Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Felnőttként feladhatom a...

Felnőttként feladhatom a kapcsolatomat az anyámmal? Mennyire elítélendő ez morálisan?

Figyelt kérdés
Felnőtt vagyok, kamasz gyerekeim vannak. Anyámmal kapcsolatban az érzelmeim teljesen érzelemmentesek. Pedig nagyon tudok szeretni, de mivel ő sosem szeretett engem, és a gyerekeimet sem, így semmilyen bensőséges viszonyunk nincs egymással. Annyira nem törődött velem születésemtől fogva, hogy semmilyen érzelmi kötelék nem alakult ki köztünk. Lényegében a nagymamám nevelt, akit szeretek is. Mindenki azt hiszi rólunk, hogy idilli a viszonyunk /legalább is a kívülállók/, mert eddig úgy éltünk, hogy megjátszottuk a szerető családot. Persze számítani sosem számíthattam rá, de ünnepeken, meg mások előtt a külvilágnak el lett játszva a szeretetteli mosoly közepette egymás ajnározása. Egyébként nem érdekli az életem. Soha a legapróbb szívességet nem kérhettem tőle, az unokái sem érdeklik, vigyázni sem volt hajlandó rájuk sosem, azt mondta mindig, hívjak bébiszittert, pedig tudta, hogy anyagilag ez nekünk megterhelő. Beszélgetéseink csak róla szólnak, őt kell hallgatni, de ha én megemlítek valamit rólunk, akkor azt meg sem hallja. Sorolhatnám..... Egy ideje azt érzem, hogy ennek a kirakat-kapcsolatnak semmi értelme. Úgy érzem, meg kellene vele szakítanom a kapcsolatomat. Legalább is az összejárogatást, mert mindig rossz érzésekkel megyek hozzá és ugyanígy jövök el tőle. Nem szeret, csak eljátszik egy szerepet, hogy ő a csinos, fiatalos vendéglátó, akinek meg kell dicsérni az otthonát, a dolgait, de igazából tesz ránk. Nem akarom ezt már, egy olyan érzelmileg üres ember díszlete lenni, aki soha nem szeretett. Tehernek érzem. Mennyire ítélitek ezt el? Megtehetem ezt nyugodt lelkiismerettel?
2015. jún. 18. 19:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Es mi tart vissza attol, hogy megszakits vele minden kapcsolatot?
2015. jún. 18. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak az, hogy a tesóim partnerek az eddigi életvitelben, bár ők is elégedetlenek és panaszkodnak mindig anyura. De szerintük ezt nem tehetem. Szóval én leszek onnantól a fekete bárány, és talán ők meg velem szüntetik meg a kapcsolatot.
2015. jún. 18. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem ítélnélek el,de nem is javasolnám.

Gyerekeid a szülő példáját követik, és ha azt látják, megszakítottad vele a kapcsolatot, talán veled is nyugodt szívvel megtehetik.

Testvéreimmel sem szakítanám meg a kapcsolatot ez miatt.

Ne tedd, mert ha esetleg már nem lesz, ne legyen lelkiismeret furdalásod.

Tudom, miről beszélsz.

2015. jún. 18. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló, igazad van, tudom. Sokat gondolkodtam ezen is. Viszont a gyerekeimnek is sok fájdalmat és csalódást okoz a nagyi. A hozzáállásával, az elutasításával... Ők is érzik, hogy nem szereti őket. Arról nem is beszélve, hogy nem jó értékeket közvetít nekik. A pénz körül forog az élet típusú minta nem tesz nekik jót. Azt is tudják, hogy én nagyon szeretem őket, és nagyon jó a kapcsolatunk. Tehát talán különbséget tudnak tenni.....
2015. jún. 18. 19:32
 5/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a testvéreimmel nem szeretném megszakítani a kapcsolatot, de ők neheztelnének rám.
2015. jún. 18. 19:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

miért kötelesség szeretni, aki viszont nem szeret? és milyen testvéri kapcsolat ahol anyuci feneke kinyalása érdekében még a tesóval is megszakítanák a kapcsolatot, holott nagyon jól tudják, hogy igaza van?

Te ne keresd anyádat(minek is) ,de ha ő keres ne zárkózz el, így nem kell átjárnod és bűntudatod sem lesz. Jó kis család mondhatom.

2015. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
ja és én a testvérkéknek is megmondanám a véleményem és anyámnak is az tuti, sosem értettem mi a jó abban ha a szőnyeg alatt gyűlik a por aztán egyszer csak kirobban minden és még nagyobb fájdalmat okoz, mintha már az elején kibeszélik azt.
2015. jún. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Leirom, mi tortent a mi csaladunkban. Nagymamamnak vannak furcsa szokasai, mindig a sajat problemairol panaszkodik es tulsagosan is bele akar szolni masok eletebe, szeret tanacsokat osztogatni akkor is, ha mar nem kivancsi a velemenyere. Apum elegge karakteres es forro feju ember, de mindig is szerette a mamat, holott sok torodest a mamatol nem kapott, csak szidast es kioktatast. Egy nagyon durva vita utan apa megszakitotta a kapcsolatot a mamaval es o lett a csalad fekete baranya, a noverei nem latogattak, ritkan beszeltek egymassal. Gyakorlatilag ugy nottem fel, hogy 11 eves korom ota nem nagyon lattam a rokonaimat. Aztan fordult a kocka iden tavasszal. A mama osszeveszett apa novereivel is, es azota mar a lanyai sem beszelnek vele, egyedul maradt az elettarsaval. Azota apa ismet beszel a novereivel, akik most mar ugyanazt gondoljak, mint apa es nem foglalkoznak a mamaval.
2015. jún. 18. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan szintű ez a kapcsolat,hogy már a gyerekeid is folyton csalódnak benne,szerintem ne érezz lelki ismeret furdalást,ha magadtól nem keresed.Tesóiddal ne foglalkozz,nem az ő gyerekeiknek okoz csalódást anyutok.
2015. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2015. jún. 18. 20:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!