Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Borzasztóan konzervatív...

Borzasztóan konzervatív szülőkkel mit lehet kezdeni? Bármilyen tanács?

Figyelt kérdés

Anyukám mélyen vallásos családban nőtt fel, apukám szülei nagyon szigorúak voltak (magázta a szüleit).

Én mindig azt éreztem, hogy nem tartozom ahhoz a családhoz. Gyűlöltem vidéken élni egy olyan "városban", ahol nincs semmi és délután 5-6 után alig látni embert az utcákon. A családi "buliktól" is megőrültem és attól is, hogy olyan szigorúságban nőttünk fel a testvéreimmel, mintha bűnözők lennénk. De tényleg, alig mehettem valahová, nem hordhattam "kihívó" (értsd:stílusos) ruhákat, magassarkút sem.

A helyzetet úgy oldottam meg, hogy Budapestre jöttem továbbtanulni, a 11. osztályt már itt kezdtem. Így csak minden 2., vagy 3. hétvégén jutok haza, de nagyon rossz, hogy ha ott vagyok, csak a csesztetést hallgatom, egy normális szavuk nincsen.

Most is hazamentem (4 hét után) és egy normális mondatot nem beszeltünk. De ha meg nem megyek, akkor megy a hiszti...


2015. ápr. 19. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Hát pedig csak ez van, hogy nem mész. Ők nem fognak megváltozni, sajnálom.
2015. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj nagyon jól, juss be egy jó egyetemre, aztán költözz jó messzire. Addig próbáld kibírni azt a pár találkozást, gondolj arra, hogy nem kell életed végéig tűrnöd őket.
2015. ápr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jól tetted, hogy "eltávolodtál" tőlük, hiszen a teljes életedet elcsesznék a túlzott konzervativitásukkal. Gondolj csak bele, ha barátod lesz, sose engednem majd hozzá ott aludni, mert az náluk nem egyezik a normákkal. Hidd el, jó így Neked. Tanulj, és juss be olyan egyetemre, ami messze van tőlük, hogy így is kevesebbszer lásd őket.
2015. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!