Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Drogozik a gyerekem? Kamaszgye...

Drogozik a gyerekem? Kamaszgyerek segítség?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves fiam. Mostanában későn jár haza péntekenként (de ez nem gáz, megbeszéltük, hogy a hétvégére való tekintettel, ha már bulizik, ekkor tegye, akkor legalább vasárnap tanul), és többször láttam, hogy vörös a szeme... Utána olvastam, és biztos, vagyok benne, hogy "szívott."

Jó a kapcsolatom vele, régebben azt is megmondta, hogy melyik lány tetszik neki a suliból, jegyeket se titkolta soha, de nem is toltam le érte, ha rossz jegyet hozott.

Most bezárkózik a szobájába, nem nagyon beszél már velem, és ugye volt ez a vörös szemes dolog is...

Nagyon szeretnék valami olyan csoportot találni, ahol erről nyíltan beszélhetnék, mert nagyjából úgy érzem, hogy egyedül maradtam. Egyedül nevelem őt meg a 9 éves húgát, a volt férjem nem nagyon érdeklődik irántuk, a szüleim messze laknak..

Tud valaki segíteni? Tudtok ilyen csoportot?

Dunaharasztiban lakom, itt nem nagyon találtam ilyen közösséget, a facebookon is hiába kerestem...

Előre is köszönöm...



#drog #kamasz #kamaszgyerek nevelése
2015. márc. 5. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi? Vörös a szeme? Ha elmentem bulizni, nekem is mindig skarlátvörös lett, pedig nem szívtam :DD Egyrészt nem tudom, az alkohl is növeli a vérnyomást, ettől is lehet, meg ha olyan helyen van ahol lehet füst, nehéz levegő, stb attól is lehet.

A bezárkózás meg azért egy 16 évesnél természetes.

Amúgy miért nem vele beszélgetsz erről? Ne letámadóan, normálisan.

2015. márc. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A vörös szem az alkoholra is jellemző, kinél hogy jön ki, túlparázni azért nem kell. Te mondtad, hogy nyílt vele a kapcsolatod, hát kérdezd meg, nincs abban semmi.

" Fiam, mitől ilyen pirosak a szemeid, mikor hazajössz? Nem baj, ha iszol, tudom, hogy nem barbiezni mész pénteken, csak gondoltam adok rá szemcseppet"

Benne van a segítő szándék, nem baszogatás, csak érdeklődés, semmi bántó nincs benne.

2015. márc. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Költőnő? ***** válasza:

www.magadert.hu

itt kapsz tanácsot, járj utána, s ha igen; mi a teendő

2015. márc. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha régen jó volt a viszonyotok, most meg sokat zárkózik be, és vörös a szeme, még az is lehet, hogy szerelmi bánata van, és amiatt sírt, csak ezt mondjuk elég ciki 16 éves fiúként bevallani.

A legtöbb kamasz srácból ezt senki sem nézi ki, de bizony lehet, hogy érte egy nagyobb szerelmi bánat.


A vörös szem egyébként a kiszáradástól van, és igaz, hogy a fű is okoz ilyet, de az alkohol is dehidratál, szóval ha nem iszik közben vizet, csak vedel, akkor attól is simán lehet.


Mellesleg a tanácsom, hogy NE csoportban akarj vele beszélgetni.

Egy kamasznak nagyon nehéz megnyílni egy ember előtt is, nem hogy idegenek előtt.

Próbálj kedvesen puhatolózni, és közben tedd hozzá, hogy rád számíthat, ha valami baj van, szívesen meghallgatod és segítesz.

2015. márc. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

"Mellesleg a tanácsom, hogy NE csoportban akarj vele beszélgetni.

Egy kamasznak nagyon nehéz megnyílni egy ember előtt is, nem hogy idegenek előtt. "

Nem olyan csoportra gondoltam... inkább ilyen szülői közösség félére, ahol tanácsokat adhatunk egymásnak, megbeszélhetjük a problémáinkat, mi, szülők...

Egyre nehezebb a nevelése, egyre kevésbé értem őt...

2015. márc. 5. 15:01
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én drogoztam füveztem rövid ideig és használtam party drogokat is.


Sose volt vörös a szemem (pupillám persze kitágult, de vörösség soha nem volt), szóval szerintem csupán a vörös szem nem ok.


Próbálj vele beszélgetni másról, mindenről. Nekem jól jött volna ha tudok a szüleimmel beszélgetni.

2015. márc. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Költőnő? ***** válasza:
ha pesti vagy, a magadért alapítványnál vannak direkt hozzátartozói csoportok.
2015. márc. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
49%

A legfontosabb, hogy ne es pánikba, ne kreálj addig problémát amíg nem biztos hogy van, de légy résen.

A másik, hogy legyél türelmes és megértő a fiaddal.

Valahogy éreztesd vele, hogy bízhat benned, szereted, támogatod.

Próbálj vele őszintén beszélgetni.

Esetleg mikor ketten vagytok, szóvá teheted, hogy aggódsz érte mert az utóbbi időben megváltozott, és nincs e valami problémája, tudsz e esetleg neki segíteni, tanácsot adni.

Ne légy tolakodó, csak éreztesd, ha kell, te ott vagy neki.

2015. márc. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Van a Csernus - féle hely, oda érdemes benézni: [link]
2015. márc. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt próbáld első körben kulturáltan megbeszélni vele, nem csoportokban.
2015. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!