Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg illetlenség bugyiban...

Tényleg illetlenség bugyiban lenni otthon?

Figyelt kérdés
11 éves vagyok. Sajnos nem nagyon bírom a nagy hőséget, ezért otthon, ha nem látja senki, bugyiban és pólóban vagyok, vagy atlétában. Anya viszont azt mondja, hogy egy lány nem tartózkodik otthon se ennyire levetkőzve. Nem értem őt, hiszen ha kimegyek a szobámból felveszek egy szoknyát (ilyenkor mindig azt hordok, szeretek szoknyában lenni) csak akkor megyek ki bugyiban, ha este megyek a mosdóba lefekvés után. Az atlétám meg olyan, amit nagyobb lányok is hordanak az utcán.

2015. jún. 15. 20:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
25%
Hát én nem lennék így itthon, sortot veszek fel, vagy vannak ilyen kis pántos mini ruháim. Adj magadra, hiszen majd egyszer talán a férjedet sem csak egy szál gatyában akarod látni mindig otthon. :) Meg nálunk már járkálnak a vej-jelöltek, ciki lenne, ha bugyihoz lennék szokva. :)
2015. jún. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
94%
Szia! Ez családonként változó. Van olyan család, ahol simán mutatkoznak egymás előtt meztelenül az ellenkező neműek is. Anyukádéknál biztos ez volt a szokás, őbele ez nevelődött. Nem nagyon tudsz mit tenni, csak beszélgetni vele erről, meg majd a te gyerekeiddel szemben jobban átgondolhatod, hogy mit kell tényleg megtiltani és mi az, ami csak nálatok volt téves szokás.
2015. jún. 15. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
95%
Még egy ötlet: vegyél magadnak egy laza, bő szabású pamut egyrészes szoknyát. Nem lesz jobban meleged benne, mint a trikóban.
2015. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
74%

Hát ha nem mászkálsz ki úgy, akkor tök mindegy. Bár jobb, ha már most megszokod, hogy otthon is legyél csinos a körülményekhez képest, ebben igaza van anyukádnak. Mondjuk felvehetnél egy lenge strandruhát, az majdnem olyan, mint egy trikó, csak kicsit hosszabb. Melegíteni nem melegít, de nem ciki, ha vendég jön, nem kell öltözni, ha kimennél egy pohár vízért, de kényelmes is.

Vagy vegyél fel bikinialsót, az nem bugyi, de mégis az, arra vajon mit szól anyukád? :D

Amúgy meg teljesen mindegy, mi mit mondunk. Engem ugyan nem zavarna a dolog, de nem velem laksz, anyukád szava dönt inkább. :D

2015. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
86%
Szia! Szerintem is mindenkinél más a szokás.. Én is pár napja kaptam meg anyóstól, hogy egy nőnek nem illik meztelenkedni... Hozzáteszem, én itthon egy szál alsóban vagyok, ha nagyon meleg van, és csak a lányom van itthon. Bár azért általában van egy póló is. :) Egyébként a kislányom is bugyiban flangál, párom napközben alsóban alszik... Régebben még ennyire se "öltöztem" fel, de a terhesség nyomokat hagyott :(
2015. jún. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 MiniTheGirl válasza:
67%

Mindenkinél máshogy vannak ezek a dolgok.

Nálunk pl az sem ciki, megvetni való, ha bugyi-melltartóban mászkálunk. Az exbarátomnál is úgy volt, hogy a szülei előtt is lehetett póló-bugyiban lenni. Elsőre nekem ciki volt ott, de amikor már kibírhatatlan hőség volt, akkor már lekerült rólam a ruházat. :D Persze nem mindig voltunk a szüleinél... Isten ments.:)


Az lenne az illetlenség szerintem, ha már a bugyi is lekerülne.

Mindenhol vannak kimondatlan szabályok, illemszabályok. Embere válogatja. De ha egy házban lakik valakivel az ember, akkor muszáj csiszolódni, egymáshoz igazodni.

2015. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
97%

Totál családfüggő.

A barátom családja olyan, hogy ott mindenki mindenki előtt meztelenül csámborog, majdnem leesett az állam, amikor az apját már vagy hatodszorra alsógatyában láttam, de ez őt nem zavarta, én meg csak mosolyogtam rajta :D Ők ilyenek, nincs ebben elítélendő szerintem. Az én családom viszont teljesen más, itt mindenki prűd. Nem szoktunk egymás előtt hiányos öltözékben mászkálni.

20L

2015. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
98%
Basszus azért ha már a saját otthonában sem érezheti magát komfortosan az ember, akkor mégis hol a jó életbe? Én egy pamut ruhában szoktam lenni vagy bugyi és póló aztán kész.
2015. jún. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
De miért különleges, hogy lány vagy? Fiúk érezhetik jól magukat a melegben?
2015. jún. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Este takarodó után a kollégiumban (nyolc osztályos gimibe járok) is bugyiban és atlétában vagyok, bár ha leszaladok az aulába, hogy igyak valamit az automatából, akkor felkapok egy rövidnadrágot.
2015. jún. 15. 20:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!