Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék egy tetoválást de...

Szeretnék egy tetoválást de félek elmondani a szüleimnek. Szerintetek mit csináljak?

Figyelt kérdés
Még nem jött szóba itthon a tetoválás téma de tudom hogy a szüleim nagyon utálják és félek akár ki is dobnának itthonról ha csináltatnék. Viszont én már nagyon rég óta szeretném ezt a tetoválást és nem akarok még éveket várni rá.
2015. jún. 7. 21:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
61%
mit szeretnél magadra varratni? csak mert ha valami olyat aminek van mélyebb valami tartalma akkor szerintem próbáld meg elmagyarázni nekik hogy mit is jelent számodra az amit tetováltatni akarsz magadra :)
2015. jún. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
42%

Kerdezz ra.. maximum azt mondjak ,hogy nem:)

nem tudom hany eves vagy de mondjul ha ballagasod lesz akkor kerheted arra is.. altalaban arra szivesen 'adnak' es ha ezek sem akkor ahogy az elso mondta .. probald elmondani mit jelent neked az a tetko:)

nekem pl 14 evesen volt az elso tetkom amit anyukamtol kaptam a 15. szulinapom elott par nappal .. es megertette miert akarom amit szeretnek:)

2015. jún. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon ellenzik, akkor várj 18 éves korodig, utána azt teszel amit akarsz. Elvileg 14-18 éves korig szülői beleegyezéssel és jelenléttel lehet csak tetoválásod. Hogy ezt mennyire veszik komolyan az attól függ, hogy milyen helyen csináltatod.

Viszont ha még növésben vagy, lehet hogy érdemesebb lenne még várnod vele.

2015. jún. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Nekem nagyanyám tudott csak világosságot verni a szülői fejekbe, hogy minden második embernek van tetoválása, hadd csináltasson már ez a szegény gyerek is (22 évesen). Ugyanez volt a fülbevalóval (16 évesen).


Amíg a szüleidnél laksz, vannak szabályok. Olyankor az anarchia csak bajt okoz, többre mész a meggyőzéssel, a megbeszéléssel, mint az úgymond meglepetéssel.


Van konkrét minta amit szeretnél csináltatni? A leírásod alapján úgy érzem igen.


Mekkorát, mit és hova?

Mert ha pl. az egész alkarod varratnád tele, az a munkaerőpiac nagy részéről rögtön ki is zárna (ezen a területen mozgok, így ismerem az informális kizáró okokat is a hazai cégeknél és a multiknál).

2015. jún. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?Én személy szerint 20 évesen vagyok ezzel a problémával...bár anya tudja és nem örül neki,tudja hogy nagyon nem tud mit csinálni,nekem viszont ez fontos lenne.Apámmal már nagyobb gondok vannak...ha megtudná kb elhordana minden idiótának stb.Végülis meg fogom csináltatni rövid időn belül,nem arról van szó csak előre félek...az a baj túl konzervatív apa és szerinte kb rossz ember az,akinek tetkója van.vicc :D
2015. jún. 7. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
19 vagyok :) Az oldalamra szeretnék egy idézetet a kedvenc könyvemből ami nekem sokat jelentene. De nem tudom elképzelni hogy ezt a szüleim valaha is megértenék. Az a gond hogy ha megkérdezem és nemet mondanak és megcsináltatom abból balhé lesz meg ha nem szólok és úgy veszik észre akkor is. :/ Nem tudom eldönteni melyik a kisebb rossz.
2015. jún. 7. 23:22
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Ha már vagy 18 éves akkor senkinek nincs köze hozza. Én simán közöltem hogy lesz. Jól megrágtam magamban és enyi. Anyit javasolok hogy ne valami mostani filmet, nyálboyt varrass magadra mert azt megbánhatod. Egyedit rajzolj amit a művész majd feltuningol.
2015. jún. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen hát ez mondjuk nem egy tucat tetkó lenne...

Nem tudom mi lenne a legjobb,mint írtam én 20 évesen ugyanígy vagyok:D Pedig már évek óta szeretném a tetkót és szintén valami olyat,ami fontos lenne és nem tucat.Most jutottam el oda hogy tetszik tetszik nem nem én akkor is megcsináltatom.Max veszekednek/apa veszekszik velem akár hónapokat is ahogy őt ismerem de már nem fog érdekelni.


Azt nem mondom hogy te várj vele,mert 18 elmúltál és tényleg valami értelmeset szeretnél ahogy leírtad.Vágj bele,csináltasd meg és csak utána mondd el.Vagy esetleg előtte még puhatolózz,hozd fel újra a témát.

2015. jún. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Akkr nem szeretnéd eleggé, és nem vagy elég érett hozza, hogy legyen..

A tetoválas örök, egy olyan dolog, amivel vállalod önmagad.. Mindenki előtt, önkifejezes.

Ha valamit szeretnék, akkor az az első, hogy véleménytől függetlenül vállallom..

Mi lesz ha magadratetovaltatod azt amit szeretnél, és utana mindenki leszólja, akkor elbújdosol? Gondold ezt még végig..


Latom, hogy már 19 vagy.. Gondolom tudod, hogy a szüleid beleegyezése nem kell a tetováláshoz...

2015. jún. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csinálhattam, olyan helyre ahol nem latszik,egy szép tetkót,18 évesen.

Apám mai napig nem tudja,

2015. jún. 8. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!