Mit tegyek anyámmal?

Figyelt kérdés
Még sajnos 2 hónapig vele kell élnünk. Van már 2 gyerekünk. A helyzet 10 évvel ezelőtt kezdődött, amikor apám meghalt. Kezdett dolgokat beképzelni, a munkahelyét is ott hagyta, volt olyan, hogy hajnali 2-kor arra ébredek, hogy ő üvöltve sír, orvoshoz elvinni lehetetlen. Páromat az első perctől utálja, 3 éve, mielőtt megszületett a kislányunk, akkor is orditva beszaladt éjszaka, össze-vissza beszélt, amit aztán férjem se hagyott, egyre jobban megromlott köztük a viszony. Férjem allergiás az ecetre, direkt a teába ectet rak, mutogat hülyeségeket, a fenekét csapkodja, ha valamelyikünk szól hozzá a plafont nézi, ha férjem bemegy a konyhába, mert egy szoba konyhás háza, van és ő ott van, akkor kiszalad. 3 évig mi tartottuk el, mert nem kapott pénzt, de soha semmi nem volt jó neki, inkább kidobta a saját részét a kutyának, férjem palántázott paprikát, paradicsomot, miután kiültettük, letaposta és ültetett helyére tököt és kukoricát. Mióta nyugdíjat kap, szórja a pénzét, magának meg a gyerekeknek vesz mindent, pedig mi mai napig ugyanúgy veszünk neki is, nem volt hajlandó kifizetni a villanycsekket, miután lekapcsolták, akkor vallotta be. Pedig minden hónapban megkérdeztük tőle, hogy ki van-e fizetve. Ha anyósom hoz valamit, akkor az se jó neki. A gyerekekkel is sok nem tetsző dolgot elkövetnie már. Fiamat nem nagyon viseli el, csak lányomat. Fiamat egyszer majdnem túletette tápszerrel, vagy sokszor csak lányommal foglalkozik, fiamat bedobja hozzánk, mint egy kutyát. Legutóbbi eset kb. egy órája történt, amiből incidens lett, párom bevágta az ujját, azt se volt hajlandó bekötni, pedig nővér. Vettünk tegnap 2 nagy doboz joghurtot. Ma nem főztünk, mert maradt még a tegnapiból, estére meg majd kitalálunk valamit alapon. A joghurtot szántuk uzsira. Mentem ki a konyhába, nyitom ki a hütőt, erre a joghurt félig üres. Mi a gyerekekkel a szobában voltunk, ha meg adott volna nekik, akkor az meglátnánk rajtuk, mert soha nem hajlandó normálisan megtörölgetni őket. Ő tagadja, hogy megette volna, ami nem is lenne baj, de akkor bevallaná. Már nem nagyon türjük azt, amit csinál, sajnos még egy darabig el kell viselnünk. Elnézést ha egy kicsit hosszú és kusza, de jólesett kiírni magamból
2015. jún. 9. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam, pedig ritkán csinálok ilyet.

Azt a 2 hónapot kifogjátok bírni, én inkább azért paráznék, mert ha kirakják, akkor odamegy hozzátok kunyerálni, rajtatok akar majd élősködni, és zaklatni fog, az is lehet, hogy követelni fog szülőtartást, nem tudhatod, hogy az ilyenek mikre képesek.

2015. jún. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Orvos már látta? Vagy beteg, akkor gyógyítani kell, vagy rosszindulatú, akkor megoldást kell találni a helyzet rendezésére
2015. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehetetlen orvoshoz vinni? Ilyen nincs! Aki így viselkedik, az nem utálkozik, hanem mentális problémája van! Ezért nem hibáztathatod őt... Igen, szinte egy ilyen gondokkal küzdő beteg sem akar orvoshoz/pszihológushoz menni kivizsgálásra. Ők nem látják, hogy baj lenne. Valószínűleg édesapád halála miatt történt ez vele. Én ki merem jelenteni, hogy ez egyértelműen betegség. Rángasd az orvoshoz. Ha sír, ha harap, ha rúg. Muszáj. Lehet, hogy fel tud írni egy gyógyszert, ami segíthet rajta. Lehet egyetlen pirula kell és rendeződik az egész helyzet. Sajnos a gyászba sokan beleőrülnek, ha nem is látványosan, de a kis dolgokban észre lehet venni. Ha nem kezelitek elharapódzhat a dolog, veszélyes lehet akár magára is, vagy arr,a akit nagyon utál (pl a férjedre). Lehet, hogy felnőtt, és nem gondolod, hogy elrángathatod a dokihoz, de ha valóban beteg, akkor nem jó az ítélőképessége. Ilyen esetben megteheted. Ha pedig megállapítják, hogy nem beteg max egy kicsit jobban haragszik rád, hogy kivizsgáltattad. De én nyugodtabban aludnék, ha tudnám, hogy az anyám is biztonságban van.
2015. jún. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mint írtam, nem hajlandó orvoshoz elmenni, pedig nem egy családtagunk, még anyósom is felajánlotta, hogy elviszi őt. Azt vallja, hogy ő nem beteg. Férjem kijelentette, hogy akkor teheti be a lábát a házunkba, ha kivizsgáltatja magát. Én azért mégse lennék hozzá ilyen kemény. Hát azt nem szeretnénk, hogy rajtunk élősködjön, de félünk, hogy ez lesz. Már nem fiatal, egy idő után még jobban le fog rokkanni.
2015. jún. 9. 19:46
 5/8 A kérdező kommentje:
A házból nem tehetik ki, mert a sajátja, max villany nélkül lesz
2015. jún. 9. 19:48
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, én írtam, hogy mindenképp vidd el orvoshoz. És most azt megismétlem, a beteg emberek nem ismerik fel nagyon sokszor a saját betegségüket. Ezt hidd el, nem rossz indulattal mondom, hanem sajnos saját tapasztalat alapján. És mi van ha valóban beteg és mondjuk egyszer bekattan, amikor a gyereked van vele? Utána azt mondod, hogy jajj hát nem akart orvoshoz menni, hogyan vittem volna el. Hiszen nem akarta. Ilyenkor sokszor nem cselekszenek tudatosan, kiszámíthatatlanok. Szerintem te azért nem akarod elvinni, mert nem akarod elhinni, hogy beteg lehet.
2015. jún. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű, ha akar ha nem el kell mennie orvoshoz, nagyon komoly problémája lehet.


Eléggé eldúrvúlhat. Valahogy győzd meg, erőszakold rá, vagy tolj ki vele, de mindenképp orvos.

2015. jún. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen orvos. Kérdezd meg a körzeti háziorvost, hogy ilyen esetben mit lehet csinálni, mi a legcélszerűbb megoldás.

Valószínűleg mérges lesz anyukád, ha rákényszerítitek az orvosi ellátást, de hosszútávon mindenki jobban járna vele.

2015. jún. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!