Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan viselkedjek az anyámmal...

Hogyan viselkedjek az anyámmal aki mindig csak azt nézi, hogy neki mi a jó?

Figyelt kérdés
42 -éves különélő nő vagyok de még mindig irányítani akar és nem csak engem hanem az egész családot, csak a többiek nem találkoznak vele mindennap és ezért rájuk nincs úgy rászállva. Ha meg nem csinálom azt amit kitalál akkor meg persze én vagyok a hálátlan, bunkó.
2015. jún. 26. 19:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Sokszor próbáltam már vele beszélni szépen is, meg csúnyán is de akkor sem változik semmi.
2015. jún. 26. 19:24
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Vállald fel, hogy hálátlan és bunkó vagy. 42 évesen ne anyád véleménye határozza meg az önértékelésedet.


Nehéz egy zsarnoki természetű szülőt leállítani, de nem lehetetlen. Tedd azt, amit te jónak látsz, ha ezen megsértődik, ne keresd, ne kérj bocsánatot. Ne engedd, hogy bármikor, csak úgy betoppanjon hozzád, ha fáradt vagy, vagy egyszerűen csak egyedül akarsz lenni, küldd el kedvesen, de határozottan. Nem kell minden lépésedről beszámolnod, csak azt mondd el neki, amit jónak látsz, ne engedd faggatni magad. Egyszóval bármikor, azonnal állítsd le, ha úgy érzed. hogy túlment a határon, vállald fel a konfliktust, különben sose lesz vége.

2015. jún. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Mindenkivel azt lehet megtenni, amit hagy. Ha 42 év alatt nem jutottál el arra a szintre, hogy leválj róla, épp ideje pszichológust keresned! Nemet kell mondani, és havonta 1x meglátogatni egy szál virággal. Minden másra annyit mondani, hogy "most nem érek rá", és kész. N31
2015. jún. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
4%
Most mi mégis mit csináljunk? Menj, sírjál neki.
2015. jún. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Minek találkozol vele minden nap? Ne haragudj meg azért, hogy ilyen nyersen őszinte leszek, de egyedül magadnak köszönheted azt, hogy 42 éves létedre itt tartasz az anyáddal való kapcsolatodban. Nem kell vele tartani a kapcsolatot, és akkor nem fog tudni parancsolgatni.
2015. jún. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom,hogy egy normális kérdést tettem fel, de eddig csak az első válaszoló tudod értelmesen és tisztelet tudóan válaszolni. Ezért köszönöm neki !
2015. jún. 26. 19:50
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért megyek mindennap mert egyedül él és már nem fiatal.
2015. jún. 26. 19:52
 8/11 anonim ***** válasza:
72%
Én meg úgy gondolom, hogy az ilyen érzelmi zsarolás legfeljebb anyukád részéről hatásos a te irányodba. Én nem dőlök a kardomba azért, mert megbántottalak valamivel. Szerintem nem tartanál itt, ha nyíltan ki tudnád mondani magadnak a valóságot: akartgyenge vagy és nem nőttél fel, a korod ellenére. IDeje lenne foglalkoznod vele, mert már a fél életed elment az áldozat és mártír szereppel. Nem gondolod, hogy ki kéne nyitni a szemed és szembenézni az igazi valósággal? N31
2015. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tipikus Anyacsászárnő..

ez érzelmi zsarolás, ne hagyd magad, volt részem benne..

ha nem mentem, naponta 3x felhívtam, akkor az volt a baj, hogy miért csak de. 10után hívom.. mit csináltam? nem hívtam egyszer sem.. jöttek a rosszul vagyok, meghalok, stb. párszor mentőt, orvost hívtam, aztán elunta.. persze nem voltam rest, a szemébe mondtam, hogy mit csinál.. azóta nyugisabb a helyzet.. szóval állj a sarkadra, van saját külön életed.. persze sz nem jelenti azt, hogy teljesen hagyd magára.. sok sikert!

2015. jún. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, szinte meg se merem kérdezni, van-e párkapcsolatod. A kérdésben említed a családot, ez kiket takar? Tesókat vagy a te családodat (férj, gyerekek)?


Neked is van egy életed, nem szabad ezt alárendelni édesanyádnak. Menj hozzá minden harmadnap, a köztes időben beszélj vele telefonon, röviden. Valaki kell legyen a környékén, ha más nem, szomszéd, járjon össze vele is, más családtagokkal is, ha vannak. A dolgaidat pedig intézd magad, úgy, ahogy te jónak látod, ne engedj beleszólni.

2015. jún. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!