Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít anyám! Mit tudnék...

Megőrjít anyám! Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés

sziasztok! megpróbálom rövidre fogni, amennyire csak lehet.

én már nem a szüleimmel élek, tőlük 200 km-re költöztem, férjemmel lakok, és októberre várjuk a kisbabánkat.

Anyuékkal nem sűrűn találkozunk, anyu Ausztriába melózik, idős ápolóként. Szuper munkája van, merem azt mondani, hogy nem szakad bele a melóba, egy nénire kell vigyáznia, akivel sok gond nincs, néha kell neki kaját csinálni, segíteni neki fürdeni, meg hasonlók. de nem kell 0-24 órában figyelni rá, észnél van, és nincs nagyon lerobbanva.

Anyámmal így neten tartjuk a kapcsolatot, és az internet beteges megszállottja lett. amit csak lehet,megoszt facebookon. az angyalkás "legyen szép napod" képektől kezdve mindenig.. már a fejem fogom tőle.

Elvárja azt, hogy minden egyes nap beszéljünk. De nem ám 1-2 mondatot, hanem egész délután cseteljek vele.

Minden egyes nap rámír, és megkérdezi "szia, miújság?"

Mindig ugyanígy, ugyanezt. de ha mesélek neki valamit, 3 nap múlva nem tudja.

egyszerűen nem figyel az emberre. Amit én mesélek neki, arra ezekkel a szavakkal válaszol: " értem, aha, az jó"

egyszerűen érzem, hogy nem is érdekli mi van velem, ha megjegyezem ezt neki, akkor persze meg van sértődve hiszen ő rámír ám minden nap..miért gyanúsítom ilyennel meg?

2 hete mesélem neki, hogy milyen nehezen bírom a hőséget, tetőtéren élünk, panelba. de a légkondink elromlott majd valamikor jön ki a szerelő

erre tegnap tök lazán megkérdezte hogy ha ilyen melegem van,miért nem használjuk a légkondit, ha már van?!

nem régiben vettünk egy kocsit. használtan, egy daewoo matizt, ami fekete. nagyon örültünk neki, szükségünk volt már egy kocsira, így tettünk fel róla egy képet facebookra. Anyám volt az első aki lájkolta, és még valami kommentet is írt alá.

erre mikor eljött hozzánk,megáll a világos kék HONDA mellett a parkolóba, hogy "hmm milyen jó kis kocsit vettünk" azt hittem nekimegyek a falnak... Oké, hogy nem ismeri fel a kocsik fajtáját, de a színét se? mit gondol, mi milliomosok vagyunk ? örültünk hogy ezt a kis használt kocsit megtudtuk venni.

de volt olyan, hogy 2 órán keresztül a férjemmel csetelt, mert hasonló volt a profilképünk, és csak 2 óra után jött rá, hogy nem is nekem írogat.. jól elbeszélgettek.

úgy hogy második mondata az volt a férjemnek hogy " bent vagyok az irodán, dolgozok, készülünk egy nagy tárgyalásra"

Anya válasza: értem, az jó.

És nem esett le neki, hogy a kicsi lány terhesen itthon ül, nem irodába van, és nem dolgozik..

aztán meg még neki "égett a feje" amiért benézte és a férjemnek írkált. mondtam neki, hoyg el kéne olvasni, amit a más visszaír, akkor a második mondat után rájönnél, hogy nem is velem beszélsz.

órákig beszél magáról, hoyg mit csinált ma, mikor mit evett, merre volt , mit vett a boltba, eszébe nem jutnak megkérdezni hogy velem mivan? egyedül a "miújság"-ot kérdezi meg... de ha írok rá valamit, nem reagál.

ma megkérdezte: " szia, miújság?"

Írtam neki: köszi,megvagyok, nem túl jól, de azért megvagyok.

DIREKT fogalmaztam így, hogy "nem túl jól.." egyébként semmi bajom nincs, csak kiváncsi voltam, mit ír vissza..

Erre a válasza: aha, értem, én meg most voltam a boltba...blabla..és már ossza is az észt magáról.

És fel se tűnik neki, hogy én azt írtam, nem vagyok valami jól, és ha már legalább ha terhes vagyok, visszakérdezhetnek hogy "mi az hogy nem túl jól? vagy mi a bajod?"


Kezd már nagyon kiakasztani. már csak tőmondatokba írok neki vissza,mert úgyse figyel semmire, úgyse érdekli semmi, csak azért ír rám, hoyg elmesélje vele mi van.

Nővéremmel ugyanezt műveli.



2015. júl. 7. 15:07
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Á ne haragudj de a Hondás résznél már felnevettem nem bírtam :Dddddd

meg hogy a férjeddel csetel :D elhiszem amugy ,hogy nap mint nap az ilyen fárasztó de néha azért remélem Te is mosolyogsz egy jót rajta. Egyébként meg ilyenek a szülők , az én anyámrol mindenki azt hiszi bunko mert nem ir szamjlikat sőtt van amikor vissza se ír az embereknek ...pedig már elmagyaráztam neki ,hogy az bunkoságnak jön le de ő nem annak szánja .. Csak azt tudom tanácsolni neten egyátalán ne írj neki vissza mind hogy nincs időd ilyesmire ha akar valamit hívjon fel , és csak akkor hívjon ha tényleg érdekli is mi van veled . Lehet ezen megsértődik de hátha megérti és nem készít ki mindennap 👍 sok sikert !!

