Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nevelése miatt...

A szüleim nevelése miatt vagyunk ilyen szerencsétlenek?

Figyelt kérdés

Engem és 2 fiú testvéremet úgy neveltek, hogy mindent megcsináltak helyettünk, a suliba egész végig kísérgettek minket általánosig meg ilyesmik.

Meg mindig féltettek és túlzásba vitték az aggódásukat... Magyarán szólva nem hagyták, hogy kibontakozzunk, hanem olyan mintha egy burokban neveltek volna.


Az egyik tesóm még 17 évesen anyámmal alszik. Azért ez elég durva nem? Amúgy is kb. 13 évesnek néz ki és csak gépezik, semmi mást nem tud csinálni...


És hát rám nézve is meg lett az eredménye ennek...

Most 21 éves vagyok, de egy rakás szerencsétlenség.

Semmit sem tudok egyedül megoldani, félek emberek közé menni, és ilyesmik. Félek az élettől, félek mindentől, félek élni, megnyílni stb.


És a tesóim ugyan fiatalabbak, de valószínűleg ők is ugyanúgy fogják végezni, mint én, vagy rosszabbul.


Ha nekem lesz gyerekem biztosan nem így fogom nevelni.

Addig nem is szeretnék gyereket, amíg meg nem változom...


Engem nem érdekel, hogy ennyire elcseszték a nevelésemet, mert véleményem szerint így lehet a legjobban elcseszni. Csak az bánt, hogy a tesóim is ilyenek, és rossz rájuk nézni.

Véleményem szerint nem feltétlenül úgy lehet elcseszni a nevelést, hogyha például nincs apuka vagy anyuka, legalább a gyerek akkor talpraesett lesz, és rákényszerül arra hogy egyedül csinálja meg a dolgokat (ez egy szélsőséges példa volt).

De most én hiába nevelkedtem egészséges családmodellbe... Na mindegy is... Vélemény?


2015. júl. 16. 16:06
 1/10 anonim válasza:
100%
A véleményem az, hogy sajnos a múltba nem tudsz visszamenni, és rávenni a szüleidet h neveljenek máshogy. Megfogadod, hogy te máshogy fogod, és teszel ez ellen, és minden okés lehet. Tegyél magadért, a jövődért. Észrevetted hogy ez neked nem jó, tegyél ellene. Hajrá!
2015. júl. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
21 évesen még én is féltem, viszont lehet ellene tenni. Most nyílik ki a csipád. Ne a szülőket hibáztasd, mert van ahol az egyik testvér talpraesett, a másik szerencsétlen, ez lehet egy adottság is. A talpraesett, vagány, akaratos gyereket nemigen tudja befolyásolni a szülő.
2015. júl. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Legalább felismerted, hogy rossz ez így, szóval próbálj meg változtatni rajta!
2015. júl. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
Ahogy írták az, hogy felismerted már egy jó lépés. :D Tegyél ellene, valószínűleg ha sok negatívum fog érni a határozatlanságod miatt és látod, hogy egy kis "rámenőséggel" mennyire egyszerű lett volna, változni szeretnél. Bár tény, hogy vannak tutyi mutyi felnőtt emberek is. Nem kell mindenkinek egy terminátornak lennie, de egy kis határozottság ami miatt nem tudnak majd eladni hasznos lehet. Ez csak rajtad múlik. Esetleg kérhetsz segítséget is, de szerintem ezért felesleges. Csak változtass magadon. :D 22/f. :D
2015. júl. 16. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
24%
Van egy pont vagy határ az ember életében amikor a sorsáért már nem a szüleit kell okolni hanem saját magát. Egy bizonyos kor után az embernek már van annyi önértékelése, tudata, hogy önállóan képes legyen dönteni, gondolkodni. Mindenkinek megvan adva az a lehetőség, hogy a saját életét, sorsát a kezébe vegye. Amikor az ember rájön, hogy ahogy él, vagy amit csinál sehogy sem jó, akkor változtatni kell rajta, még akkor is ha fél a bizonytalantól. De ha az illető semmit nem csinál, semmit nem változtat de sír, hogy a szülei tönkretették az életét, akkor az már régen rossz. Ott már régen nem a szülők a hibásak.
2015. júl. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem köszi!
2015. júl. 16. 17:13
 7/10 Költőnő? ***** válasza:
100%
változni sosem késő.
2015. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már felismerted, az fél siker.
2015. júl. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17 évesen fiú léttire az anyjával alszik??? O.o Na de milyen okból? Nincs saját szobája? Vagy anyukád ragaszkodik hozzá?
2015. júl. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a mai napig eszembe jut hogy bizonyos karakterjegyeimért a szüleim és a neveltetésem a hibás. De utána rögtön arra kell gondoljak, egy életen át nem mutogathatok és tolhatom rájuk a felelősséget. Igen, nyilván könnyebb lenne úgy felnőni hogy hagynak kibontakozni, segítenek az önállóságig eljutni stb, de ha ez nem így van, akkor marad a B-terv: olvass sok önfejlesztő könyvet, rengeteg olyan van ami az önbizalomról, a szülő-gyerek viszonyról, a kibontakozásról szól. Az a te döntésed, és felelősséged hogy ne maradj ilyen ha ez zavar. Sajnos a tesóidért sem vállalhastz felelősséget de jó hír, hogyha általában elkezd jó irányba változni az ember az azért valamennyire ki tud hatni a környezetére. Pl ilyen fiatal korban lehet h rácsodálkoznak és megkérdezik hogy mit tettél azért hogy velük ellentétben te ilyen sugárzóan magabiztos vagy és akkor tudtok erről beszélgetni majd. Amíg egy 17 éves kamasznak nem okoz gondot az anyukájával aludni, addig te sem tudsz rajtuk változtatni, de magadon igen!
2015. júl. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!