Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire normalis ez a neveles...

Mennyire normalis ez a neveles? Csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés
Unoktesom a 10 es 12 eves gyerekeivel allandoan muzeumba, szinhazba jar, ebedkor mindig "huzd ki magad, ne szurcsolj" stb. Ezek mellett vannak baratok, sport stb. de nem korai ez? Nekem fura ez az urias neveles, nem latom hasznat. Igaz engem tok mashogy neveltek, de nekem erthetetlen, hogy ez 10 eves gyerek ennyire tajekozott legyen, inkabb jatszana tobbet.
2015. jún. 2. 11:03
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
68%
Mondd, ti ma unalmatokban provokáltok, vagy egyéb célok húzódnak meg a háttérben?
2015. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
61%
Persze értem én, hogy a ratyi kommentelők mindjárt ráharapnak:-)))
2015. jún. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

A húzd ki magad, ne szürcsölj egyáltalán nem úrias :)

Teljesen normális, hogy nem szürcsölünk, ezeket az alap dolgokat már kisgyerekkorban meg kell tanítani.

A helyes testtartás is nagyon fontos, később sok gondot okozhat, ha valaki nem jól ül, áll, stb.

Múzeumba és színházba sem csak felnőttek vagy öregek járnak :) Persze nem minden darab, kiállítás megfelelő gyerekeknek is, de vannak, amik igen. Ez sem úriasság, hanem inkább széles-látókörűség. Szerintem jó, ha mindenfélével megismerkedik már gyerekkorában valaki.

2015. jún. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

A múzeumban és színházban is vannak olyan programok, előadások, amik gyerekeknek szólnak. Egy 10-12 éves gyereket pedig legfőbb ideje leszoktatni arról, hogy szürcsölje a levest vagy kulturáltan viselkedjen az asztalnál. Ez nem úrias nevelés, hanem alapvető elvárás.(kéne, hogy legyen)


Falun laktunk a szüleimmel, egyikük sem volt sem orvos, sem ügyvéd, egyszerű emberek voltak, paraszti családból származtak, de mi is jártunk moziba, színházba, kiállításokra és tudtunk illendően viselkedni egy étteremben. Pedig egyikünk sem született ezüstkanállal a szájában.

2015. jún. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%
Szóval szerinted ha egy gyereket megtanítanak normálisan viselkedni ,meg nem hagyják, hoyg tök hülye madarjon, az "úrias" nevelés?!?!?
2015. jún. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális.

10 éves voltam, amikor elmentünk Debrecenbe. A Déry-múzeumot töviről hegyire végignéztem, szüleim már nem bírták, kint a múzeum előtti padon ültek és vártak meg. És örültek, hogy ilyen érdeklődő vagyok.

2015. jún. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%
A húzd ki magad, az nem úrias nevelés.. Fontos az egészség megtartásához, engem sose érdekelt, lám, gerincferdülésem van 19 évesen :D
2015. jún. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

De dúrva.


1. mit érdekel téged, hogy más, hogy neveli a gyermekét?nem bírom megérteni, hogy az emberek miért foglalkoznak annyit másokkal.

2.Hova kellene vigye őket?Cirkuszba ? Amióta tudom magam, a szüleim elhordoztak minenhová ahonnan valamit tanulhatok is..nem fölösleges pénzkidobás.

A húzd ki magad és ne szürcsölj, az alap etika.

2015. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor az én lányom igazi úri gyerek 6 éves és volt már múzeumba, meg színházba. Kérdező, mindkét helyen vannak gyerekeknek szóló programok, kiállítások, előadások. Nincs ebben semmi furcsa.
2015. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 10-12 éves korra meg kéne érnie úgy egy gyereknek h ne csámcsogjon meg szürcsöljön. Ha meg szeretnek ilyen helyekre járni, miért ne?
2015. jún. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!