Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg az anyukámat?

Hogyan győzzem meg az anyukámat?

Figyelt kérdés

Soha nem enged meg nekem semmit, mindentől el vagyok tiltva. A barátaim is csak úgy jöhetnek el hozzánk, hogy ő is otthon van és a nappalinkban vagyunk.

Mit csináljak, hogy megengedjen dolgokat?


2015. júl. 14. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
2015. júl. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
13.
2015. júl. 14. 13:03
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Hát akkor azért. Gyerek vagy, félt. Lehet, hogy nem bízik meg benned, mert még nem szolgáltál rá, vagy korábban már volt rossz húzásod, és ezért szorosan fog.
2015. júl. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jó, de az osztálytársaim is pont ugyanennyi idősek, és nekik meg sokkal többet megengednek. Van egy lány, aki szokott ottalvós bulit rendezni, és mindig mindenki nála van, de engem oda se engednek el. Komolyan nem tudom, mit csinálok rosszul. Nem vagyok balhés, soha nem volt velem semmi komolyabb baj, és már nagyon unom, hogy az összes életem annyi, hogy vagy suliba vagyok, vagy itthon. :(
2015. júl. 14. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:

mert 13 évesen mekkora életet szeretnél? és ne másokhoz hasonlítsd magad, másoknak más szüleik vannak más szabályokkal, lehet, hogy rosszul esik, de időpazarlás ezen rágódni.


azért persze beszélhetsz vele, ajánld fel, hogy ha elenged pl valami szülinapi buliba valakihez, vagy ott alhatsz barátnőknél, akkor segítesz a házimunkában, vagy hasonló... ugyan ez az alkudozás nem stílusom, és anélkül is illene segíteni a szüleidnek, de legalább látná, hogy komolyan akarod, és áldozatot hoznál érte.

2015. júl. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Így is majdnem mindent én csinálok ilyen háztartási dolgokat, takarítást, mosógépet, mosogatógépet én kezelem, csak a főzést nem, mert anyukám nem akarja, hogy elrontsam a kaját, meg a bevásárlást nem, mert nem enged le egyedül a boltba.

Azért elég rossz, hogy nem egednek el soha se, meg egy idő után azért nem fognak annyira barátkozni velem a többiek se, mert úgyse vagyok ott, akkor minek. :(

2015. júl. 14. 13:25
 7/11 anonim ***** válasza:

Értelek, akkor elnézést kérek a fenti kommentemért.

Anyukád valóban egy kicsit befeszült.

Megkérdezhetem, hogy apukáddal mi a helyzet? Elváltak a szüleid?

2015. júl. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen, meg apum most Ausztriában dolgozik, de már amúgy is van új családja, és nem nagyon érdekli, hogy mi van velem.
2015. júl. 14. 13:38
 9/11 anonim válasza:
Nagyon sajnállak. Soha nem értettem az ilyen szülőket. Mindentől védik a gyereküket, de nem jönnek rá hogy ezzel teljes mértékben hátráltatják majd a késöbbi életében. Nekem szerentsére az anyám az a fajta aki kirukdossa a gyerekét a házból azzal hogy "láss világot". Mert most kell kipróbálni a dolgokat nem akkor amikor már munkát keres az ember. És az meg nevetséges hogy nem enged el a boltba én már szerintem tíz évesen is mentem de az biztos hogy 11 évesen minden hétvégén én hoztam a pékségből kenyeret, zsömlét, pedig egyáltalán nem lakunk jó környéken, itt már hétfő reggel részeg mindenki, de ez van. Esetleg tudakold meg hogy pontosan mi az oka? Hogyha az hogy félt akkor azzal bizony nem lehet mit csinálni. Gondolom etyke vagy (ha tévednék akkor a testvéreddel mi a helyzet? Őt elengedi)?
2015. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Kilenvedik vagyok. Most hogy visszaolvastam eléggé úgy tűnik mintha azt írnám hogy buliznia kéne egy 13 éves gyereknek. Erről szó sincs.

Próbálom az ilyen kamasz gyerekét babusgató anyákat megérteni és ha jobban belegondolunk tiszta hülyeség az egész. Egy 13 éves gyereket nem enged át a barátaihoz? Miért mégis mit csinálnának? Sokkal inkább kéne egy 17 éves gyereket félteni, hiszen jóval nagyobb esélyel megy át drogozni a haverokhoz mint egy 13 éves.

2015. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!