem lehet mindent megcsinálni csak mert ők a szülők...


Most mondd meg őszintén, mit tett ő azért, hogy neked jó legyen, hogy ő bármit is megérdemeljen? Őt érdekelte, hogy te rosszul érezted magad mellette?

Ennek az embernek tényleg ott kell lennie az esküvődön csak mert az apád vagy is inkább a donorod mert az apasághoz egy picit több kell, mint egy gyerek megcsinálása!


Szerintem ne hívd meg ha megsértődik az már az ő baja.

Az elmúlt években dönthetett volna másképp is, amikor téged bántott. Az ő élete, az ő döntései, az ő nyomora, az ő felelőssége.

Nehogy már neked legyen lelki furdalásod mert ő szemét volt!

Ha megsértődik tegye! Te is megsértődhettél volna.

Én csak azon csodálkozom, hogy még tartod vele a kapcsolatot.

Én már rég kipöcköltem az életemből az olyan embereket, akik bántottak, visszahúztak.

A család egy kicsit több, mint szimpla vérrokonság meg genetika. Egy jó barát néha többet ér.

Gondolt át a másik oldalát is, hogy azt nem bánnád-e meg, ha meghívnád aztán ott balhézna vagy később rakna megint alád és eszedbe jutna, hogy te ezt az embert még az esküvődre is meghívtad!

2015. jún. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Milyen igazad van, utolsó. Köszönöm, sokat segítettél! Nem fogom meghívni, elég szemétséget elkövetett ellenem.
2015. jún. 23. 14:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Szinte szóról szóra ugyanez a sztorim apámmal. Nem, nem bántam meg. Talán inkább tiszta, nyugodt helyzet lett. Olyan mintha meghalt volna, néha gyászt érzek.
2015. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én mindkét szülővel. Ha valaki elnézi h a gyerek 10 évesen dolgozzon hajnalban meg éjjel az nem érdemli meg, hogy meghívják a nagy napra.
2015. júl. 14. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!