Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Valóban csak kihasználnak?

Valóban csak kihasználnak?

Figyelt kérdés

A szüleim elváltak nem sokkal születésem után. Engem édesapám és a nagyszüleim neveltek. Édesanyám 16 éves volt, nem tudott vállalni így lemondott rólam. Messze kerültem tőle, semmilyen formában nem tartottuk a kapcsolatot, mostanáig.

Regisztráltam az egyik népszerű közösségi oldalra és ott bejelölt az egyik féltestvérem. Mint megtudtam édesanyám, nem sokkal a válás után újra házasodt és még 4 gyereket szült. A legidősebb 2 ével fiatalabb nálam és ő kereset meg. Rövid levelezés után, édesapám és nagyszüleim nem tetszése ellenére le utaztam meglátogatni őket.

A fiatalabb húgom nagyon ellenséges és mondhatom, hogy bunkó volt. A két fiú barátságos, édesanyámat nem igazán hatotta meg a találkozás (én másképp gondoltam, izgatottan vártam).

Rossz anyagi körülmények között élnek, néha ételre sem telik. Szerettem volna segíteni, de még én is tanulok pénzem nincs. Ruhákat tudtam csomagban küldeni a lányoknak, elektronikai és számitógépes játékokat a fiuknak.

Többször kértek pénzt ételre és számlákra, de sajnos nem tudtam segíteni.

Az idősebb húgom 17 éves és nem tanul, munkát sem talál.

A barátnőm felajánlotta, hogy a nyáron dolgozón velünk az édesapja éttermében ahol mi is nyári munkát fogunk végezni.

A húgom azt kérte, hogy küldjek neki cipőt és ruhákat amiben fel tud utazni. Küldtem. Mikor megkapta a csomagot nagyon őrült neki és megkért, hogy útiköltségre adjak kölcsön neki és majd a fizetéséből vissza adja, a zsebpénzemből adtam kölcsön.

De nem érkezett meg a megbeszélt vonattal, írtam neki és azt mondta a pénzt oda kellett adnia az édesanyjának ételre. És küldjék neki mégegyszer, mert most van pénze az édesanyjának így nem kell oda adnia a pénzt és fel tud utazni.

Apa azt tanácsolta, hogy vonatjegyet küldjek ne pénzt. De, a húgom azt mondta, hogy jobb lenne a pénz, mert az útra enni és inni valót is vennie kell, és a vonat állomásig busszal kell mennie ami megint csak pénz.

Apáék szerint nem kellene küldenem, mert esze ágában sincs annak a lánynak dolgozni. Én meg szamár vagyok ha ujra pénzt küldök.

Mit gondoltok?


2015. jún. 25. 15:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha az anyjának van pénze akkor jöjjön abból,te a kezdő lépést megadtad a többi rajtuk múlik
2015. jún. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha keményen dolgozna, tudna annyi pénzt spórolni, hogy egy szobát kivegyen és tanulhatna. Biztos nehéz lenne, természetesen segítettem volna neki.

Most írta, hogy nem indul el pénz nélkül, ragaszkodik ahhoz, hogy pénzt küldjek a jegy mellé. Hozzátette, hogy kilátásban van neki egy munkalehetőség ott is.

2015. jún. 25. 16:50
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg hülyének néznek téged :(

Mondd meg neki, hogy szerinted ez nem így működik, hogy valaki segít, a másik meg visszaél vele.

Mi az, hogy kell kaját venni az útra? Ne őrüljön már meg, Magyarország nem annyira nagy, hogy 5 óránál többet kelljen az egyik végéből a másikba utazni. Annyit meg ki lehet bírni kaja, sőt még innivaló nélkül is. Én legalábbis biztos kibírnám, ha egy tuti meló várna az út végén...ha ez őt nem motiválja, akkor részedről ennyi.


Vagy a vonatjegy, vagy hagyjátok egymást békén.

2015. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Hazudik, drágám. Ha igazán kellene az általad ajánlott segítság, két kézzel kapna rajta. De csak kamuzik, hogy újabb mesével pénzre tegyen szert. Nyugodtan megmondhatod, hogy a munka a segítség, amit adhatsz, pézzél nem tudod támogatni. Tedd meg minél előbb, mert még sok ilyen kunyerálás vár rád. Meg kell tanulnod nemet mondani.
2015. jún. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy scammer jött ilyen dolgokkal. Megismerkedtünk neten, kitalált egy mesét hogy ottragadt külföldön segitsek. Küdjek pénzt. Persze nem egy magyarországi vonatjegynyit. Nagyon elgondolkodtatott a dolog, a végén felajánlotm hogy elviszem a pénzt. Na ami kifogásáradat jött, kb. ez most arra hasonlít.

Most épp zsarolni akar szerintem téged, ha nem adsz pénzt nem jövök.:S

2015. jún. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

"Én meg szamár vagyok ha ujra pénzt küldök. "


A viselkedésedre soha nem mondanék olyat, hogy szamár vagy, mert nagyon szép, amit csinálsz.


Ellenben sajnos így van. Ne csak azt nézd, hogy jó e a szándékod, hanem azt is, hogy eléred e a célodat. Nyilvánvaló, hogy a következő pénzcsomagod sem a megfelelő helyre fog menni, így ne küldj neki pénzt.


Szerintem mondd meg neki, hogy szívesen segítesz, de pénzt nem dobálsz feneketlen kútba. Ha fel akar vonatozni, küldesz neki vonatjegyet, és kimégy a vonat elé, segítesz munkát keresni. Ha ez nem jó, másban nem tudsz segíteni.


Nyilván marha nehéz ezt ilyen kegyetlenül kimondani, de nézzük másképp: ha pénzt küldesz, segítesz nekik fenntartani a hibás működést, márpedig ezzel nem segítesz rajtuk. Olyan ez tulajdonképpen, mintha megtankolnál egy autót, ami a szakadékba halad. Segíteni CSAK úgy tudsz, ha a változást segíted (tudod: hálót adj, ne halat). Szerintem így próbálj meg gondolkodni.


Egyébként pedig minden tiszteletem a tiéd!

2015. jún. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!