Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 20 évesen megtiltani a fesztiv...

20 évesen megtiltani a fesztivált?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Anyumékkal élek még, egyetemre járok, még van egy vizsgám, a többi sikerült. Ma nem keltem fel 6kor, ahogy terveztem (elaludtam) , anyum meg kb 8kor leordította a fejem (erre keltem) hogy úgy látja nem akarok tanulni, ha nem lesz meg a vizsga nem mehetek nyáron fesztiválra. Mennyire normális ez, hogy 20évesen meg van szabva hogy mikor mehetek? Ráadásul egyértelmű hogy tanulni akarok, nem azért járok egyetemre hogy telibesz*rjam...

Gondolkoztam rajta hogy ha így lesz (megtiltja) elpakolok innen, de akkor csak elmérgesedne (az amúgy nem olyan rossz) viszonyunk.



2015. júl. 7. 10:03
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
45%

Érthető,ha aggódik a tanulmányaid miatt. Az én anyám is folyton ezt csinálja, annak ellenére se hagy aludni 7-ig se,hogy idén meglett a diplomám. :D


Az viszont abszolút nem normális,ha zsarolni akar, ez amolyan kétségbeesett, tehetetlen anyuka módszer. Sajnos sok mindent nem tudok tanácsolni, esetleg próbáld neki elmagyarázni, hogy eddig se tojtál a tanulásra, tudasd vele hogy ez neked is fontos,magadért tanulsz. Többet szerintem nem tehetsz...

2015. júl. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim válasza:
84%
Szerintem abszolút nincs joga beleszólni, max annyi hogy az ő lakàsàba/hàzàba laksz, illetve ha ő fizeti a jegyedet. De elmúltàl 18, ha jól tanulsz akkor meg plàne nem kellene beleszólnia
2015. júl. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
41%
Hát ha ő fizeti a jegyedet akkor megtilthatja, de csak annyit hogy nem fizeti ki, és ha akarsz menni neked kell.
2015. júl. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
46%
Ez szerintem csak a kétségbeesését tükrözi. Lehet, amúgy is ingerült volt valamiért, és így töltötte ki. Nyugodtan elmondhatod neki, hogy ne aggódjon, elaludtál ugyan, de tanulsz a vizsgára. Ez a fesztiválos fenyegetés szerintem nem volt komoly.
2015. júl. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
32%
ha ő fizeti a sulit meg a bulidat is, akkor igen
2015. júl. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
18%
Költözz (pakolj?) el! Megélsz a saját lábadon is biztosan. Aztán irány a fesztivál.
2015. júl. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
18%

ő tart el igen megtilthatja

mondd meg neki hogy nyugodjon meg sikerülni fog a vizsgád

2015. júl. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
20%

Nyilván elvárják, hogy ha nappalin tanulsz és náluk laksz, ők tartanak el, akkor normálisan tanuljál. Mi nem tudhatjuk, hogy miért nem sikerült a vizsgád, milyen vagy otthon, mennyire bíznak benned.

Úgy általában, amíg otthon laksz, te a szüleidnek egy gyerek leszel és úgy is fognak kezelni, mindegy, hogy hány éves vagy.

Az persze nem szép tőle, ha te láthatóan tanulsz és mégis fenyeget, hogy nem mehetsz el nyáron szórakozni.

2015. júl. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
53%
Az anyádnak nem egy 20 éves ember vagy, hanem a gyereke, akit irányítania kell.Az külön pech számodra, hogy anyuka nem fogja fel ésszel, nem 8 éves szinten kellene téged kezelni már. Számíts rá, ha önálló életed lesz is, az édesanyád mindig igyekezni fog a maga elképzelései szerint beleszólni az életedbe.
2015. júl. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
48%
Kíváncsi vagyok milyen ingyenélő senkik szavazgatták le azokat, akik azt írták, hogy ha a szülő fizeti a dolgokat, akkor megtilthatja.
2015. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!