Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nálatok szokás otthon kopogni?...

Nálatok szokás otthon kopogni? Felnőtt "gyerek" esetén?

Figyelt kérdés

Anyám napjában többször beront az ajtón, teljesen váratlanul. Csinálhatok bármit, ez a jellemző. A bátyám dettó (40+ éves). Mivel homályos, üvegezett ajtóm van, szoktam látni, hogy lesnek befelé, hogy épp mit csinálhatok... mintha be lehetne látni. De a kopogástól letörne a kezük.


Nemrég egy ilyen alkalommal megkérdeztem anyámat, hogy miért nem kopog? Erre kiröhögött, szó szerint, majd valami ilyesmit mondott: "Kopogni? Ugyan már, mit képzelsz, hülye p*csa..." Megkérdeztem tőle, hogy olyan nagy kérés volna egymás magánszféráját tiszteletben tartani? (Én szoktam kopogni, sőt, a választ is megvárom. Anyám még a WC-re is hajlamos benyitni szó nélkül...) A válasz, újabb röhögés kíséretében: "Pff miféle magánszféra... úgyse csinálsz semmi olyat..."


Szerintem egymás magánszférájának a tiszteletben tartása a legkevesebb kéne, hogy legyen. Most az mindegy, hogy valaki épp önkielégítést végez, vagy csak tanul, olyan nagy kérés, hogy ne rontson rám tokostól?


Egyedül apám szokott rá az utóbbi hetekben a kopogásra (válaszra ő sem vár), mert egyszer besétált, amikor átöltöztem... Na, pont az ilyenek elkerülése miatt kéne.


Jövőre elköltözöm, mielőtt még bárki megkövezne, hogy 20 évesen hogy merek még itthon lakni...


20/L



2015. jún. 23. 11:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%

Próbáld ki azt, hogy 1x-2x te is berontasz amikor anyukád vagy batyad van bent helységben es majd meglátod, hogy mit szólnak hozza


Sajnos többet nem igen tudsz tenni, ha a szóból nem értenek


Amúgy kulccsal nem tudnád bezárni az ajtót?

2015. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Kulcs nincs egyetlen ajtóhoz sem a házban, vagy legalábbis, rejtélyes módon, senki sem tudja, hogy hol vannak. Régi ház, öreg ajtók, nem csodálkozom. Lecserélném én a zárat is saját magam, ha tudnám, hogyan kell beszerelni, de iszonyú sértődés lenne belőle - amúgy sincs semmihez jogom ebben a házban, látszólag.


Ami az ajtó rájuk törését illeti... nehogy azt hidd, hogy két percig is emlékezni fognak rá. Volt már rá példa... Anyámat még csak meg se hatja, ha rányitok esetleg a WC-n; megszólal, hogy "Hé!" és magára rántja az ajtót. Ennyi, el van felejtve. Bezzeg, ha ő nyit rám (véletlen), még annyit se mond, hogy bocsi, sőt, szinte még leszid, hogy neki most wc-znie kell, és minek vagyok én ott (?!)...


Ha a szobájukba rontok be ajtóstól-tokostul (szándékosan), legfeljebb le vagyok cs*szve, hogy mit képzelek, minek szaggatom azt az ajtót annyira - holott ők is ugyanezt teszik. Aztán több szó nem esik róla.


Számtalanszor lettem kiröhögve és kigúnyolva, amiért egyáltalán meg mert foganni bennem a gondolat, hogy megkérjem a kopogásra őket. De egyszerűen nem hajlandóak felfogni.

2015. jún. 23. 12:11
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Kulccsal zárd be az ajtót. Vagy ronts be te is anyádhoz, ha meg számon kér, röhögd ki te is.

Ha ezek nem működnek legyél türelmes ameddig leléphetsz.

Megjegyzés: ritka tahó egy anyád van.

2015. jún. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, amúgy, hogy a kérdésedre is válaszoljak:

Igen, szokás kopogni. Ameddig otthon voltam addig is kopogott anyám, főleg, ha mondjuk párommal voltam bezárkózva.

Most, mióta párom anyjánál lakunk, nehezebb a helyzet, ő hajlamos betörni, mert igen fontos mondanivalója van... megesik, hogy felöltözni sem tudok reggel, mert nem esik le neki, hogy 5 perc nyugalom kéne, én meg mindenképp bunkó lennék, ha kiküldeném. Viszont van egy kutya, ami megkönnyíti a dolgunkat ebben az esetben. Ha résnyire nyitva van a kutya, akkor a kutya és bárki más is jöhet. Ha a kutya ki van zárva, akkor egyértelmű, hogy mindenki másnak is minimum illik kopogni :D

2015. jún. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
szóval, ha az ajtó van résnyire nyitva, nem a kutya xD
2015. jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem fog megváltozni, ha őket sem zavarja az, ha te ugyanúgy viselkedsz.

Szereltess fel egy zárat, ha nagyon-nagyon zavar.


Egyébként, ha ez megnyugtat, az én szüleim sem tudnak kopogni. Bár az én szobám az emeleten van, az övék meg a földszinten + minden helyiség, ahol tartózkodni szoktak lent van, és mivel falépcső vezet fel, ezért általában hallom őket, ha jönnek fel, főleg, mivel anyám igencsak nagy hévvel szokott jönni, mint valami tank :D

De szintúgy nem kopognak a fürdőszobán ők sem, pedig tusolni/fürödni az övékben szoktam. Mondjuk én nem vagyok túl szégyellős, esetleg akkor zavar, ha épp szőrtelenítek, főleg ha intim területen...


18L

2015. jún. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak kopogni, még a 12 éves húgom ajtaján is, nem ront senki rá a másikra csak úgy nálunk. Ez bunkóság. Mondjuk a leírás alapján az anyád igen nagy bunkó lehet, én simán szerelnék zárat az ajtóra, bármilyet, pl mint néhol a wc-kben van, kapcsos, betolós, láncos, akármi... aztán letojnám ha nem tetszik valakinek.
2015. jún. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A riglihez nem kell zárszerelő, pár száz forint, és te is fel tudod rakni.
2015. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Még egyszerűbb a támlás szék a kilincs alá, esetleg a vizes vödör az ajtó tetején. Utóbbi tuti, hogy hat, csak pakold el a vízre érzékeny tárgyaidat a közelből.
2015. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, egyébként zárból valami egyszerűbbet fel tudnál tenni szerintem még te is. Olyan reteszt, vagy minek hívják. Kulcs híján az is megtenné szerintem.
2015. jún. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!