Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik igy édesanyám?

Miért viselkedik igy édesanyám?

Figyelt kérdés

sajnos van nálunk most egy nagy családi probléma ami miatt anya a két tesóm és én maradtunk együtt. apukámat elbocsátották a munkahelyéről és most nem tud dolgozni. ez az állapot 3 hete áll fenn. én vagyok a középső gyerek aki inkább kicsapong. jelenleg a barátaimmal érzem jól magam és nem nagyon tudok megmaradni itthon. nagyon sokat vagyok velük a szabadidőmben de csak a szabadidőmben. a lakásban többnyire én csinálom a dolgokat (fözés, takarítás, mosás) mivel anyunka erre nincs ideje se ereje. hajnalba sokszor megyünk ki a kertbe ahol a növények miatt sokat kell gazolni. az iősebb testvérem inkább ott kinn tud segíteni. ( kaszál, szerel, robizik) ennek ellenére mindig megkapom hogy nem csinálok semmit és hogy miért vagyok annyit a barátaimmal. ez nagyon bánt mert tényleg szeretném ha büszkék lennének rám, ezért úgy döntöttem hogy keresek valami munkát nyárra hogy legalább az iskolakezdésre legyen meg a pénz nekem és a hugomnak a könyveire stb. ennek nagyon örültek 2 napig. mindig csak az van hogy a dávid ilyen ügyes meg mennyi mindent megcsinál, de én már nem tudok többmindent vállalni. tanulok mert jó érettségit szeretnék. ismétlek sokat de semmi értelme. sose leszek elég jó.


ma voltam egy diákmunka közvetítőnél bejelentkezni, a fél napom erre ment el. amikor hazajöttem nagyon fáradt voltam de összeraktam a konyhát és főztem is. utána elmentem az egyik barátnőmhöz, gyakorlatilag a szembe lévő házba. 10 órakor úgy hítak hogy miért nem vagyok otthon nagyon hülye helyzet van itthon és lehetnék kicsit tekintettel rájuk. most mit tegyek? miért van ez?



2015. júl. 8. 22:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
36%
Mi az a nagy dolog, amitől anyád úgy elfárad?
2015. júl. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 műszakban dolgozik..szerinted miben? apukám volt nálunk az aki kereste a "pénzt", most anyukámnak kellett vállalnia egy új műszakot is.
2015. júl. 8. 22:43
 3/12 kittikehh00 ***** válasza:
56%
Valószínűleg sok megterhelés érhette mostanában így, hogy apukádat elbocsátották és nincs nagyon pénz, ilyenkor eléggé megváltoznak az emberek. Viszont beszélj vele, ne hagyd magad és kérdezz rá, ezt csak ő tudja pontosan megmondani. Egyébként teljesen megértelek, hogy most a barátaiddal vagy a legszívesebben, de ne aggódj, majd biztos helyrejönnek a dolgok!
2015. júl. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%

Nézd.Elég fiatal vagy még,de jól gondolkodsz ! Idézek tőled " tényleg szeretném ha büszkék lennének rám, ezért úgy

döntöttem hogy keresek valami munkát nyárra hogy

legalább az iskolakezdésre legyen meg a pénz nekem és a

hugomnak a könyveire stb. " Szerintem a barátaid közt lehet egy aki neki valamiért nem szimpatikus.Vagy jóval jobb módban él mint ti,és ezért nem csípi.Így első olvasatra úgy jön le,hogy anyud nem szereti a munkahelyét,plusz apud volt a pénz kereső,és most anyudnak kell helytállni ! A nők nem szeretnek pénzért dolgozni csak költeni szeretik.Sajnálom,de ez az igazság ! Ha van igazi jó barátod aki tényleg igaz barát annak kérd ki a véleményét ! Onnan tudod,hogy igazbarátod,hogy a hibáidra is rámutat...A diák munkához sok,sikert,kívánok ! Ja ,és anyud valójában gyerek ként kezel,és téged szeret a legjobban...Azért ilyen veled mert benned látja,hogy szót fogadsz...Hiszen ha nem így lenne.Nem édesanyámnak neveznéd.Jó ember vagy csak az emberek azt bántják akit szeretnek...

2015. júl. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
56%
Nyelj, légy türelmes, nem könnyű anyukádnak, apukádnak sem. Biztosan nagyon aggódnak, hogyan fizetik ki a taníttatásotokat stb. Szerintem büszkék lehetnek rád, sokat segítesz nekik, jó gyerek vagy, fogják majd ezt érzékeltetni, hidd el, csak most nehéz nekik.
2015. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
Valóban szorgalmas gyerek vagy!
2015. júl. 8. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
4. Válaszoló vagyok. Már majdnem aludni mentem és eszembe jutott egy dolog. Nálunk is engem hajtottak,és nem a nővéremet ! "Azt a lovat ütik amelyik húz" Magyarán ami teljesít ! Ami nem teljesít az a többit húzza ! Ha az én gyerekem lennél,büszke lennék rád ! Ki érzik a soraiból a lelkiismereti kételyek (ez nem baj) így válsz felnőtté.Jó éjt !
2015. júl. 8. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm az intelligens válaszokat kivéve az első taplónak.. az a legnagyobb probléma hogy ez előtt se volt túl jó viszonyunk. nagyon sokszor félreért anyukám, nagyon más személyiség mint én, és a bátyám a szive csücske, mert ő meg totál olyan felfogású mint ő. lehet, hogy mindhármunkat egyformán szeret, de őt jobban kedveli emberként.


2# remélem igazad lesz! köszi szépen!

3# az a gondd, hogy a legjobb barátomat ő nem ismeri kezdetektől fogva. a lány elég érdekes életmódot folytat. keveset van itthon magyarországon. beszabadul egy pesti szórakozóhelyre és tombol, ha teheti, és kiélvezi a fiatalkorát. egyébként németországban élnek 3 éve a szüleivel, nagyon szorgos, fél év után nekiállt dolgozni, emellett magántanulóként kijárta a gimit. első ránézésre furi lány, valószínűleg ez riasztotta meg anyát, de mivel a személyiségünk egyforma, tényleg-tényleg okos dolgokat mond (mivel ő már felnőtt gyakorlatilag, mert ha itthon van mindent ő rendez magának és mindenben odaáll a rossz sorsúak mellé, nem csak még jobban tiporja őket). ha meg akarná ismerni, simán jó barátok lennének ők is.

amúgy anyu elég dolgos "paraszti" családból származik szóval nem hiszem hogy túlzottan gondja lenne a munkával, csak új még neki és nagyon elfárad, szerencse hogy az első munkáját úgy osztja be ahogy szeretné.

jövő héttől dolgozni fogok, ez is egész jó szerintem, csak szeretném ha kicsit becsületbe lennék véve.

nagyon köszönöm a válaszod!

4# igyekszek türelmes lenni, csak egy idő után már nagyon nehéz! köszönöm szépen!

2015. júl. 8. 23:36
 9/12 A kérdező kommentje:
6-7# köszönöm szépen nektek is! igyekszek szorgoskodni, de szerintem ez manapság már eléggé elavult a fiatalság körében, ezért is nem értem miért nem becsülnek kicsit meg...
2015. júl. 8. 23:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Nyáron érettségire tanulni? Ne röhögtess már...


Amúgy ha állandóan azt mondják, hogy nem csinálsz semmit, én rájuk hagynám a francba a házimunkát akkor. Legyen igazuk.

2015. júl. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!