Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban ennyire rossz lánya...

Valóban ennyire rossz lánya lennék anyámnak?

Figyelt kérdés

Az előzmény röviden annyi, hogy szüleim elváltak, mikor pici voltam, anya egyedül nevelt fel. Állítása szerint miattam nem lett új kapcsolata, mert én "zsaroltam őt", hogy nekem nem kell új apuka. Apámat nem ismerem, nem volt rám kíváncsi én meg nem kerestem őt. Anya hazaköltözött a szüleihez, azóta ott is ott élünk. Sosem voltam bulizós típus, nem nagyon jártam el sehova. Nem aludtam ott senkinél, mindig anyával meg nagymamámmal mentem mindenhova. 18 évesen volt először barátom, akit anyám tiltott tőlem,nem engedett el sehova. Aztán a következő kapcsolatomat is tönkre tette. A jelenlegi pátommal 1 éve vagyunk együtt. Anyám őt is el akarta mellőlem üldözni, merthogy állandóan vele vagyok (csak hétvégén találkoztunk, mert mindketten dolgozunk+ suliba járunk) őt meg egyedül hagyom és nem törődöm vele. Egész héten itthon vagyok pedig, ő nem akar menni sehova, hiába mondom neki, utána meg ilyeneket vág a fejemhez. Arról szó se lehetett, hogy én szó nélkül eljöjjek itthonról, ha 1-2 órán belül nem értem haza ment az ordibálás. Meguntam és 3 nappal ezelőtt a páromhoz költöztem. Anyám azóta őrjöng,olyanokat vágott a fejemhez, hogy felejtsem el, egy önző r*banc vagyok és még sorolhatnám. Anyámról tudni kell, hogy súlyos depresszióban szenved 2 pszichológus is foglalkozik vele, de semmi javulás. Most meg én érzem magam rosszul, mert az is megkaptam, hogy cserben hagytam őt. Tényleg ennyire rossz lennék? Baj, hogy 21 évesen ki akarok szakadni a régi dolgokból?


21/L


2014. dec. 1. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagy rossz lánya. Éld a saját életedet. Mivel engem nem érdekel a pontozás, ezért leírom: az ilyen "anyák" teszik tönkre a gyerekeik életét.
2014. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Felpontoztam a 1-est, meg is válaszolta a kérdést.

"mert én "zsaroltam őt" -ez fordítva történt/történik, ő zsarol kegyetlenül, és ebből ki KELL lépned, ha boldogulni akarsz. Majd a lélekgyógyászok megbeszélik vele, egyértelmű a helyzet.

2014. dec. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%

Ezért "jó", hogy az anyák egyedül akarják nevelni a gyereküket, hogy felnőtt korban zsarolhassák őket.

A válással nem csak a saját életüket, hanem a gyerlkét is tönkre teszik.

2014. dec. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Frusztrált anyuka. A legjobb az lenne, ha tényleg találna magának egy pasit... aki lekötné, szeretgetné.
2014. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%

"aki lekötné, szeretgetné"


megdöngetné...

2014. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

3as..azért nem mindig. Az én szüleim ha nem váltak volna el,abba betegedtem volna bele az biztos. És anya hiába egyedül nevelt minket,nem köt magához, sőt, mondja azt is mindig,hogy menjünk külföldre ha úgy adódik,hogy legyen jövőnk. Mindig a mi érdekeinket nézi/nézte. Apám meg..hagyjuk is. Szóval itt a kérdező anyjával vannak nagy gondok..sajnálom.

26/l

2014. dec. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan ÖNZŐ anya, aki csak a saját keserűségét, meg érdekeit nézi. Ráadásul az elcseszett házasságát is a gyerekre vetíti ki, és úgy kezeli a gyereket, mintha valami házi kedvenc lenne, egy "kötelező barátnő" akinek muszáj mindig vele maradnia.
2014. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem te vagy a rossz lány hanem ő a rossz anya, sajnos... mikor értik már meg emberek (anyák) hogy nem azért van a gyerek hogy majd anyagilag és érzelmileg is "eltartsa" öreg/megfáradt szüleit. Más az hogy segít az ember, de teljesen rátelepedni egy anyának sincs joga a gyermekére. Szerintem.
2014. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
64%
Az előző válaszolóknak igazuk van. Annyit fűznék hozzá,szerintem anyukádnak azzal van gondja,hogy neked összejött a párkapcsolat,ő viszont nem járt sikerrel. A másik variáció az,hogy túlságosan szeret és nem akar téged is elveszíteni. És amit mond ne vedd magadra.:) Egyáltalán nem vagy rossz lány!!!
2014. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!