Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartásnál miért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartásnál miért nem kell elszámolni a szülőnek a másik fél felé számlákkal, hogy a pénzt tényleg a gyerekre költötte és nem magára?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok, hogy tételesen, de azért nagy vonalakban, hogy lássa a másik fél is, hogy nem másra szórja el a pénzt.
2014. szept. 3. 15:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 anonim ***** válasza:
98%
Normális szülők megbeszélik ezeket.
2014. szept. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/86 anonim ***** válasza:
97%

Mert lehet a masik fel meglepodne, hogy a gondozo szulo joval too=bbet kolt a gyerekre, mint a gyerektartas. Masreszt pedig akkor is a gyerekre kolti, ha abbol a villanyszamlat/vizet/futest fizeti ki.


Anno egy ismerosom sokallta a tartasdijat es a birosagon csokkentest kert. A biro bekerte anyukatol egy honapra a kiadasokat, aztan megemelte 20%al a tartasdijat. Hoppa....

2014. szept. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
98%
Nagyvonalakban: rezsi, étel, tisztálkodás, ruhàzkodás, iskola, óvoda, különóra, szórakozás (pl. bábszínház, játszóház, állatkert stb).
2014. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 anonim ***** válasza:
98%
Mert a törvényhozás feltételezi, hogy egy szülő nagyjából tudja, mi mennyibe kerül a saját gyereke életében.
2014. szept. 3. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/86 A kérdező kommentje:

Persze, lehet hogy többet költ, de basszus, csak nála van az a gyerek, ő élvezi szülői élet minden pillanatát!

És nem a másik féltől kapott gyerektartásnak kell fedeznie az összes költségeket, hanem az csak a felét, mert akkor ugye elvárható, hogy a nevelő is beleteszi az ő saját "részét" minimum.

2014. szept. 3. 16:03
 6/86 anonim ***** válasza:
98%

Elvált nő vagyok.

A volt férjemnek is voltak ilyen hajmeresztő ötletei, bár a gyermektartásdíj fizetése finoman szólva is akadozó...


Mivel nem erőssége a munka, így a bíróság 15 eFt/hó összeget állapított meg számára, én pedig már a tárgyaláson tudtam azt, hogy minden ötletet bevet, hogy még ezt se kelljen neki.


Félreértés ne essék- nagyon jó körülmények között tudom eltartani magamat és a gyermekemet a saját bevételemből, munkámból- így az ő esetleges fizetési halandóságára úgy tekintek, mint a talált pénzre (sajnos ez őt minősíti nem engem).


Veszekedés helyett inkább elővettem egy darab papírt és leírtam neki a háztartás rezsiköltségeit.

Az átlag tartásdíj nem hiszem, hogy gyermekenként jóval több lenne 30 eFt/hónál.

Ha csak egy kisebb panel vagy társasházi lakás rezsijét vesszük éves szinten, akkor csak a közösköltség, a víz, gáz vagy fűtés, a villanyszámla máris kitesz ennyit.


Az intézményi (bölcsi, ovi, iskola) étkezési térítési díjak is akár 500 Ft/nap is lehet, ez is máris kb. 10.000 Ft.


...de persze, ilyen kreatív ötletekkel telve lehet még a gyermeket nevelő szülőt arra is kényszeríteni, hogy áfás számlát kérjen mindenről. Vicces :)


De ha a gyermeket nevelő szülővel, az életvezetésével kapcsolatban valóban jogosan felmerülhet a gyermek elhanyagolása, akkor a gyermeket nem nevelő fél még mindig:

- kérheti a közös gyermek elhelyezésének megváltoztatását és maga neveli tovább (és akkor sem felejtsen el áfás számlát kérni, csak az érzés kedvéért :)

- kérheti szakértők bevonását, a helyzet súlyosságától függően a gyermekjóléti szolgálatnál, gyámhivatalnál, iskolánál, bíróságnál stb.

- amennyiben módja van rá és valóban a volt feleségnek/férjnek pénzbeosztással van gondja, esetleg (ha megfogadja) tanáccsal segíthet neki vagy átvállalhatja valamilyen gyermekkel kapcsolatos költség közvetlen megfizetését (pl. étkezés, különóra, tankönyv, ruházkodás stb.)- normális emberek a bírósági ítélet mellett is rendelkeznek rugalmassággal


A kérdést kiötlő egyébként a saját életében is el tud számolni minden kiadással? :)

(én igen, excelben vezetem, de azért ezt nem várnám el mindenkitől)


Minden jót.

2014. szept. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 A kérdező kommentje:

"a közösköltség, a víz, gáz vagy fűtés, a villanyszámla máris kitesz ennyit.

Az intézményi (bölcsi, ovi, iskola) étkezési térítési díjak is akár 500 Ft/nap is lehet, ez is máris kb. 10.000 Ft."


Na hát de erről beszélek, hogy akkor a Te életedet is vele fizetteted (vagyis most beleszámoltad a lakás összköltségét). A 10 ezernek is csak a fele, amit neki kell állnia, mert a felét meg a te fizetésedből.


félreértés ne essék, nekem nincs gyerekem, csak felmerült. Meg ti egybúl a negatív példákat hozzátok fel, hogy jaj nem akar fizetni, meg kevés a megállapított összeg.

De én olyanokra gondolok, ahol a volt férj a jómódú, gazdag, és nagy összeg van megállapítva a fizetése alapján gyerektartásra.

2014. szept. 3. 16:16
 8/86 A kérdező kommentje:
És ilyenkor bizony felmerülhet, hogy abból a volt asszonyka magára is költ!
2014. szept. 3. 16:17
 9/86 anonim ***** válasza:
75%

A rezsit persze, hogy megemlíti, mert a gyerek is fogyaszt áramot, vizet, ő is melegszik a fűtéssel.


Egy gyerek felnevelése 18 éves koráig minimum 14-15 millió forintba kerül. Ez egy hónapra lebontva 70ezer forint. Ennek a felét, vagyis 35 ezer forintot kellene minimum fizetni. És akkor nincs benne a különóra, nyaralás.


Tényleg azt kellene tenni, hogy minden számlát megőrizni, és elszámolni, de akkor a gyt-t fizető fél erősen elcsodálkozna....

2014. szept. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 anonim ***** válasza:
97%

Az előző válaszoló tökéletesen leírt mindent.

Szerintem egyébkéntis kivitelezhetetlen lenne számlát kérni mindenről. Hogyan? Válogassa külön a gyerek reggeli zsömléjét és felvágottját a boltban és azt fizesse külön? Vagy vágasson le egy 30 dekás darabot a vasárnapi karajból, hogy az lesz a gyereké????

2014. szept. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!