Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Te mit szólnál hozzá, ha...

Te mit szólnál hozzá, ha anyád olvasná a naplódat (hosszú)?

Figyelt kérdés

Bocs a kifejezését, de én irtó rossz viszonyba vagyok vele. Hosszú lenne leírni a sztorit. A lényeg, hogy ikerlakásban laktunk mamámékkal. Apukám 6 éve meghalt rákban, és ugye voltak nekünk is földjeink. Az apai nagymamámék laktak mellettünk, és utána egymásra mutogattak, hogy miattad meg miattad halt meg a férjem/fiam. Utána pedig mamáék elkezdték eladni a földeket, és mivel anyámnak köze nem volt hozzá, így persze, hogy nem látott belőle egy fillért sem. Az egyik volt a nevén, de csak valami olyasmi dolog miatt, hogy meglegyen az őstermelőije. Na mindegy, ezt a részét nem nagyon értem, de ahhoz a földhöz sem volt semmi köze. Régebben még írásba is adta, hogy csak amiatt kell neki. Tudni kell, hogy már 3 éve nem állnak szóba egymással mama meg anya. Pedig közös volt az udvar, nap mint nap találkoztak, egy köszönésre sem méltatta a drága édesanyám őket. A probléma ebből fakad. Én meg mindig is jóban voltam velük, beszélgettünk, átjártam hozzájuk. Ő ezt úgy vette, hogy uszítanak ellene. Pedig nem. Szóval neki ez a fő problémája, hogy tartom velük a kapcsolatot. Idén áprilisban elköltöztünk, mert anyám már végleg nem bírta. Tudni kell, hogy az általános iskolába, ahová jártam, ott ő tanár volt, és engem nagyon zavart. Meg az hogy meghalt apukám, onnantól kezdve a család inkább szétszéledt, nem összekovácsolódott. Nagy vonalakban ennyi lenne a történet. Eltűröm anyámat, mert muszáj, mert ő a gyámom, meg ő tart el. Lehet csúnya dolog ilyet írni, de jobban örülnék neki, ha ő halt volna meg, nem édesapám. Ebből gondolhatjátok, hogy milyen a viszonyunk. Nálam ott vágta el teljesen magát még 2012 KARÁCSONYÁN, hogy azt mondta, hogy bárcsak meg sem születtem volna. A sulink mellé költöztünk, én eddig kolis voltam, 2 percre van. A koliban is úgy kellett szólnom, hogy segítsenek, hogy had maradhassak kollégista. Ebből megint lehet egy következtetést levonni.

Én idén elkezdtem naplót írni, hogy majd milyen jó lesz visszaolvasni. Mivel nem volt eldugva, ő pofátlanul elolvasta. Azt hazudta, hogy csak az első oldalát, de mint kiderült a napok során, hogy a többit is, az egészet. Nekem erről az a véleményem, hogyha közelebb akarsz kerülni a lányodhoz, akkor beszélgetni kell vele, nem beleolvasgatni a magánéletébe. Ennyi nekem is jár. Tegnap meg azt mondta, hogy amíg az ő lakásában lakok, addig joga van elolvasni. Eszem megállt. Ja igen, és a legjobb dolog, hogy sosem hazudok, nem is tudok úgy vélem. Erre ő beszél folyton valami jósnővel, az adja alá a lovat, hogy én nem vagyok szava hihető meg ilyenek. Múltkor meg azt mondta, hogy valami játékot játszok. Mondom jó tudni. Meg hogy én miért vagyok kedves mindenkivel...hát, tőlem mindenki azt kapja vissza, amit ad. Másrészt a testvérével is soha nem tartotta a kapcsolatot, csak az utóbbi pár évben lettek nagyba. Na hát még ő hogy osztja neki az észt meg a saját anyja is ellenem hangolja. Ez pedig a másik. Az anyai nagyanyámról is egy külön regényt lehetne írni. A falu pletykása, templomba jár, de mihelyt kilép az ajtón már a másikat szidja.

Mielőtt jönnének a kommentek, elmondanám, hogy én anno próbáltam kedves lenni anyámmal, de valahogy sosem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztem. Részéről mindig a lecseszés, pedig több kedves gesztus is volt felőlem. Én ezt feladtam (mielőtt mondanátok, hogy de, próbálni kell, higgyétek el, hogy belefáradtam). Lehet, hogy később majd rájövök, hogy hú de jó lett volna. Nem nagyon érdekel. Ilyet is csúnya írni, de ha valaki kimondja, hogy "anya" nem ő jut eszembe, és semmit sem érzek iránta.


16/L



2015. júl. 7. 14:14
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Ezt elfelejtettem: tudni kell, hogy 2 diplomás emberről van szó, aki mindenkivel kedves, normális, teszi a jót, csak éppen a saját gyerekeit veszi semmibe. A tanulmányaimra nem lehet panasza, most megyek 11.-be, eddig végig kitűnő voltam. A bizonyítványra sem mond annyit sem h szép volt vagy ilyesmi, önbizalmat rombol, szerintem köze nincs hozzá, hogy milyennek kéne lennie.
2015. júl. 7. 14:23
 2/23 anonim ***** válasza:
51%
Ízléstelen volt a részéről.Jogod van kiskamaszként a magánélethez.
2015. júl. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

Nézd, legalább tudja hogy mik bántanak téged, hátha észreveszi magát végre.

