Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Fogadjam el, hogy az anyám...

Fogadjam el, hogy az anyám meghalt? (pedig még él)

Figyelt kérdés

Nincsenek rokonai, miután apám elvált tőle velem élt egy ideig, de megőrült, feljelentett, kiutasított a lakásból, kisebbségiekkel kezdett el barátkozni.

A cuccaim nagyját el tudtam hozni a barátnőmhöz, de a maradékot (nagyon fontos, kedves emlékeket, holmikat) egyszerűen kidobálta. A szobámba egy kisebbségi lány költözött be, a lakás el van adósítva.

Még rendőrökkel sem enged már be. Mindent próbáltam.


A kapcsolatunk mondhatni nagyon rossz. Haláláig mellette lesznek a kisebbségiek (írnám én másképp is, de kimoderálnák a kérdést) utána pedig valószínűleg a hálából rájuk írt, vagy kikényszerített eltartási szerződést libegtetve megpróbálnának lelépni a lakás másik felével.


Én nem vagyok tulajdonos anyám tulajdonképpen azt csinál amit akar, már rég elköltöztem, feldolgoztam személyes holmim elvesztését, csak anyám "halálát" nem tudom még.


Mert biztos vagyok benne, hogy ilyen helyzetben haláláig nem fogom látni. bárhogy megyek át hozzá azzal köszönt, hogy takarodjak innen bíróságilag ki vagyok utasítva.


2015. júl. 9. 14:49
 1/9 A kérdező kommentje:

Egyébként semmit sem tettem. Megőrült (már akkor sem volt teljesen ép amikor apámat elküldte) majd a kisebbségiek azzal tömték a fejét, hogy én meg akarom ölni, hogy elvegyem a lakását.


Utána kezdődött az ámokfutás profi segítséggel (mindenben mögötte álltak)


ÁLlítólag annyira félnek a bosszúmtól, hogy a legutóbbi bírósági ügynél az is kiderült, hogy megváltoztatta a nevét az egyik személy aki benne van a dologban.

2015. júl. 9. 14:51
 2/9 A kérdező kommentje:

Semmit sem lehet tenni mert anyám szabad akaratából döntött úgy, hogy ezt teszi.

Próbáltuk gondnokság alá helyeztetni de attól csak még jobban kiakadt még kevésbé akart már velem kapcsolatban állni.

2015. júl. 9. 14:52
 3/9 A kérdező kommentje:

Egyébként nekem meggyőződésem, hogy ez egy mentálisan gyenge, kihasználható emberekre szakosodott pitiáner bűnbanda, de nem tudok ellenük fellépni, mert amit tesznek nem illegális.


Sőt, úgy áll a helyzet, hogy hazugsággal fel is jelentett az egyik kisebbségi és nekem kellett bíróság elé állnom garázdaság vádjával.

2015. júl. 9. 14:54
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem kizart hogy tenyleg van valami elme baja, nem tudom lehet e de te mint a lanya talan tudod kezdemenyezni a kivizsgalasat a sajat erdekeben. Nem tudom mukodne e, de en feljelentenem a kisebbsegieket akik a hazban vannak azzal az okkal, hogy felhasznalva anyukad jelenlegi allapotat akarjak ot kisemmizni. Hatarozottan allitanam hogy elme kivizsgalasra van szukseg. Ha talalnak valamit, akkor talan nyert ugyed van es eltudod oket tavollittatni. Remelem sikerul osszehozni valamit, akarhogy is, ne add fel.
2015. júl. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Joghoz , paragrafusokhoz értőt kéne megkérdezned , mik a jogaid és abból még mennyit tudhatsz érvényesíteni, mert így nem vmi köteles rész , meg ilyesmik maradnak rád , csak az adósság , a megörökölt , de fizetendő nyomor. Azonfelül rendőrség nem tehet valamit ? Nem bűncselekmény az , ha egy elmeháborodott helyzetével élnek vissza, akik ma rajta élősködnek? Vagy nincs i"hivatalos" gazolása anyádnak arról , hogy kikattant? Én arra ügyelnék--ha létezik ilyen jogi helyzet--hogy minél kevesebb , később rádterhelhető kötelezettséged legyen , meg megöröklöd még a c.gányok további fenntartását is. Meg kéne tudni ,jelen állás mellett mik a háríthatatlan kötelezettségeid , mert pld.,ha anyád anyagi ellátását is rádlőcsölik , mint "legközelebbi hozzátartozóra" (vagy mije vagy te így) , akkor jobb , ha most a Dunának futsz. Ha megszakítasz minden kapcsolatot vele (márpedig ezt látom csupán reálisnak) , akkor vigyázz , ne akkor kelljen meglepődnöd , ha anyád halála után téged találnak meg...mert kit mást. Jogi szakembert kérdezz, szerintem mielőbb!
2015. júl. 9. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
94%
Ebben az egész történetben én is csak azt nem értem, hogy "mindent" kipróbáltál, amit az aprócska paraszti eszed engedett, csak ügyvédhez nem fordultál. Miért?? Épp itt az ideje...
2015. júl. 9. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó, b@s.zd meg 21 éves vagyok...

Még tanulok...

örülnék ha nem parasztoznál le. remélem neked nem kellett a felnőttkorod hajnalát ilyen borzalmakkal együtt leélned, mert elhiheted, hogy nem egy éve tart ez a borzalom.


Köszönöm a tanácsokat!

Nem is gondoltam az adósság öröklésre, mindenképp utána nézek, ha kell ügyvéddel a dolgoknak.

2015. júl. 9. 22:21
 8/9 kovpet ***** válasza:
Az adósságtól nem kell félned, az öröklés egy jog és nem kötelesség. Ha nem akarsz örökölni, akkor nem kell.
2015. júl. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
egy valamit tudok neked tippelni ami egyszerű lehet, lopj el minden fontos iratot, személyijét...ha már bolond akkor nincs mit tenni, valakivel hamisíts aláírást (anyádnak adja ki magát), hogy a nevedre veszed a házat, persze az átírás is pénz, esetleg adsz belőle 10% részesedést ha fizeti neked az átirást, abból te kifizeted a személyt aki segít még. Tudom, hogy amiket most leírtam hajmeresztő hülyeségnek hangzanak és bűncselekmény is de velem ha így kibas.na anyám és tudnám, hogy megzakkant akkor ez lenne a legjobb mód. A butábbak amit a hiradóban is látunk azok megölik a szüleiket ilyenkor...te legyél okosabb és ésszel még lehet a tiéd a ház.
2015. júl. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!