2015. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
51%
anyukád csak kezd szenilis lenni, ez a korral jár. Nem felszínes csak szimplán szétszórt. én kezdek beleszokni és tudom lesz rosszabb is.
2015. júl. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Az én nagyanyám csinálja ugyan ezt

mondjuk ő nem internetezik, de ezen kívül mintha csak róla írtál volna

szomszédom... minden nap átjön...


ezen nem tudsz változtatni, és ő sem, mert ahhoz már túl öreg


én azt csinálnám, hogy minden másnap vagy harmadnap facebookoznék... úgy sem történik semmi egetvereő három nap alatt (szerintem)

ekkor beszélnék anyámmal, és ekkor likeolgatnék másokat is

ritkítani próbálnám a "beszélgetéseket"

2015. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

volt már olyan hogy 1-2 napig nem írtam vissza, a férjemet bombázta a leveleivel, hogy mi van velem, hoyg nem írok vissza? mert ő már tiszta ideg...

Szóval ez se jobb, főleg hogy a férjemnek valamennyire munkaeszköze a facebook, és gáz hogy anyám ott írkál neki megállás nélkül.

eleinte még nevettem ezeken, de most már nagyon ideges vagyok tőle. már a puszta jelenléte zavar...jelenléte úgy hogy látom hogy elérhető facebookon, és mindjárt rámír..arra se tudom megtanítani hogy levelekbe beszélgessünk, és ne cseteljünk.

énn írok neki egy hosszabb levelet, kijelentkezek facebookról, erre nem válaszol a levelemre hanem ezt írja: " szia, itt vagy?"

ha nem írok neki vissza, akkor folyamatosan írja: HaHÓÓ itt vagy? itt vagy?

és nem érti, hogy csak válaszolnia kéne LEVÉLBE, és nem azt lesni hogy a másik mikor elérhető.

az hogy szenilis ki van zárva, 45 évesen hogy az lenne...

Meg az, ami neki fontos, azt fejben tudja tartani?

2015. júl. 7. 15:46
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
45 évesen is simán elindulhat valaki a lejtőn,mert a viselkedése nem normális. plusz naaaaagyon unalmas melója lehet, nem csodálom hogy ennyire rátok kattant. férjed szimplán letiltja anyukádat(nem veszi észre)te pedig igenis kitartasz a levél mellett mondván "valamiért" most csak így megy...
2015. júl. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
ha pedig írja hogy hahó itt vagy akkor csak simán ne nézz a képernyőre,minek egész nap lesni mikor hív? van jobb dolgod is
2015. júl. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
Én is néha kiakadok, a matricákon mi a francért találták ki?? Csak azt látom h csipog a telefon. Csipog csipog csipog..5perc múlva.. Csipog.. Mi az isten van már, hát elküldte az össze matricát.. De miinek? Hát matricával elmond mindent -.- ami vicces viszont irja h nagyon meleg van, ilyen melegbe nem megy sehova, metróval se.. A legközelebbi metró 250km tőlünk :D azon kacagtam egy nagyot, de fogalmam sincs honnan jön.. Régen családi csomagban voltun, felhív a szomszéd szobából, h úristen Gyere gyorsan, szaladok mint egy hülye egyszercsak, kapcsold le a villanyt elfelejtettem..
2015. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
52%
Az én Anyukám is ilyen volt (Facebook nélkül), aztán ez csak egyre rosszabb lett, a szenilitása egyre erősödött, végül már nem élhetett egyedül, mert félő volt, hogy valami ön-, vagy közveszélyes dolgot tesz. Idősotthonba került, onnan átmenetileg kórházba, idegosztályra, stb., végül szellemileg teljesen leépülve halt meg. Az utolsó hónapjaiban már nem tudta, hogy én a lánya vagyok, elfelejtett értelmesen beszélni, nem tudta, hogy a banánnak melyik része ehető, hogy hogy kell használni a WC-t, stb. ...
2015. júl. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg nagyon ingerszegény a környezete, magányos, nincs kivel beszélgessen, stb. Ennek ellenére, így külső szemmel nagyon vicces, viszont nagyon idegesítő lehet.


Nehéz, de próbáld megmondani, hogy dolgaid vannak, nem tudsz folyton a facebook előtt ülni, esetleg beszéljétek meg, hogy inkább skypozzatok 10-15percet amikor mindent elmondhat hamar, s le lehet zárni.

2015. júl. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Ennél nagyobb bajod sose legyen az életben, komolyan...


Anyukád magányos, unatkozik, kezd feledékeny lenni, de semmi rosszat nem tett. Hadd írjon rád minden nap, addig örülj, amíg van lehetőséged vele beszélgetni. Egyszer majd nem lesz, akkor visszasírod ezeket az időket...


Kettőtök közül egyébként te vagy az, akit k**vára nem érdekel, hogy mi van a másikkal. Azt elvárnád, hogy ő foglalkozzon a terhességeddel, de az persze nem gyanús cseppet sem a kis agyadnak, hogy valaki elfelejti az autó színét is...


Undorító, hogy téged ennyire felháborít, hogy a saját édesanyád szeretne veled beszélgetni a dolgairól. Hisztériázol itt a SEMMIN, de konkrétan a SEMMIN, mert ez minden, csak nem probléma.


Képzeld csak el, mi lenne, ha anyukád meglátná, miket beszélsz róla a háta mögött. A szíve szakadna meg. Szégyellheted magad, önző kis liba.

2015. júl. 7. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!