Én személyesen örültem volna neki, ha anyám valaha elolvassa a naplóm. Nekem is sok nézeteltérésem volt vele, sok szót vágott hozzám ami nem esett jól. Ez a "bárcsak meg se szültelek volna" duma meg undoritó. Én abban a pillanatban mentem volna el valahova.

2015. júl. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Ezt most ironikusan írtad? Nálam ezeket a dolgokat nem a kamaszkor okozza, hogy nem érzek iránta egyszerű szeretetet sem. Ezek szerint már 10 évesen kamaszodtam? Mert miután meghalt édesapám, tulajdonképpen azután romlott meg a viszonyunk. A nagymamámat is mindennek elhordta...volt, hogy valamiben nekik adtam igazat, erre nekem vágta a táskát, hogy akkor költözzek át hozzájuk meg ilyenek..mindez, amikor még 12 éves voltam.
2015. júl. 7. 14:27
 5/23 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem nagyon azokat a dolgokat írom le, amik bántanak. Hanem ugye azt, hogy mi történt velem az nap, vagy 1-1 fontosabb beszélgetést, ami nekem feldobta a napom. Mert van 1 család, akinek a gyerekei ugyanebbe a suliba járnak, ahová én, csak az általános részére még. Néha összefutok velük. Keresztény, templomba járó emberek. És 1-1 kérdés reggel tőlük, hogy "hogy vagy?" nekem olyan szinten erőt ad, hogy elképesztő. Szóval ha "anya" szó, nekem az a nő jut eszembe.

Nem vagyok valami bulizós típus, de szilveszterkor házibuliban voltam, meg egyszer egy barátnőmmel elmentem Horváth Tamás koncertre. Beleírtam a naplóba, hogy ittunk egy keveset. (a testvérem sem arról híres, hogy iszik állandóan, de szórakozóhelyen egy keveset ő is szokott, ő fiú, 19 éves) Erre most pénteken azért nem akar engedni Lesz feszt-re, mert "a múltkor is ittatok". És ezt is a naplóból tudja...pedig nem volt egy eszméletlen mennyiség, nem is bírom a piát, de értitek.

2015. júl. 7. 14:32
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Anyád nem való tanárnak. Az ilyenek miatt tart ott az oktatás, ahol. Azt ajánlom szakíts meg vele minden kapcsolatot ahogy megteheted. A naplóírás célját viszont nem értem
2015. júl. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Figyelj, most igazgató abban a suliban. Tanárként lehet jó, elismerem. De ez megint olyan, hogy mindenki mással kedves, mindenki mást biztat, csak a saját gyerekeit nem veszi semmibe. A tesóm most érettségizett, viszonylag elég jól, a pontja is meg van, erre azt szajkózza neki, hogy menjen dolgozni, meg hogy úgy sem vesznek fel...csak ő fiú, ő félvállról veszi mondhatni. Meg ő is sokszor mondja, hogy mind1 lenne, ha ott maradtunk volna falun mamáékkal meg visszamehetnénk. A drága anyánk nem ismeri el, hogy elkéne mennie pszichológushoz. Habár egyszer írta a jósnőnek. (olvastam a facebookjában, ez sem szép tudom, de ha már ő a naplómat olvasta..., csak én nem használom fel ellene, nem hivatkozok rá, meg vele őszinte és tudom mit gondol, folyton a képembe hazudik, de azért én vagyok a hazug) A jósnő meg azt írta neki, hogy el ne menjen...szóval neki óriási szerepe van az egész szituban.
2015. júl. 7. 14:38
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

szerintem igazad van és anyukád nagyon önző. azért, mert ő nem jön ki az anyósékkal, te miért ne találkozhatnál velük? ők a nagyszüleid, természetes, hogyha szeretsz velük lenni, főleg, hogyha a másik nagymamád(anyukád részéről) megéri a pénzét.

szerintem költözz a nagyszüleidhez, már te dönthetsz róla.

2015. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

8.vagyok

szerintem a napló elolvasása nagyon mellékes a történet szempontjából

2015. júl. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Még csak 16 éves vagyok, nem dönthetek. Szívem szerint azt tettem volna, és az lett volna az érvágás neki. Csak ők meg sokat betegeskednek, aztán úgy érzem hamar magamra maradnék. Anyám meg sokszor mondott olyat, hogy hát ugye semmirekellők vagyunk, majd gondol egyet és neki megy az autóval a fának meg ilyenek. De egyébként azt mondta, hogy bármikor találkozhatunk velük...a múltkor volt ballagás az ottani suliban, mondtam, hogy megyek korábbi busszal, hogy elmenjek mamáékhoz. Erre: minek mész már oda? Pénzt ad? Full idióta, ellent mond folyamatosan magának. Na meg mondja, hogy írassak velük fogamzásgátlót magamnak, mert a múltkor írattam vele hashajtót (naplóból tudja), ami mellesleg nem is magamnak kellett, hanem a koliban terítősök voltunk és mások vízébe öntöttem...ez pedig megint olyan, hogy amint írtam nem vagyok a bulizós típus, nincs barátom se, szóval..
2015. júl. 7. 14:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!