Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez normális nevelés?

Szerintetek ez normális nevelés?

Figyelt kérdés
Most kezdek ráébredni, hogy talán nem normális, ahogyan felnőttem, neveltek, eltartottak ugyan, de nem igen foglalkoztak velem. Nem vittek el sehova, mindig csak otthon voltunk a hugommal. Anyánk megszabta a napirendünket ami annyiból ált, hogy délelőtt tévéztünk, ebéd után kimentünk az udvarra játszani. Délelőtt nem engedte, hogy kitegyük a lábunkat a házból, beültetett a tv elé és le voltunk rendezve, hogy ő nyugadtan tudja végezni a munkáit a ház körül. Nyáriszünetek teltek el csak a házon belül, sehova nem vittek minket, kivéve egy éveben egyszer felmentünk Pestre, vagy Balatonra egy napra és emlékszem, mennyire boldog voltam, hogy végre történik valami. Ovis koromban is a nővérem tanított meg számolni, meg az óra járására, mert a szüleim soha sem foglalkoztak ilyen apróságokkal, pedig engem annyi minden érdekelt volna. Meg akartam tanulni olvasni suli előtt, de senki nem segített. 19 éves vagyok, még itthon élek, tanulok szóval nincs jövedelmem és a legrosszabb, hogy ez egy kis város, ahol nincsenek nagyon lehetőségek. Régen még kaptunk ruhákat, de már annyira tesznek ránk, hogy egy éve egy új ruhát se vettem magamnak, ezért nem járok emberek közé se már. Nem bírok magamra nézni se... Őket csak a munka érdekli, egész nap arról beszélnek, meg hogy ez meg az milyen jó üzlet milyen ügyesen, jól csinálják stb. de semmi eredménye nincs azon kívül, hogy épp megélünk. Ahogy lesz egy kis pénzünk, egyből elköltik, utána meg kölcsön kéregetik a félretett pénzemet, amit még nem láttam egy összegbe, mert mindig náluk van egy része. De nem is várok el tűlük semmit, nem kötelességük már, hogy eltartsanak. Azt vettem észre, ahogy betöltöttem a 18at már egyáltalán nem érdeklem őket, leszrják, hogy 150ft-os turkálós göncökben járok, hogy 2 zoknim, 3 lyukas bugyim és 1 szakadt melltartóm van. Most is azon vagyok, hogy pénzt keressek, de annyi mindenre kéne, hogy azt a keveset is ami van, nem tudom elkölteni. Úgy érzem nem érdemlem meg a pénzt se, vagy hogy vegyek magamnak valamit. Ha bemegyek a boltba, hogy na most vásárlok magamnak egy pólót egyszerűen nem tudom megvenni. Mondjuk ehhez már nem tudom mennyi köze van a szüleimnek, de mindegy, lehet hogy önsajnáltatásnak tűnik, csak jól esett ezt kiírni magamból.

2015. júl. 3. 22:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Azon kívül, hogy mindneki megnygtatja a lelki világod, esetleg sajnál meg ápolgatja a lelked mit vársz ettől a kérdéstől? Tényleg érdekel, mert a választ nyilvánvalóan tudod.
2015. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnálom.viszont segiteni nem tudok ezen.
2015. júl. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mivel nem láttam bele más gyerekkorába nem tudom, mi a normális. A választ várom a kérdésre.
2015. júl. 3. 23:11
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem ez, hanem, hogy törődnek, foglalkoznak veled és szeretnek. Mi a szar lenne szerinted normális mégis, hogy fogllakoznak-e az emberek a gyerekükkel vagy sem, micsoda rejtély...
2015. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Skorpió87 ***** válasza:

Megértelek. Persze, nem normális nevelés, talán a szüleid is hasonló nevelésben részesültek, erre tudok gondolni.


Dolgoznod kellene valahol, hogy helyet változtass, jobb nem lesz, kitörésre és felejtésre van szükség. Ezért kell tenned, nincs más. Igyekezz kiutat keresni.

2015. júl. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem mindegy, hogy a törődnek, foglalkoznak mit is jelent. Ha csak kötözködni jöttél ide, akkor mehetsz is. (4)
2015. júl. 3. 23:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem normális.
2015. júl. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én még a Balatonon se voltam sose, pedig már 26 éves vagyok és még itthon élek. :-(
2015. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Te se törődj velük. ha van pénzed, titkold el és vedd meg magadnak, ami kell. Szerintem ha nem adnád nekik oda az összes pénzed, sokkal előrébb lennél. Amúgy szerintem azért érzed azt, hogy nem érdemled meg, mert ahogy viszonyulnak hozzád a szüleid, úgy viszonyulsz te is magadhoz. Nem ez a normális és a szüleid se normálisak.
2015. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem normális nevelés.
2015. júl. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!