Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan jöttök ki a szüleitekke...

Hogyan jöttök ki a szüleitekkel akik még otthon laktok?

Figyelt kérdés
2015. jún. 28. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Teljesen jól. Saját "emeletem" van, de közösen főzünk, eszünk (általában), és sokat beszélgetünk, TV-zünk együtt, járunk vásárolni, kirándulni, moziba... Nagyon szeretjük egymást.

29/N

2015. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon jól kijövünk a szüleimmel. A barátnőm is már lassan 1 éve itt él velünk. A viszonyunk nagyon jó, a szüleim ajánlották fel hogy költözzön ide. Nekünk nagyon nagy a házunk mert sokan voltunk testvérek, de az összes testvérem külön utakon jár már, mivel én vagyok a legkisebb így én maradtam itt.

A szüleim nem akarnak egyedül maradni itt meg később ha eljön a nyugdíj ideje ami már 2-3 éven belül itt van nehezen tudnák fenntartani.

Mi a barátnőmmel spórolás miatt vagyunk itt, de annyira szeretünk itt lenni hogy a terveink közt van az hogy két külön lakrészt alakítunk ki a házban, szüleimé lesz az alsó szint miénk az emelet hogy mégse zavarjuk egymást mert most még nincs gond csak ha a szüleim nyugdíjba mennek főleg apám akkor esélyes hogy őt zavarni fogja az hogy mi itt mozgolódunk majd amikor ő pihenne vagy épp a hobbijával foglalkozna. Ezért is maradtunk abba hogy két külön lakrész lesz, az udvarunk nagy és tágas akár barátok is jöhetnek ide időnként, nekünk így jóval egyszerűbb és itt a környéken nagyon albérleti lehetőség sincs mert minden után kapkodnak. Meg kisvárosban lakunk nekem helyben van a munkahelyem, a barátnőmnek buszoznia kell és itt van közel a buszmegálló, mert ahol szóba jöhet hogy lakhatunk akár családi házas albérletbe akár panelba onnan nagyon messze van minden, és az ottani kisboltok is jóval drágábbak.

2015. jún. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi a férjem szüleivel lakunk, de azért gondoltam írok. Nagyon jól, a férjem szereti és tiszteli a szüleit. Irigylésre méltóan jó a kapcsolatuk.

Amikor ideköltöztem, szó nélkül belementek az átalakításokba, felújításokba (pl külön kulcsra zárható bejárat, nekünk is saját konyha, a kert egy részét elkülönítettük, később a gyerekeknek "játszótér").


Már gyerekeink vannak, kölcsönösen segítjük egymást.

Nyilván vannak összeveszések, de meg tudjuk beszélni őket.

2015. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok: egyébként ha nem így lenne, akkor nyilván nem élnénk együtt velük.
2015. jún. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

En nemreg elkoltoztem.

Nekem apukammal nem votl jo a viszonyom. Allando vita es ellenorzesek. Nem birtam sokaig. 22evesen pakoltam magam es jottem. Azota sokkal jobb vele is a kapcsolatom h heti par alkalommal lat csak 23N

2015. jún. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

24/N

Mi jól kijövünk, de csak mert megtartom magamnak a véleményemet mindenről és igyekszem sokat segíteni a házimunkában. Amúgy vannak dolgok, amik idegesítenek és nagyon szeretnék már egy saját háztartást, de amíg ezt nem engedhetem meg magamnak, addig örülök, hogy segítenek azzal, hogy itthon lehetek és nem szorgalmazzák a kiköltözést.

2015. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nekem apám egész kicsi korom óta távol dolgozott. Télen havonta egyszer, nyáron akár 2-3 hónapig se láttam, így az az egy hétvége jól eltelt. Aztán jöttek a problémák, hogy elköltöztünk a barátnőjéhez. Akkor már minden hétvégén találkoztunk, de mindig volt valami vita. Sokszor még hétköznap is veszekedtünk telefonon. Miután négyszer vágták a fejemhez, hogy "takardoj albérletbe", egyik nap sokáig dolgoztam, hogy ne kelljen ebbe a környezetbe hazamennem, majd megnéztem az albérletet, kifizettem, visszamentem, összepakoltam a legfontosabb cuccaim, majd elköltöztem. Ez volt tavaly májusban. Aztóta egyszer voltam, egy évvel ezelőtt a maradék cuccomért. Azóta alig beszélek apámmal, idén pl. még nem is találkoztunk. Sajnálom ezt a helyzetet, mert nagyon nehéz időkön mentünk keresztül és ő azt a cigányt választotta helyettem. Képtelen vagyok megbocsátani azóta is. Viszont anyámmal annál jobb lett a kapcsolatom. A költözés előtt alig beszéltünk, bunkó voltam vele. Apám folyamatosan ellene hangolt, én pedig nagyon naív voltam. Azóta egyik hónapban anyám jön, másikban én megyek és email-ben is beszélünk.
2015. jún. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nagyjából az 1-es válaszoló helyzetében vagyok. Anyám egyedül maradna, ha elköltöznék, és nem viselné jól, szóval amíg működik így, addig szívesen maradok. És működik. Jól kijövünk, amióta anyám rájött, hogy felnőttem:))
2015. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!