Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban csak kihasználnak?

Valóban csak kihasználnak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak nem sokkal születésem után. Engem édesapám és a nagyszüleim neveltek. Édesanyám 16 éves volt, nem tudott vállalni így lemondott rólam. Messze kerültem tőle, semmilyen formában nem tartottuk a kapcsolatot, mostanáig.

Regisztráltam az egyik népszerű közösségi oldalra és ott bejelölt az egyik féltestvérem. Mint megtudtam édesanyám, nem sokkal a válás után újra házasodt és még 4 gyereket szült. A legidősebb 2 ével fiatalabb nálam és ő kereset meg. Rövid levelezés után, édesapám és nagyszüleim nem tetszése ellenére le utaztam meglátogatni őket.

A fiatalabb húgom nagyon ellenséges és mondhatom, hogy bunkó volt. A két fiú barátságos, édesanyámat nem igazán hatotta meg a találkozás (én másképp gondoltam, izgatottan vártam).

Rossz anyagi körülmények között élnek, néha ételre sem telik. Szerettem volna segíteni, de még én is tanulok pénzem nincs. Ruhákat tudtam csomagban küldeni a lányoknak, elektronikai és számitógépes játékokat a fiuknak.

Többször kértek pénzt ételre és számlákra, de sajnos nem tudtam segíteni.

Az idősebb húgom 17 éves és nem tanul, munkát sem talál.

A barátnőm felajánlotta, hogy a nyáron dolgozón velünk az édesapja éttermében ahol mi is nyári munkát fogunk végezni.

A húgom azt kérte, hogy küldjek neki cipőt és ruhákat amiben fel tud utazni. Küldtem. Mikor megkapta a csomagot nagyon őrült neki és megkért, hogy útiköltségre adjak kölcsön neki és majd a fizetéséből vissza adja, a zsebpénzemből adtam kölcsön.

De nem érkezett meg a megbeszélt vonattal, írtam neki és azt mondta a pénzt oda kellett adnia az édesanyjának ételre. És küldjék neki mégegyszer, mert most van pénze az édesanyjának így nem kell oda adnia a pénzt és fel tud utazni.

Apa azt tanácsolta, hogy vonatjegyet küldjek ne pénzt. De, a húgom azt mondta, hogy jobb lenne a pénz, mert az útra enni és inni valót is vennie kell, és a vonat állomásig busszal kell mennie ami megint csak pénz.

Apáék szerint nem kellene küldenem, mert esze ágában sincs annak a lánynak dolgozni. Én meg szamár vagyok ha ujra pénzt küldök.

Mit gondoltok?


2015. jún. 25. 15:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez az a nehéz történet, ahol mindenkinek igaza van, mégsem lehet segíteni senkin. :(
2015. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van apukádnak. Szerintem felejtsd el őket!
2015. jún. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van, küldj jegyet. Az hogy a vonaton enni is kell az blabla. Otthon nem eszik? Akkor kibíja az utat, ha meg ott van adsz neki kaját. Lehet hogy ö nem ludas, de anyátok tuti hülyének néz, és ö mondatja vele az érveket.

Ez az én véleményem.

2015. jún. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Talán küldj neki még egyszer pénzt, és ha megint talál valami kifogást akkor többet ne foglalkozz vele. Vagy annyi pénzt küldj hogy eltudjon jutni a vonatallomasra, meg küldd el neki a vonatjegyet. Így legalább ha elakarja költeni a pénzt akkor a vonatjegy árát legalább nem tudja elküldeni.
2015. jún. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szegénykém, szomjazol a szeretetükre, szeretnél hozzájuk is tartozni, de ők csak egy fejős tehenet látnak benned. Hagyd a fenébe, csak csalódást fognak neked okozni, és még inkább lenyúlnak. A féltesód egy hazug kis liba, akinek esze ágában sincs dolgozni, csak talált benned egy olyan balekot, akit érzelmi alapon meg tud vezetni, és kéreget. Mekkora pofa kell már ahhoz, hogy ne is szóljon, hogy nem megy, csak észreveszed, hogy nincs a vonaton...Basszus, nem neked kellene utánuk futni, hanem anyádnak kellene küzdenie a szeretetdért és megbocsátásodért, hogy feléd se nézett, elhagyott. De ilyen anya jobb is, hogy eddig nem mételyezte az életedet. Tiszteletreméltó az édesapád hozzáállása, ha az én gyerekem lennél, nemhogy vonatjegyet nem engedném, hogy küldj, hanem megtiltanám azt is, hogy az életben még egyszer szóba állj bármelyikkel is. Ez nem az a fajta rokonság, akivel az embernek tartania kell a kapcsolatot.
2015. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, és ez rettenetesen hangzik, hogy az 5 gyerek közül veled volt édesanyád a leginkább felelősségteljes, mert lemondott rólad. Így nőhettél fel kedves, empatikus, tisztességes embernek, akinek ekkora hite van másokban.

Igazat kell adnom édesapádnak. Te azt tetted, ami a legjobb lehet a féltestvérednek: munkát szereztél neki, hogy kilábalhasson a nyomorból, és ezzel saját magadat hoztad kínos helyzetbe, ő ugyanis nem él ezzel a lehetőséggel. Van egy pont, aminél tovább nem tudsz menni mások megváltásában: az, amikor a másikból hiányzik erre az akarat. Tudom, hogy fáj, de ebbe bele kellene nyugodnod, a tanulságot pedig egy életre megjegyezned. Sokan lesznek még, akik visszaélnének azzal, hogy jó szíved van.

2015. jún. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi: kérlek, így ismeretlenül is add át legnagyobb tiszteletemet édesapádnak és a nagyszüleidnek.
2015. jún. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát, tudod az a fura, hogy a húgod nem érkezett meg a megbeszélt vonattal, de nem ő szólt (előre), hanem te kerested meg. És gyanús ez az "inkább a pénzt küldd" szöveg.

Döntsd el, mennyi esélyt adsz még neki(k).

Megértelek, jó is, hogy megkerested őket, most már tudsz anyádról, róluk. De ne hagyd kihasználni magad.

2015. jún. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 acelsziv ***** válasza:
100%
Nézd... emberileg eddig is többet tettél, mint elvárható. Tudom, hogy rosszul esik, de gyakorlatilag semmi közöd anyádhoz és a családjához. És igen, így akarnak lehúzni pár ezresre. Ne küldj több pénzt. Ha a húgod valóban dolgozni akarna a föld alól is előteremtené a vonatjegy árát.
2015. jún. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
te meg egy primitív bunkó,kedves 62-%-os!
2015. jún. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!