Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megbeszélnétek az anyukátokkal...

Megbeszélnétek az anyukátokkal? ( (hosszú)

Figyelt kérdés

Bocsi, hogy hosszú ,de így lehet érteni a problémámat

Anyukámmal nem túl jó a kapcsolatom ( valahogy lehet hülyén vagy furán hangzik, de nincsen meg a kötődés, sok ok miatt van ez) felajánlotta, hogy kifizet nekem egy egy éves érettségis sulit...én mentem volna a 2 évesre is, amit tudok is fizetni,de ő ezt szerette volna...az esküvő úgy volt, hogy lagzi meg minden (bár mi kisebb esküvőt szeretnénk) egy barátnő miatt kiakadt, hogy nem akarjuk meghívni így vissza is vontuk a lagzit és kisebb eskvőnk lesz, ezzel nincs is bajom. De egy részt a nővéremnek vettek lakást, mi kölcsön kérnénk amit vissza is fizetnénk, bár párom nem érti, hogy nekem miért nem vesznek lakást, hisz esküvőm lesz és várhatóan gyerek is majd. A másik elmentek olaszba én azt hittem csak anyum és a párja, de a nővéremet is vitték...Teljesen kihagynak mindenből, de én meg cisnáljak mindent úgy ahogy ő szeretne...és ha nem úgy van kijátsza az én vagyok az anyád és az érzelmi kártyát.. Nekem ezb rosszúl esik, nem tudom , hogy elmondjam neki vagy sem. Persze nem voltam egy jó lány gyerekként, de melyik gyerek volt jó? A párom szerint elég nagy különbséget tesznek köztünk..nővéremnek vesznek mindent bár jó állása van és sokat keres, és most persze örülök, hogy a sulival segít. De azért rossz, hogy kihagynak a családi programokból.



2015. máj. 29. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Az én szüleim is megkülönböztettek gyerekként.Mikor próbáltam velük erről beszélni,nem is értették mit akarok tőlük.Szerintem akik így viselkednek,tudatosan,vagy tudatalatt egyszerűen nem érzékelik ezt a dolgot.

Védeni persze nem akarom őket,de átérzem,amit írsz.Szülőként nem tudom tudom mennyire nehéz feladat egyensúlyt tartani a testvérek között.Egy biztos.Nálunk éket vert ez a dolog a testvérem és közém.Próbálj meg nyiltan beszélni velük azt tanácsolom.Legalább kevésbé nyomaszt majd.Alapvetően viszont azt gondolom,hogy embereken nagyon nem lehet változtatni,azon viszont igen,hogy miként viszonyulunk hozzájuk és a helyzethez.

2015. máj. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Nagyon gyerekesnek tunsz, ugy irsz mint egy 18 eves es mar eskuvorol beszelsz meg sajat hazat akarsz. Tudod masnak 30-35 eves koraban lesz csak sajat lakasa, te meg itt kovetelozol hogy olaszba menj nyarlani vegyenek neked hazat stb... es arra se voltal kepes hogy leerettsegizz. Hat emeld fel a kis segged te is meg a parod is menjetek el dolgozni, na anyatokon eloskodjetek, hanem a magatok urai legyeketek. De ahogy a hozzaallasotokat nezem beloletek is olyan hazassag lesz 10 ev mulva hogy orrba szajba csaljatok a masikat, a gyerekeitek meg neveletlenek lesznek. Hajra jo uton haladsz!
2015. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2.vàlaszoló.

Valóban még csak 21 vagyok de màr túl vagyok egy ràkon, és képzeld el dolgozunk! Én heti 6 napot, hàla a vasàrnapi zàrvatartàsnak, senki nem rakott semmit alànk!! Bocsànat, hogy a korhàzi kezelések mellett nem tudtam leérettségizni!

Itt nem a nyaralàs a lényeg, hanem az alapvető csalàdi programokról sem$ szólnak, mert biztos dolgozok!

