Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megőrjít anyám! Mit tudnék...

Megőrjít anyám! Mit tudnék vele kezdeni?

Figyelt kérdés

sziasztok! megpróbálom rövidre fogni, amennyire csak lehet.

én már nem a szüleimmel élek, tőlük 200 km-re költöztem, férjemmel lakok, és októberre várjuk a kisbabánkat.

Anyuékkal nem sűrűn találkozunk, anyu Ausztriába melózik, idős ápolóként. Szuper munkája van, merem azt mondani, hogy nem szakad bele a melóba, egy nénire kell vigyáznia, akivel sok gond nincs, néha kell neki kaját csinálni, segíteni neki fürdeni, meg hasonlók. de nem kell 0-24 órában figyelni rá, észnél van, és nincs nagyon lerobbanva.

Anyámmal így neten tartjuk a kapcsolatot, és az internet beteges megszállottja lett. amit csak lehet,megoszt facebookon. az angyalkás "legyen szép napod" képektől kezdve mindenig.. már a fejem fogom tőle.

Elvárja azt, hogy minden egyes nap beszéljünk. De nem ám 1-2 mondatot, hanem egész délután cseteljek vele.

Minden egyes nap rámír, és megkérdezi "szia, miújság?"

Mindig ugyanígy, ugyanezt. de ha mesélek neki valamit, 3 nap múlva nem tudja.

egyszerűen nem figyel az emberre. Amit én mesélek neki, arra ezekkel a szavakkal válaszol: " értem, aha, az jó"

egyszerűen érzem, hogy nem is érdekli mi van velem, ha megjegyezem ezt neki, akkor persze meg van sértődve hiszen ő rámír ám minden nap..miért gyanúsítom ilyennel meg?

2 hete mesélem neki, hogy milyen nehezen bírom a hőséget, tetőtéren élünk, panelba. de a légkondink elromlott majd valamikor jön ki a szerelő

erre tegnap tök lazán megkérdezte hogy ha ilyen melegem van,miért nem használjuk a légkondit, ha már van?!

nem régiben vettünk egy kocsit. használtan, egy daewoo matizt, ami fekete. nagyon örültünk neki, szükségünk volt már egy kocsira, így tettünk fel róla egy képet facebookra. Anyám volt az első aki lájkolta, és még valami kommentet is írt alá.

erre mikor eljött hozzánk,megáll a világos kék HONDA mellett a parkolóba, hogy "hmm milyen jó kis kocsit vettünk" azt hittem nekimegyek a falnak... Oké, hogy nem ismeri fel a kocsik fajtáját, de a színét se? mit gondol, mi milliomosok vagyunk ? örültünk hogy ezt a kis használt kocsit megtudtuk venni.

de volt olyan, hogy 2 órán keresztül a férjemmel csetelt, mert hasonló volt a profilképünk, és csak 2 óra után jött rá, hogy nem is nekem írogat.. jól elbeszélgettek.

úgy hogy második mondata az volt a férjemnek hogy " bent vagyok az irodán, dolgozok, készülünk egy nagy tárgyalásra"

Anya válasza: értem, az jó.

És nem esett le neki, hogy a kicsi lány terhesen itthon ül, nem irodába van, és nem dolgozik..

aztán meg még neki "égett a feje" amiért benézte és a férjemnek írkált. mondtam neki, hoyg el kéne olvasni, amit a más visszaír, akkor a második mondat után rájönnél, hogy nem is velem beszélsz.

órákig beszél magáról, hoyg mit csinált ma, mikor mit evett, merre volt , mit vett a boltba, eszébe nem jutnak megkérdezni hogy velem mivan? egyedül a "miújság"-ot kérdezi meg... de ha írok rá valamit, nem reagál.

ma megkérdezte: " szia, miújság?"

Írtam neki: köszi,megvagyok, nem túl jól, de azért megvagyok.

DIREKT fogalmaztam így, hogy "nem túl jól.." egyébként semmi bajom nincs, csak kiváncsi voltam, mit ír vissza..

Erre a válasza: aha, értem, én meg most voltam a boltba...blabla..és már ossza is az észt magáról.

És fel se tűnik neki, hogy én azt írtam, nem vagyok valami jól, és ha már legalább ha terhes vagyok, visszakérdezhetnek hogy "mi az hogy nem túl jól? vagy mi a bajod?"


