Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet egyik másik szülőne...

Hogy lehet egyik másik szülőnek ennyire "sok" esze?

Figyelt kérdés
Most ballagtunk nyolcadikból, ki erre, ki arra megy tanulni, (én momentán sehova, mert betegségem miatt (asztma) kihagyhatok egy évet). Van egy osztálytársunk, csendes, szelíd, félénk srác. Kitűnő eredménnyel végezte el az iskolát. Gimnáziumba szeretett volna menni, az ofi be is adta neki a jelntkezését, de a szülei jöttek nagy dirrell-dúrral, hogy mi az, hogy a gyereküket gimnáziumba jelentkeztetik, ők már kinézték a megfelelő iskolát a gyereknek. Mint később megtudtuk, a srácot szakmunkás iskolába íratták. Mert az a két észlény szerint ma már diplomával nem lehet megélni és a gyerek, amíg nem magának keresi a kenyerét addig kötelessége a szüleinek engedelmeskedni.

2015. júl. 9. 07:39
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
51%

ha a srác gimibe akar menni, akkor szerintem megoldható lenne. bemenne az igazgatóhoz, elmondaná neki, hogy kitűnő volt, ide szeretne jönni, de a szülei szerint szakmunkásnak kéne mennie. az igazgató ha jófej, akkor rábeszéli a szülőket stb

de a srácnak kell cselekedni

ha a szüleimen múlna elküldtek volna egy szakközépbe. én nem oda akartam, hanem a legjobb gimibe a városban. oda is jártam 4 évet, jó eredményekkel végeztem, most megyek egyetemre. utólag belátták a szüleim, hogy igazam volt. de ki kell állni magunk mellett, még akkor is, hogyha csak 14-15 évesek vagyunk

2015. júl. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 A kérdező kommentje:
Részben igen helyettem döntöttek a szüleim, de az ő esete más, mert lehet, hogy az egész életét elszúrják vele, vagy nem. Lehet hogy később annyira beleszürkül a környezetébe, hogy utána nem lesz esélye kitörni. Persze ezek csak ilyen lehetséges feltevések, nem mondom százasra hogy így lesz.
2015. júl. 9. 09:01
 23/54 A kérdező kommentje:
Kedves #20 igen hónapokkal ezelőtt beadta mindenki a jelentkezését, és igen a szülők aláírták. Mi bejelöltük az iskolákat, az osztályfőnök kitöltötte a jelentkezési papírokat, hazavitük és otthon ha a szülő egyetértett, akkor aláírva visszahoztuk.
2015. júl. 9. 09:06
 24/54 anonim ***** válasza:
46%

14-esnek és a kérdezőnek sajnos igaza van. Ha szakmunkásiskolába iratják a gyereküket, az egyenes út az elhülyüléshez és a butának maradáshoz. Itt most nem szakközépről van szó, hanem szakmunkás iskoláról.Itt nincs érettségi! A trend úgyis az, hogy a közismereti oktatást vagy csökkentik, vagy elhagyják. Így maradnak 14 éves szinten az általános ismeretei, esetleg elolvassa a Blikket, ha rászorítja magátaz olvasásra egyátalán.

A szakközéppel is marha nagyot nyer, hogy jó és szorgalmas tanuló lévén állatorvosorvos vagy matematikus akar lenni. Beíratják csőszerelőnek, mert az egy jól fizető szakma, akkor milyen orvosira vennék fel? Persze, persze, az emberi erek is csak csövek.Eübe úgysem iratják, mert ott olyan szakmát tanul, ami nem jól fizet. Buta és szűklátókörű szülők, akiknek a pénz az úr.A gyerek pedig nem számít, az van, amit a szülők eldöntöttek.Aztán úgyis hozzájuk butul, az álmait feladva.

2015. júl. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenről még nem is hallotta., hogy valaki az asztmája miatt fel legywn mentve iskola alól! Sajnos én is az vagyok kb. születésem óta, de ilyet, hogy ezért ne kelljen iskolába járni?! Miért ne lehetne?! Rendszeres testmozgással "legyengül", bár kigyógyulni nem lehet belőle. Mindegy... Te dolgod... Amúgy egy jó diploma, ami sok ügyességet és tudást igényel, az többet ér, mint egy szakma! De szakmát is megéri tanulni, aztán go külföld!
2015. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
77%

Kérdés, hogy a gyerek mit szeretne. Ha gimibe akart volna menni, akkor tényleg kár volt őt megakadályozni ebben, már csak azért sem, mert ilyen jól eredményekkel végzett. Jó magam anno én is szakmunkásba szerettem volna menni. Azért, mert sokat hallottam, hogy rengeteg a hiányszakma. Meg azért is mert olyan jó tanuló nem voltam. De anyám akaratára szakközépbe járok most végeztem a 9-et. Hát... épp, hogy megütöttem a 10. osztályt :D

Ha én gyerekem MOST lenne pályaválasztás előtt, állna biztos. hogy inkább a szakmunkás felé irányítanám. Miért? Ha kitűnő tanuló, akkor biztos, hogy a szakmunkás képző után le is érettségizne, de ha esetleg gimnáziumba akarna menni, akkor azt mondanám egye fene menjen :)

Viszont ha hármas tanuló lenne, akkor könyörögnék neki, hogy valami jó szakmát tanuljon, mert a gimnáziumban vagy a szakközépben szenvedne a nagy nyomástól. De mondom.. akkor is az ő döntését venném figyelembe, én csak tanácsot adnék neki :)

Szóval ha az a fiú is benne volt abban, hogy szakiba menjen, akkor szerintem jó döntést hoztak. :)

Egyébként milyen szakmát fog tanulni?

2015. júl. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
82%

Én meg szakmát akartam tanulni és nem engedték :( Szakmunkás után is lehet érettségizni, továbbtanulni. Meg most már sok szakközép ad érettségit és szakmát is.

Nekem a gimnázium nem ért semmit, csak egy érettségit ad. Továbbtanulni meg már úgy is csak munka mellett volt lehetőségem levelezőn. Szóval nem tudtam csak a tanulásra koncentrálni.

Most is érzem a hiányát egy jó szakmának.

2015. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
73%
26-os vagyok. Javítom: ,,Ha én gyerekem MOST lenne pályaválasztás előtt"
2015. júl. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
71%
A srác nem marad le semmiről. Szakmával a zsebében is tanulhat még egyetemen, fősulin, vagy ahogy szeretne. Én arra tippelek, a szülei valami biztosat szeretnének a kezében látni, utána biztos tanulhat még, ha szeretne. Amúgy meg sajna senkinek nincs hozzá köze, ha nem így van, akkor se.
2015. júl. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 A kérdező kommentje:
Amit az apja is tanult, épületbuekoló. Amúgy ő tanár szeretett volna lenni.
2015. júl. 9. 09:24
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!