Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleimnek csak egy félre...

A szüleimnek csak egy félre sikerült nyűg vagyok?

Figyelt kérdés
Igazából mindig csak meg bántani tudom őket és 16 év alatt még nem tettem le olyat az asztalra amitől azt mondták volna hogy igen ő az én lányom. Se tanulmányilag se sehogyan. Mit csináljak? Érdemes nekem itt lennem? Tudom hogy nem én vagyok az anyukám által megálmodott csoda gyerek.

2015. jún. 27. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
66%
Még nem késő,hogy változtass ezen. Szép apránként. Kevesebb vissza feleselés,több segítség a házimunkában, kitakarítás,elmosogatás mire hazajönnek,már ha van lehetőséged rá. Ők ezt is észre veszik,és jól esik nekik.
2015. jún. 27. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

16 év, bármilyen hosszúnak is tűnik, még nem olyan sok idő, hogy sok mindent fel tudj mutatni. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, ha úgy érzed, hogy a legjobbat hozod ki magadból. Az eredmények úgyis jönnek majd később. Türelem kell kivárni.

Hogy érdemes-e itt lenned? Ez nem is kérdés! Légy céltudatos, és adj értelmet az életednek, célokat. Abban a percben, hogy ez megtörtént, nem is fog eszedbe jutni többé ez a kérdés.

Azon pedig ne gondolkozz, hogy a szüleid mit gondolnak rólad. Mert ők szeretnek! Sokfajta szülő van. Valamelyik abszolút nem tudja kimutatni, de akkor is szeret. Ez ellen nem lehet tenni. :)

Szóval csak bízz magadban, és a végén még csodagyerek is lehetsz! Minden a fejben dől el. Lazíts a sok stresszen.

2015. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én meg bármit teszek, semmi nem jó. Belefáradtam 30 év alatt, de azért pocsék érzés látni olyan családokat, akiknél szeretet van, amit én nem kaptam meg...
2015. jún. 28. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szörnyű, amikor a szülők előre elképzelik, milyen gyereket akarnak, aztán csalódnak, ha nem olyan lesz... Ezeknek nem gyerek kellene, hanem egy plüssmaci, akiről azt "játszanak el", amit akarnak.
2015. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Gyémántlány ***** válasza:
61%

Tudom, nehéz elhinni, de az anyukád valószínűleg semmit nem álmodott meg. Vagy ha igen, akkor elfelejtette az egészet, amint a karjaiban tartott, és egészséges voltál. Akkor már csak arra gondolt, mennyire örül, és mennyire szeret.

Meg amúgy is, tökéletes gyerekek csak a filmekben léteznek. És ez így is van jól. Ha majd szülő leszek, és biztos, hogy nem vágyom majd ilyen kölykökre. Nem hiszem, hogy mindenkinek kitűnőnek kéne lennie, szó nélkül ki kéne vinnie a szemetet, nem hiszem, hogy akkor vagy jó gyerek, ha sosem bulizol, és ha midig csendben maradsz, amikor kell. Nem kell tökéletesnek lenni ahhoz, hogy szeressenek. Önmagadat kell adni, és persze itt-ott segíteni, ahol tudsz.

Olyan korban vagy, amikor még tapasztalnod kell, így természetes, hogy néha-néha elszúrsz dolgokat. De a szüleid is ilyenek voltak, és hidd el, sosem fognak ezek miatt félresikerültnek tartani. Te vagy az ő szívük csücske, a mindenük, és szeretni fognak, bármi is lesz.

Öleld meg őket minden nap, beszélgess velük sokat, vacsorázz velük együtt, amikor csak lehet, és néha vidd ki azt a fránya szemetet is. Nem várnak tőled annyit, amennyit gondolod. Persze, hogy érdemes itt lenned :)

2015. jún. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!