Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nem akarják hogy...

A szüleim nem akarják hogy magamat adjam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

14 éves lány vagyok. Szeretnék fiúsabb külsőt (rövid haj, bő nadrág, ing, stb...), de mikor felvetettem az ötletet a szüleimnek, azt mondták, szó sem lehet róla. Oké, elismerem hogy óriási változás lenne, de miért kellett ezért kiakadniuk? Nem hinném, hogy a pénzzel lenne baj, mert furcsa módon a lányos cuccokra futja.

Nem szeretnék lázadni, az ötletemet is teljes nyugodtsággal osztottam meg velük, de végül veszekedés lett belőle. Talán attól félnek, hogy elzüllök?

Gondolom vannak itt szülők, leginkább az ő véleményük érdekelne. Normális reakció volt ez a szüleim részéről? Tényleg ekkora katasztrófa, ha végre önmagamat szeretném adni?



2015. jún. 30. 19:02
 1/10 anonim ***** válasza:
4%

Jó kis provokatív kérdés, jár érte a keksz.

*taps*

2015. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Attól félnek, hogy nem a fiúkat, hanem a lányokat fogod szeretni.
2015. jún. 30. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha lány vagy, akkor adod magadat, ha lányosan öltözködöl.
2015. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
42%
Egyet értek a 2-es válaszolóval. De ha ez így lesz, előbb-utóbb úgysem fogják tudni megakadályozni. Miért szeretnél fiús külsőt?
2015. jún. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Csajos külsővel is a lányokhoz vonzódom. Ez nem változtatna semmin... (és nem, nem emiatt szeretném frissíteni a ruhatáram)

4: azért, mert így nem érzem jól magam. Nem tetszik a külsőm, nincs önbizalmam és változtatni szeretnék. Ennyi az egész.

2015. jún. 30. 19:23
 6/10 anonim ***** válasza:
31%
Hát elég hamar kilógott a lóláb, hogy kamu kérdés provokációnak.
2015. jún. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%

Nehez, ha 14 eves vagy, mindig anyukaddal mesz vasarolni, es csak azt fizeti ki, ami csinos vagy legalabb rozsaszin.


Most mesz kozepiskolaba, igaz? - Ha kapsz zsebpenzt, osszegyujtheted azt, es elmehetsz az osztalytarsaiddal vasarolni. Nemsokara mar nem fog anyukad mindig veled menni, azt veszel meg, amit szeretnel. Ha a valtoztatas eleg lassu, vagy jol csinalod, talan eszre sem fogjak venni.


Egyebkent ne felj fiusan oltozkodni. En 20 eves vagyok, nem sminkelek, nem festem a kormom, fiu-poloim vannak, es a legjobban akkor erzem magam, ha a baratom alsonadragjaiban maszkalok itthon.

2015. jún. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha fiúsan öltözködsz azzal csak azt éred el hogy mindenkinek rossz véleménye lesz rólad. A szüleid pont ettől akarnak megvédeni. Keress rá facebookon Csenge Uzonira. Tényleg így akarsz kinézni?
2015. jún. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

Azt sajna nem tudom, mit tegyél, valószínűleg nem tudod megváltoztatni a véleményüket...

Ezt nem értem, nekem teljesen természetes, hogy az embernek megvan a saját ízlése, de akár korszaka is, én is szerettem s szeretek fiúruhákban járni, a hajam speciel hosszú, mert nem járok fodrászhoz... A párom pedig fiúként hidrogénszőke hajjal, néha sminkben mászkált :D Nekünk nulla erkölcsi alapunk lenne beszólni, de tényleg nem értem, miért is tennénk.

Volt egy pótlányom pár évig, akit mindig fiúnak néztek, úgy öltözött és úgy is nézett ki, úgyhogy konzisztencia volt :D

Nem hiszem, hogy normális emberek rossz véleménnyel lennének egy fiúsan öltözködő lányról, a nem normálisak miatt pedig ne nyomja már el az ember az egyéniségét vagy ízlését...

2015. júl. 1. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Várjál már... mi az a magadat adás? :)


Egy hajtípus látványának adása?

Vagy egy ruházat látványának az adása?

Egy kinézet adása?


Vagy egy darab ember - "tokkal-vonóval", tudással, jellemmel, stílussal, múlttal-jelennel-jövővel... mindazzal, ami őbenne van - adása?

2015. júl. 2. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!