Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogom van "megtiltani" a...

Jogom van "megtiltani" a páromnak, hogy tovább pénzelje az élősködő családját?

Figyelt kérdés
A párom családja teljesen lehúz minket anyagilag, ezért a sokadik sikertelen beszélgetés után megmondtam a páromnak, hogy vagy felhagy a családja (szülei és 3 testvére) pénzelésével vagy mehet amerre lát. Ő teljesen felháborodott ezen, hogy nem kérhetek tőle ilyet, mert a szüleit nem fogja az utcára lökni, családtaggal nem tesz ilyet az ember. Igen értem én ezt, de a szüleit egyáltalán nem zavarja a kialakult helyzet, tehát ők sem viselkednek családtagként.
2013. dec. 29. 08:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%
Rövid leszek. Ha a pároddal közös kasszán vagytok, akkor van jogod beleszólni, de ha nem, akkor meg semmi közöd a pénzügyeihez. Gondolom akkor is ezt csinálta, amikor összejöttetek, tehát tudnod kellett róla. Folytassam? :)
2013. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
10%

NEM, nincs jogod semmit sem MEGTILTANI, elvégre felnött ember.


Két lehetöséged van: miután elmondod, hogy ez neked nem tetszik, VAGY elfogadod, hogy ö mégis segíti a szüleit, VAGY elhagyod öt.


De emberileg elég szánalmas vagy, ha elvárod a párodtól, hogy cseren hagyja a családját.


Mellesleg miért ö "mehet, amerre lát"?

2013. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
ha a saját pénzéből teszi, és a ti közös családotok megélhetését ezzel nem fenyegeti semmi közöd hozzá. Felnevelték, segít. Nincs benne rossz. Viszont ha nektek szar ezmiatt akkor jogos.
2013. dec. 29. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
15%
Jah am meg ha te neked kellene majd a te szüleid segíteni egyszer, mit szólnál ehhez? Gondolkozz ha tudsz.
2013. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem, amikor összejöttünk, még nem volt se munkája se végzettsége, csak úgy lógott a világban. Én már akkor megmondtam, hogy vagy változtat ezen vagy nincs közös jövőnk. Az utóbbi években szálltak rá egyre jobban, mióta már rendszeres jövedelme van és rájöttek, hogy van értelme kikönyörögni belőle a pézt, mert ad...
2013. dec. 29. 08:45
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy túl durván fogalmaztam, de az is durva, ha egy felnőtt családos ember a fizetését a szüleinek és a testvéreinek adja, mert azok nem dolgoznak.
2013. dec. 29. 08:47
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég soktényezős...


Ha valaki bajban van, és a gyermekére, testvérére nem számíthat, akkor kire?


Ha közös a kassza, és a ti megélhetéseteket veszélyezteti, akkor mondhatod, hogy állj!


Na meg nem mindegy, miért, milyen szintű a támogatás?


Ha eseti, és azért, hogy ne kerüljenek az utcára, legyen mit enniük, akkor ki más segíthetne?


Ha rendszeres, és azért, hogy mindenkinek legyen saját laptopja, mobilja... de ti meg a számlátokat nem tudjátok kifizetni, akkor az durva lehúzás....


Hány évesek, miért nem dolgoznak? Nem lehet nekik másképp segíteni esetleg? Úgy, hogy azután el tudják tartani magukat?

2013. dec. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Presy ***** válasza:
100%
Mindenki jön hogy család igy család ugy, de azt nem veszitek észre hogy a sok lehuzásból végén megszokot dolog lesz és élősködnek a családon és közösen nem halladnak mert azok lusták dolgozni. Gyerekkel kapcsolatban meg elkell gondolkozni azon hogy ki mire vállal gyerek minimál bérre ne szüljön már senki 3 -t mert a gyerekel baszik ki hogy nyomorba nevelgeti .
2013. dec. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ők azóta vannak bajban, mióta a szüleik meghaltak, ezért nem támogatják őket és az örökségüket is felélték, tehát kb. 3-4 éve romlik rohamosan a helyzetük.

Most telt be nálam a pohár, mert ebben a hónapban rájuk több pénz ment el, mint a közös életünkre és ezt már kétségbeejtőnek tartom. Nekem kell számolgatni a Forintokat, hogy még hónap végére is jusson, miközben ők vígan élnek a "kölcsönből".

Nem egyszerre kérik el a pénzt, hanem apróbb részletekben. Most albérletre kell, most rezsire, most kajára, hopp elfogyott a gyógyszerem, jegyet kell vennem, mert utazok...

Nem tudom, miért nem dolgoznak. Leginkább a lustaság és az életformájuk az oka. Az anyja és az apja is tanult emberek, mert a szüleik megkövetelték tőlük, de utána lecsúsztak. 12 éve már biztos nem dolgozik egyik sem, mert azóta ismerem őket. A párom testvérei félbehagyták az iskoláikat és élnek amiből tudnak, néha dolgoznak, néha nem. A párom is ilyen volt, de ő végül befejezte a tanulmányait és rendes munkát keresett.

Attól félek minket is magukkal fognak rántani, ha nem lépek idejében.

2013. dec. 29. 09:47
 10/14 anonim ***** válasza:
95%

Jogod, ha a felesége vagy (a párom-ból nem derül ki).


Senki sem kötelezhető arra, hogy bárki élősködőt a nyakába vegyen.


Ha vele nem lehet beszélni, akkor tényleg azonnal add be a válópert! A családtagot is az utcára lehet lökni, amennyiben nem tesz önmagáért semmit, márpeidg aki csak elvár és semmit sem tesz magáért, az élőskodő.


Ti güriztek, mint a ló, önmagatokért, a saját gyerekeitekért, ők pedig ELVÁRJÁK, családi köztelék címén, hogy MUSZÁJ a nyakatokba venni őket. Eszedbe se jusson! Ilyen csomaggal az ember holtáig nyomog.


Ja, és ha a felesége vagy, teljesen mindegy, hogy ő mennyit keres és te mennyit keresel - mert a házasság alatt szerzett vagyon (pénz is) KÖZÖS! A házasság közös vagyonjogi intézmény. Tehát nagyon is jogod van ahhoz, hogy megmondd, a közös pénz mire költődik el.


Én a válást javaslom, de azonnal. Volt már részem abban, hogy milyen nehéz lepattintani élősködő testvéreket, és volt részem abban is (jelenleg is), hogy a férjem három testvérkéje milyen aljas módokon fenekedik a mi pénzünkre és az ezen játszmák elleni harc mennyi energiánkat öli el. Holott mellettem teljes mellszéllességgel ott áll a férjem, és engem támogat.


Elválni és vagyonmegosztás! Utána a maradék pénzéből őgy pénzeli őket, ahogyan akarja. DE utána semmi közöd ne legyen a volt férjedhez sem, mert ő téged akar majd anyagilag lehúzni.

2013. dec. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!