Ennyit erről! Jobb ha nem ìrsz vàlaszt senkinek, ahogy elnézem csak rosszakat adsz!!!

Az elsőnek köszönöm, lehet igazad van!

2015. máj. 29. 20:42
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Testi szint: a test majdnem minden területét és szervét érintheti.

Tüneti szint: neoplazma (tumor): valami új növekszik, valami új alakul ki; mélységes bánat, feldolgozatlan sérülés, sokkélmény blokkolja a védekezőerőket, és kiváltja a betegséget: a rák immunológiailag a védekező rendszer összeomlásakor alakul ki (intakt védekezésnél: a védekező rendszer megöli a kialakuló rákos sejteket - ez egy folyamat, amely valószínűleg gyakran megtörténik); életünk be nem vallott, önpusztító problémája készíti elő a talajt: összevissza kóválygunk (nem jutunk előre saját utunkon); elfajzás: fajtájától erősen eltér, letér az eredeti útjáról, (az adott területen) oly mértékben tér el saját fejlődési útvonalától, hogy a test kénytelen az elfelejtett, elfojtott gondot kifejezésre juttatni, hogy az ne „vesszen el" teljesen; a rák testileg valósítja meg azt, amit a megfelelő tudatrészben lelkileg kellene megvalósítanunk; a sejtek elfajzása a (p1. mérgek által) halálosan felíngerelt sejtek túlélésért folytatott, kétségbeesett harca, hasonlóan a haldokló fák hajtásaihoz, amelyeket végső kétségbeesésükben hoznak; a rák mint kezdeményezés: egy „lényegbevágó" élmény, egy

„meghatározó" cezúra az életben; hiba csúszik a szabadság és halhatatlanság megvalósításának tervébe; nem élünk a lehetőséggel, hogy határtapasztalatokat és életimpulzusokat szerezzünk; ragaszkodás a normákhoz; tökéletes szociális alkalmazkodás (normopátia); agresszió és egoizmus rákos megbetegedésnél: agresszíven elfojtott könyökpolitika; az erősebbnek van igaza, beszűrődés (infiltráció), invázió, zsarolás, rabszolga(sejt)-kizsákmányolás; egónk önállósítja magát, a normális együttélés szabályainak felrúgása, (a ráksejt) fejnehéz, „fejjel akar a falnak menni" (növekedési probléma); a tiszteletre méltó eszményképek hirtelen teljes egoizmusba csapnak át, önmagunk érdekeit tapintatlanul meg akarjuk valósítani; a nőiesség sötét oldala (Hekaté, Káli): a sokat kínzott nőiesség princípiuma bosszút áll, és beárnyékolja a szerelmet; egoizmus, omnipotencia, törekvés a halhatatlanságra, ahelyett hogy környezetünkkel kommunikálnánk; a lélek halhatatlansága és mindenhatósága utáni vágyunk a tudatunk helyett a rákos sejtekben éli ki magát, a szeretet (a minden határt legyőző princípium) rossz szintre tolódott; visszafejlődési folyamat: az ősi lényeghez való visszakapcsolódásunk, amely a vallás forrása, a test rákos sejtjeinek regresszív hajlamait követi; a növekedés és előrelépés korunk és társadalmunk perverz (ön)céljává vált; a metasztázisban, áttétben (lat. filiae = 'sötét romlást hozó lányok') ismerjük fel a fiókintézményeket és leányvállalatokat, amelyekkel a föld testét bevonjuk; a tapintatlan terjeszkedés kollektív példája és saját érdekeink megvalósítása; a föld kizsákmányolása ölt itt szimbolikusan testet, az én és a társadalom polarizálódása: nagyobb és átfogóbb egységek befogadására a tudat képtelen.

