Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 17 évesen állami gondozásba...

17 évesen állami gondozásba menni mennyire rossz ötlet, ha otthon rossz élni és sehová nem engednek el otthonról?

Figyelt kérdés
Már sok éve, hogy anyám súlyos depressziós lett és szó szerint minden apró dologba beleköt, felfújja és csak a rosszindulat van benne, minden családtaggal vitatkozik és csak neki lehet igaza mindenben mert különben ezzel, azzal fenyegetőzik és ha nem kap igazat, elmegy otthonról és még magát is képes lenne megölni. De minket is fenyegetett már meg ezzel-azzal..a lényeg hogy lassan kezd teljesen kibírhatatlan lenni nekem és szeretném tudni hogy mit lehetne kezdeni az üggyel, vagy mit tudok tenni azért hogy kibírjam addig amíg el tudok költözni. Sajnos apukám nem mer tenni semmit és inkább elviselné addig, amíg a két öcsémmel elköltöznénk mindannyian. Anyukámmnak rengeteg kutyája van mert kutya tenyésztő és nem tudunk azokkal se mit kezdeni ha ő megy el, elsősorban azért mert nincs meg az anyagi háttér a család jelenlegi fenntartására ha külön mennénk..
2015. júl. 6. 18:29
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Igazatok van, tudom hogy nem az de jobb mint itthon lenni, van egy ismerősöm aki ott él, mondjuk ő már 10 éve és egykorúak vagyunk. Mivel tényleg késő vele, ezért marad az, hogy munka és ideggel kibírni a dolgokat. Még 4 hónap 17ig de igazából a fenti kommentek alapján is csak marad a kibírás.. Köszi a gyors válaszokat :)
2015. júl. 6. 18:58
 12/21 A kérdező kommentje:
9es, ezt hogy érted? 10es, A mérgező jelző is találó, köszönöm az empátiát :) de lehet hogy ezt az 1-2 évet ki kellene bírni..
2015. júl. 6. 19:01
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

"8-as. Milyen konkrét ismereteid vannak a kérdésben? Igen LEÁNYÁLOM egy mérgező családhoz képest."

Több évfolyamtársam is intézetben nevelkedett. Ők nem így gondolnák.

2015. júl. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Ez a "leányálom" kifejezés elég relatív mert mindenkinek mást jelenthet. Egy olyan családhoz képest, ahol folyamatos a háborús hangulat és egy perc nyugalom sincs, akkor bizony jobb az állami gondozott státusz. Plusz, az sem mindegy hogy melyik ember milyen színvonalhoz szokott és mennyi munkát végez átlagban egy nap. Szóval kinek mi a leányálom.
2015. júl. 6. 19:54
 15/21 anonim ***** válasza:
Szerintem intézetből még annyira sem engednének el, mint otthonról. Nem véletlen, hogy az intézetisek rendszeresen megszöknek.
2015. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
84%
És tényleg azt hiszed, hogy az intézetben jobb? Ott sokkal többen fognak terrorizálni.
2015. júl. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
84%

" Szóval kinek mi a leányálom."

Az intézet neked sem lesz. De ha ennyi eszed van, akkor menj. Ott nem az anyád fog bántani, hanem a többi gyerek.

2015. júl. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mint ahogy fent is említettem, kibírom azt a 2 évet és csak megjegyeztem hogy mindenkinek más a jó és a jobb. Köszönöm az érveket minden formában! /mint mondtam nem megyek oda, de jó lenne ha nem úgy kritizálnátok az "elengednek valahová" kérdést, hogy rosszul értelmezitek a fentebbi szöveget. (Csak megjegyzés)/
2015. júl. 7. 01:05
 19/21 anonim ***** válasza:
otthonteremtésire három év állami gondozás után válsz jogosulttá.
2015. júl. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Off, de leragadtam a probléma azon részénél, hogy anyud depressziós, és nincs jól. Rendesen kezelteti magát? Visszajár a kontrollokra? Beszedi a gyógyszereit?

Vagy még ott tart, hogy " majd azt ő jobban tudja mindenkinél, és meglocsolja a depit némi szesszel"

Ha ez az ábra, vagy ilyesmi, akkor apud is sáros, hogy csak a bevételi oldalt nézi (pénz) , és a kiadásit nem (a ti lelki világotok).

2015. júl. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!