Kezd már nagyon kiakasztani. már csak tőmondatokba írok neki vissza,mert úgyse figyel semmire, úgyse érdekli semmi, csak azért ír rám, hoyg elmesélje vele mi van.

Nővéremmel ugyanezt műveli.



2015. júl. 7. 15:07
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

drága utolsó! Édesanyám nagyon jól tudja, mi a problémám vele, mivel többször is próbáltam vele megbeszélni. én is, és nővérem is, és nem tudom hogy jön le neked az hogy engem nem érdekel, hogy mi van vele.

De, de az nem érdekel hogy éppen most mit ebédel, éppen 20 perc múlva elmegy wc-re. ne haragudj, de nekem is van dolgom itthon, és nem fogok a gép előtt görnyedni.

Egyébként meg a kocsis sztoriról annyit, hogy pontosan ő duzzog napokig, ha az ember elfelejt valamit, ami mondjuk számára fontos, és elmesélte..

Ne írkáljon a képem alá, hogy milyen szuperjó kocsit vettünk, ha annyira nem nézi meg a képet hogy felfogja hogy milyen a színe. de ez persze marhára nem fontos, csak példákat hoztam fel, mibe tűnik ki, hogy nem figyel rám/ránk. mert ahogy írtam testvérem is ezt érzi.


Órákon át olvasom azt hogy unatkozik a munkahelyén, nem tud mit csinálni...órákig ezt írja! nekem lenne dolgom, mennék főzni... de nem, a gép előtt ülök, és olvasom hogy anyám unatkozik.

skypen is próbáltuk tartani a kapcsolatot, de egy idő után elvárta hogy minden másnap 1-2 órát minimum skypoljak vele. igen, 1-2 órát! úgy hogy napközbe ugyanígy csetelni kellett vele, mint most, csak este minden másnap még beszéljünk skypen is.

Ott is ez volt, ha meséltem valamit, egyszerűen észre se vette hogy nem róla van szó.

Állandóan azt csinálta hogy miközbe én dumáltam vele, láttam hogy tökre olvasgat valamit, közbe neten, leginkább facebookot görgette megállás nélkül.

a másik, hogy nem elég hogy egész mást olvasgatott, de csetelt mással miközbe én azért ülök a gép előtt, hogy "beszélgessek vele"

"jaaaaj csak ennek visszaírok, jajj csak annak gyorsan visszaírok"

DE semmi komoly dologgal kapcsolatban. csak a munkatársa megkérdezte hogy hogy van? gyorsan vissza kell neki írni.

Annyiszor volt, hogy dumáltam volna vele, erre folyamatosan csörgött a telefonja, és szó nélkül vette fel 10-20 perceket csacsogott az ismerőseivel.


Minden nap cseteljek vele reggeltől estig, este még minden másnap skypoljak is vele, de úgy hogy ő közbe mással csetel,mást olvasgat, rám nem is figyel, és a telefonon lóg... Ennek mi értelme van mégis?


Örülök hogy így véded, ezen is látni, hogy nem ismered :)

2015. júl. 7. 19:44
 12/14 A kérdező kommentje:
Ja,mikor elújságoltam neki hogy babánk lesz,a LEGELSŐ mondata ez volt: "ugye kiírhatom facebookra?"mèg annyit se tudott,hány hetes vagyok.
2015. júl. 7. 19:59
 13/14 anonim ***** válasza:
55%
na jó ez már csak hiszti, mert nem KELL ott ülnöd a gép előtt,nem KELL rögtön válaszolnod.Igen a hisztis önimádó anyának lett egy hisztis önimádó lánya és mindkettő duzzog a másikra-" miért nem érdekli a napom" ,"miért nem érdekli a babám".Egyikőtök sem nőtt fel és épp ezért nem tudjátok kulturáltan megoldani.Ha nem lenne az előzmény akkor simán azt hinném, hogy mindketten kamaszok vagytok XD
2015. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem is szanalmas vagy kerdezo, soha sem fogom megerteni az emberek miert nem addig szeretik es becsulik meg a masikat amig meg vannak.

Hulyesegeken problemazol, b.nko is vagy.

Orulhetnel, hogy Anyukad ennyire szeret teged, majd ha nem lesz mar hiaba sirsz...

2015. júl. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!