Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukám mindenért engem okol...

Anyukám mindenért engem okol és mostanság állandóan belém köt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A "mindenért" vehetitek szó szerint. Bármi történik körülöttem ami még ha minimálisan is, de engem is érint akkor rögtön én vagyok a hibás. Na de néha akkor is ha nem érint és semmi közöm nincs a dologhoz. Most azzal húzott fel, hogy az iskola miatt el kell végeznem néhány óra munkát amit már el is kezdtem, de ott nem lesz most már több munka, ezért meg kell érdeklődnöm egy másik intézményt de azt majd egy barátnőmmel fogom. Na anyukám most nekem állt, hogy kérdezzem meg mert már lehet, hogy nem is mehetek oda, már rég le kellett volna tudnom. Nem tudtam volna ott korábban letudni, mivel mostanában lett megkötve a szerződés és amúgy is a nyáriszünet még csak 8 napja tart, van rá 2 hónapom még. Persze nem akarom akkorra hagyni, csak már megint talált valamit amivel cseszegethet. Egyre nehezebben viselem a folyamatos piszkálódását, eddig mindig csendben maradtam és tűrtem (igazából nagyon ideges voltam), viszont most már elegem lett az állandó nyelésből és szembe merek vele szállni. Ez abban nyilvánul meg, hogy visszafogottan el merem neki mondani a véleményemet erről bármi is legyen a következménye. Sajnos az nem lehetséges, hogy megbeszéljem ezt vele mert nem lehet. Vele sose lehetett ilyenekről beszélni mert a vége úgyis az, hogy én hülye vagyok és neki van igaza, így jobb mindkettőnknek ha meg se próbálom. De mégis mit tehetnék? Már szinte mindennaposak ezek a kötekedések. Elköltözni még nem tudok.

18/L


2015. jún. 23. 16:14
 1/1 joco5582 válasza:
44%

Kicsit más szituációban de én is átestem ezen. Nem vagyok biztos abban, hogy valóban veled van a baj sokkal inkább rád vetíti ki a felgyülemlett stresszt, ráadásul sose szólsz, nem beszélitek meg.

Szerintem ha piszkálódásba fog, egyszerűen simogasd meg a vállát, érj hozzá. Nagyon ritka az olyan ember aki úgy akar piszkálni, hogy éppen simogatod. Sokszor egy érintés megváltoztathat dolgokat.

Máskülönben, bármikor tarthatod te is a távolságot, például egy kolis sulival, ez sokat segít. Nem utolsó sorban próbára is tesz :).

33/F

2015. jún. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!