Feldolgozás: készítsünk mérleget: eddigi utunk valóban az „igazi" volt-e; az érintett témakörön belül engedjünk teret szokatlan elképzeléseinknek és merész fantáziánknak, engedjük, hogy azok bátran és nyugodtan fejlődhessenek, terjeszkedhessenek; a túlélésért folytatott küzdelmet tereljük testi síkról szellemi-lelki síkra; engedjük, hogy valami új fejlődjön (neo-plazma); emlékezzünk vissza korábbi álmainkra, életcéljainkra és kívánságainkra, majd mindenre elszántan elevenítsük fel és valósítsuk meg azokat; a növekedési impulzust tereljük testi szintről sokkal felszabadítóbb szintekre; azzal a bizonyossággal, hogy nekünk már nincs vesztenivalónk, merítsünk erőt önmagunk megvalósításához, utunk folytatásához; lázadjunk a szűk, merev és szigorú szabályok ellen; ahelyett hogy kis rendszerekbe illeszkednénk be (normopátia), rúgjuk fel azokat a normákat, amelyek hátráltatják önmegvalósításunkat; találjuk meg helyünket a nagy rendszerben (vallás); „rúgjunk ki a hámból", táncoljunk ki a (megszabott) sorból, hogy egónkat először is megismerjük; elszántan érvényesítsük önmagunkat; kérdőjelezzük meg önmagunk merevségét és elhatárolódásunkat: lelkünk határtalanságának és halhatatlanságának elfogadása; visszakapcsolódás vallási értelemben („Honnan jöttem? Hová megyek? Ki vagyok?"); lépjünk túl énünkön; térjünk vissza (saját) ősi kezdeteinkhez; kapcsolódjunk a lét ősi lényegéhez; tanuljunk meg nemet mondani, kiállni saját magunkért, saját hibáinkkal együtt élni is jobb, mint idegen erényeket átvenni; belső képi szintünkön küzdjünk eltökélten a túlélésért; reinkarnációs terápia, Simonton-terápia, légzésterápia.

2015. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Feloldás: ne a testünk beszéljen helyettünk, hanem találjuk meg saját kifejezésmódunkat; ismerjük fel annak szükségességét, hogy váltanunk kell, térjünk át a testi és ezáltal (élet)veszélyes szintről a kihívásokkal teli, de életmentő szellemi-lelki szintre, és induljunk ott fejlődésnek; fedezzük fel a határokat átlépő szeretetet, szabaduljunk meg az idegen elvektől, az önmagunk és mások által alkotott törvényektől, éljünk csak legfőbb törvényünk szerint, és valósítsuk meg önmagunkat; a csúcsélmények (peak experiences) értelmében szerezzünk határtapasztalatokat; testi halhatatlanság helyett törekedjünk lelki halhatatlanságra (helyezzük halhatatlan lelkünket az első helyre); tanulmányozzuk Héraklész mítoszában a hidrával folytatott küzdelmet: amikor Héraklészt megharapja a kígyó, nem vonul vissza, hanem elfogadja a kihívást, kiáll harcolni, széttapossa a hidrát, és így legyőzi az ellenséget. Ősprincípium: Plútó-Jupiter (rák), illetve a lehetséges területek és szervek alapján a legkülönbözőbb bolygókapcsolatok.

Irod.: Lél., Ver., Mkass. Krebs (Rák), Lebenskrisen (Életválságok), Vkass. Krankheit als Symbol (A betegség mint szimbólum), Krankheitsbilder unserer Zeit (Korunk kórképei).

2015. máj. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Az 1- es voltam és küldtem a 4- es 5- ös kommentet.

Nem tudom mennyire vagy nyitott.Zaklatni nem akarlak ezzel.Ha kérdésed van írj.Nem vagyok kuruzsló egyébként.

2015. máj. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De, kuruzsló vagy.
2015. máj. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20%

Gondold ezt,ha így jó neked.

Én meg a saját élettapasztalatom alapján teszem a dolgom

Így mindketten boldogan élhetünk tovább.Stigma nélkül is.

2015. máj. 30. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!