Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tehetnék? Nem akarom...

Mit tehetnék? Nem akarom anyámat befogadni!

Figyelt kérdés

Anyám egy lusta, tehetetlen, önző ember! Jelzálog van a házán, amit felmondott a bank, mert 90 napja nem fizette anyám. Arra várt, hogy majd én befizetem neki. Nem érdekelte, hogy miből, de fizessem be én. 8 milliót ér a ház, 1,7 millióval tartozik a banknak és én hiába mondtam neki már hónapokkal ez előtt, hogy adja el a házat és vegyen egy kisebbet, mert viszi a bank és elárverezteteti 1,7-ért, mert a bankot csak a saját pénze érdekli, anyám meg egy forintot nem fog látni belőle, nem cselekedett. Most közölte, hogy ki fogják lakoltatni és nincs hová mennie. Viszont én nem akarom befogadni. Alkoholista, koszos, kiállhatatlan ember. Világ életében kerülte a munkát. Nekem arra nincs szükségem, hogy a nappalimban henyéljen és a borosflakonjait kerülgessem! Tudok valamit tenni? A hitelét nem fogom kifizetni, de tudok valamit tenni, hogy a bank a 8 milliós lakásból ne rakja ki őt egy fillér nélkül a híd alá? És ha a bank nem tudja eladni a házat, akkor rátehetik a kezüket az én lakásomra a szükői kapcsolat miatt?

(tudom, jobbára pénzügyi a kérdés, de arra is kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok a helyzetről, nekem, mint a gyerekének, hogyan kellene viselkednem? Kötelességem lenne kifizetni a tartozását? Hozzá teszem, hogy ezt a hitelt azért vette fel, hogy legyen miből innia. Az utolsó forintig piára és cigire költötte!)


2015. jún. 9. 10:34
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%
Miért terhelhetnék rá a te házadra? Ilyen alapon bárkiére ráterhelhetnék véletlenszerűen. Az pedig jogosnak tűnik, hogy nem akarod befogadni.
2015. jún. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem jól teszed, én sem fizetném be helyette a tartozását és nem is fogadnám be a lakásomba, hiába az anyám.

Ki mint vet, úgy arat.

2015. jún. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
19%
Azzal a feltétellel fizetném ki a hitelét, ha a nevemre íratja a házat. Amúgy úgy tudom nem kötelességed kifizetni a hitelét és nem teszik rá a saját házadra, viszont kötelesség eltartani ha a híd alá kerülne pénz nélkül.
2015. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
5%
De kötelezhet a bíróság rokontartásra.
2015. jún. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
88%

,,De kötelezhet a bíróság rokontartásra''

Ezt milyen alapon? Nincs fogyatékossága se semmi baja azon kívül hogy függő és lusta...


írasd a nevedre a házat és akkor fizesd ki a hitelt, majd köss vele egy használati szerződést (nem jut eszembe) hogy ő él ott, de a ház a tiéd.


Nem terhelhetnek semmit a házadra. Amíg anyád él övé a tartozás. Ha visszautasítod az örökséget utána a tartozás sem szállhat rád.


Én se fogadnám be...

2015. jún. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelezheti, mivel azt nagyon meg kell indokolni. Az "alkesz vagyok és eliszom a pénzem" pedig nem indok.
2015. jún. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:

ha az a ház érne is valamit, akkor talán bele mennék abba, hogy a nevemre írassa, de az egy dolog, hogy a bank 8 millióra becsülte fel annak idején. Azóta anyám nagyon elhanyagolta, ráadásul közmű tartozást is halmozott fel, ami gondolom, a házzal együtt rám szállna. Egy kis településen van a ház, ahol a bank se fogja soha eladni. onnan mindenki elmenekülni igyekszik a munkahely hiánya miatt, nem pedig letelepedni. A ház egy koszos putri. Ha anyám meghalna és megörökölném a házat, akkor felkeresnék valamilyen segélyszervezetet és rajtuk keresztül elajándékoznám egy olyan többgyerekes családnak, akik fedél nélkül maradtak valamiért. Ezt már a párommal is megbeszéltük és ebben egyet értünk. Szóval nekem az a ház nem kell.

A bíróság pedig nem tudom, hogy valóban kötelezhet-e, de ha igen, akkor menjenek a pcsába, mert én anyámtól életemben nem kaptam annyit, mint amennyit ő tőlem. Éheztem miatta, szakadt, koszos rongyokban jártam iskolába. Nem érdemli meg a segítségemet, nincs mit "visszafizetnem" neki.

50 éves, elmehetne dolgozni. 2 hete behívták egy helyre próbanapra. Fel is vették volna, mert volt protekciója, de ő gondolt egyet és nem ment el. Szó nélkül... Még csak oda se telefonált, hogy nem megy. Nekem azt mondta, hogy nem volt pénze buszra (500 ft lett volna), de azt hozzá teszem, hogy be volt rúgva, ergo piára volt pénz, csak buszra nem jutott. Nem akar dolgozni! Folyton csak panaszkodik, hogy nincs pénze, kilakoltatják. 2 hónappal ezelőtt felvett 60 ezer forint személyikölcsönt piára. Azt se értem, hogy olyannak hogy a francba adhatnak, akinek nincs munkája évek óta, semmi jövedelme, a házán jelzálog, a nevén csomó tartozás, feketelistás és hitelkártya tartozása is van???! Miért adnak neki?

Megtehetném, hogy rendezem a tartozásait, de nem fogom. Nem érdemli meg. Idén esküvőm lesz, arra kell félre tennem. Jövőre babát szeretnénk, arra szintén kell a pénz. Ő meg csak azt hajtogatja, hogy akinek esküvőre és gyerekre van pénze, annak az anyja hitelére is. Igen, ebben igaza van, lenne, de csak akkor, ha őt egyáltalán ANYÁNAK nevezhetném...

2015. jún. 9. 11:04
 8/49 anonim ***** válasza:
80%
Semmilyen kötelezettséged nincs anyáddal szemben.
2015. jún. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
83%

Nem kötelezhet a bíróság mert az már kényszerítés lenne:)

Más országban van szülőtartás ha élnek vele, de itt nincs és nem is indokolt...


Ha nem ér semmit a ház fölösleges vele bajlódni. Engedd a banknak és kész. Anyád úgyse adja el.

Nem is kell befogadni mert csak egy púp a hátadra.

Alkoholistaként szerinted ha lesz fedél a feje felett és nem kell semmiért dolgoznia javulni fog? NEM.


Majd elmegy dolgozni piáért meg kajáért ha nem akar meghalni.

Ha felhalmoz egy csomó közüzemi számlát akkor meg fölös egy lakást venned azért hogy ő ott éljen mert előbb utóbb kikötnek onnan mindent.

2015. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
4%

Ha a bank már felmondta a hitelt, semmit nem kérhet tenni. Nem lehet eladni, se más nevére atiratni, az ugyanis fedezet elvonás lenne. Buktatok a házat. A te lakásod, vagyonőr biztonságban van, hacsak nem voltál kezes, adostars

Anyadat nem vagy köteles befogadni - de vajon tudsz e majd a tükörbe nézni, ha hajléktalan lesz?

2015. jún. 9. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!