Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Bejelenthetem-e a gyereket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bejelenthetem-e a gyereket (és magamat) szüleim lakásába a férj aláírása nélkül még válás előtt?

Figyelt kérdés
Tehát: férj szülei lakásában lakunk, vagyunk bejelentve mind3-an. Válás után én a szüleim lakásába költöznék (testvérem a haszonélvező, van nekem is egy ilyen kis lakásom, de nem ebbe, hanem a tesóméba mennénk - nem tudom van-e különbség ebből a szempontból a két lakás közt). Szeretném ideiglenes elhelyezését kérni a gyereknek erre az új lakcímre, amire előtte be is jelentkeznénk. Ez lehetséges így? Biztos vagyok benne, hogy férj nem írná alá, mert minden lépésben keresztbe akar tenni. - Vagy ha máshogy nem megy, lehet kérni az ideiglenes elhelyezést az új lakásba úgy, hogy fizikailag még nem élünk ott, hanem csak pár hónap múlva?

2014. ápr. 14. 18:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%

Nem mivel a gyerek állandó lakcíme csak mindkét szülő által módosítható.

Szerintem pl teljesen normális ha egy apa is gyerekeit nevelni szeretné, és azért megtesz mindent.

2014. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Lakcímbejelentésnél kiskorú esetében elég az egyik szülő aláírása, nem kell mindkét félnek aláírni a lakcímbejelentő lapot. Onnan tudom, hogy a munkahelyemen az egyik munkaterületem a lakcímbejelentés. A haszonélvezettel kapcsolatban csak annyi a lényeg, hogy az erősebb, mint a tulajdonjog.
2014. ápr. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
75%
Elsőnek, mi sosem szoktuk kérni, hogy a kiskorú lakcímbejelentőjét mindkét szülő írja alá, mint ahogy azt sem áll jogunkban megkérdezni, hogy válófélben vannak-e a szülők, vagy sem. Ha a lakcímbejelentésnél jelen van a lakás tulajdonosa, vagy haszonélvezője, és a kiskorú gyermek egyik szülője, akkor minden gond nélkül megtehető a lakcímbejelentés.
2014. ápr. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Törvényileg akkor sem teheti meg. Az apa simán felhozhatja ezt bíróságon. Ilyen alapon minden nap változtathatnák a gyerek lakcímér, azért ez nem így működik.
2014. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
54%
Előzőnek, kérlek jelöld meg azt a jogszabályt, amiben ez le van írva, hogy miért is nem teheti meg. Épeszű ember nyilván nem változtatgatja a lakcímét minden nap. Amíg nincsenek elválva, addig nincs róla jogerős bírósági végzés, hogy a gyerek felügyeleti jogát ki gyakorolhatja. Egyébként meg a bíróság 99 %-ban az anyánál helyezi el a gyereket, ahhoz, hogy ez ne így legyen, nagyon nyomós okoknak kell fennállni. Még az sem elég súlyos ok, ha az anyának nincs munkahelye.
2014. ápr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem mondtam sosem, hogy nem nevelheti a gyereket, jöhet bármikor, amikor akar. Az óvodai - majdani iskolai - beiratkozás miatt is kell a körzetes lakcím.
2014. ápr. 14. 18:57
 7/20 anonim ***** válasza:
58%
Még mindig az 5. vagyok. És az apa mit hoz fel a bíróságon, hogy anya bejelentette egy lakcímre a gyereket? Ebben semmi törvénytelen nincs, sőt, ha új lakásba költöznek, akkor elvileg 3 napon belül be kellene jelentkezniük. Na ezt viszont előírja a törvény.
2014. ápr. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
43%

Megjelolom en neked, bar nem engem kerdeztel:


CSaladjogi torveny, gyermek sorsat erinto lenyeges kerdesek:

72/B. § (1) A különélő szülők a gyermek sorsát érintő lényeges kérdésekben a gyermek elhelyezését követően - közös szülői felügyelet hiányában is - együttesen gyakorolják jogaikat, kivéve, ha a különélő szülő felügyeleti jogát a bíróság korlátozta, szüneteltette vagy megszüntette.


(2) A gyermek sorsát érintő lényeges kérdés: a kiskorú gyermek nevének meghatározása, illetve nevének megváltoztatása, tartózkodási helyének kijelölése, továbbá iskolájának, valamint életpályájának megválasztása.



Eleve, amig birosagi itelet nincs, el sem koltoztetheti a gyerekeket az allando lakcimrol a masik szulo beleegyezese nelkul.

2014. ápr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem. Te magad bejelentkezhetsz, de a gyereket nem jelentheted be, illetve megtehed, de akkor a férjed kezébe adsz egy plusz pontot magad ellen a válásnál.


A gyerekkel szemben pedig különösen aljasság. Te eleve úgy veszed, mintha MÁR megkaptad volna a gyereket, holott egyáltalán nem biztos, hogy neked fogják megítélni.


Aki megint leírta azt az orbitális baromságot, hogy a haszonélvezet erősebb, mint a tulajdonjog, az ugyan keressen már meg egy ügyvédet. SOHA nem lehet erősebb semmi a tulajdonjognál. Azért hiszik erősebbnek, mert nagyon macerás kitenni egy haszonélvezőt, ha nincs pénz a haszonélvezet megváltására.

2014. ápr. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
OFF A haszonelvezet pedig erosebb mint a tulajdonjog, utolso. A haszonelvezet azt jelenti, hogy az ingatlan minden hasznaval a haszonelvezo elhet. eldontheti, hogy ki lakjon az ingatlanban, kitilthatja a tulajdonost, kiadhatja alberletbe. A haszonelvezettol megfosztani csak nyomos indokkal lehet -pl tonkretette az ingatlant- az nem indok, hogy a tulajdonos be akar koltozni.
2014. ápr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!