Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyre rosszabbodik a helyzet,...

Egyre rosszabbodik a helyzet, de szüleimet szinte nem is érdekli. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Gondolom több ember is átesett hasonló dolgokon(főleg az ilyen emberek segítségét várom), de az én helyzetemben senki segítségét nem várhatom a barátnőmén kívül. Nagyon rosszul esik, hogy szüleim ilyen félvállról veszik. A kapcsolatunk sosem volt a legjobb, de azért ennél többet vártam tőlük.

Tehát tavaly kerültem középiskolába(fiúiskolába járok), plusz kollégiumba mentem a szüleimmel való rossz kapcsolatom miatt. Az első pár hónapban senkinek sem volt velem semmi baja, voltak akikkel jóban voltam egészen egy bizonyos pontig. Gyakorlatilag a semmiért kezdtek el belémkötni. Ezt is egy bizonyos osztálytársam kezdte el, aki tipikusan az a "gazdag vagyok, te meg semmi" típus, a többiek pedig mentek utána. Eleinte nem nagyon foglalkoztam vele, gondoltam úgyis abbahagyják. Egy idő után kezdett elegem lenni belőle, visszaszóltam, és megvertek. Szüleimnek beszéltem erről, de csak engem hibáztatni tudtak, hogy minek kellett visszaszólni, miért nem tudom magam megvédeni(5 ember ellen?). Ez a dolog nem egyszer történt meg, és egyik tanárom sem tud róla, idézem, "ha szólsz valakinek csak még rosszabb lesz". A kollégiumban is folytatódott, ezúttal a a felsőbb évesek részéről, akik most lesznek végzősök. Nem egyszer kellett arra kelnem hogy hideg vízzel öntöttek le, vagy nekem kellett ezt meg azt kitakarítanom nekik.

Gyakorlatilag teljesen magamba zuhantam, majdnem hogy depressziós lettem, az osztálytársaim közül akikkel jóban lettem ellenem fordultak, barátnőmnek tudok csak mindent elmondani. Volt amikor ő is jött hogy beszéljen a szüleimmel, de ők csak annyit mondtak, hogy akkor menjünk a rendőrségre, ők úgysem tudnak mit tenni.

Amikor vége lett a sulinak, mintha egy kő esett le a szívemről. A nyarat a barátnőmmél töltöm többnyire, mert szüleim annyira de annyira bele vannak mélyülve a munkába..

Az elmúlt 1 hétben az a bizonyos osztálytársam plusz még másik 2 ember elkezdett nekem fb-n írogatni mindenféle sértő dolgot, sőt még arra is rá akartak venni, hogy cigizzek. Sosem írtam nekik vissza, de nem hagyják abba.

Történtek még egyéb dolgok, akit érdekel, annak elmesélhetem üzenetben. Amúgyis rövidre akartam fogni ezt az egészet.

Mostanra már alvászavaraim is vannak, szinte mindig étvágytalan vagyok és már most félek az elkövetkezendő 3 évtől.

Szeretnék ebből az egészből kiutat találni. Nem tudom ilyenkor kihez fordulhatnék, de közben szeretnék újra a régi is lenni.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 18. 02:21
1 2
 1/14 schocko ***** válasza:
66%
Kezdj el bokszra járni, verd meg az egyiket, költözz ki a kollégiumból...
2015. júl. 18. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hat, engem is bantottak 8 evig a fiuk, egyszer meg is vertek.

En azt csinaltam, hpgy a kepukbe rohogtem es tovabbmentem. Abbahagytak. Tettem ra magasrol, hogy utana kik beszelnek ki, fel iskola azt terjesztette, hogy megdugggoitt a toritanarom...na szep. Mindketten leszartuk. Haverok voltunk.


Vegyel paprikasprayt, esetleg keszits az agyad melle a koleszba egy seprut es olyan isteni duhvel haraggal verd szet a tokuket es rohogj a kepukbe.

2015. júl. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a szuleidnek kell beszelned errol de a tanaraidnak is, sot, szerintem az meg fontosabb, hogy ok tudjanak rola.

En ha ilyen helyzetbe kerulnek, mar tuti szoltam volna a suliban. Nem erdekel, hogy akkor benanak, anyamasszony katonajanak gondolnak (mar amugy is utalnak, ha bantanak) de legalabb tudnak rola.

Masik kollegiumba nem tudsz atmenni? Vagy masik iskola?

2015. júl. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mik történtek még?

Nem megoldható sehogy hogy masik suliba Menj esetleg .?vagy masik koli?

2015. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy menj másik suliba, beszél az iskolában egy tanárral, aki próbál neked segíteni. Nagyon úgy nézem, a szüleidre nem számíthatsz. A Facebookról pedig lépj ki. Szüntesd meg a profilodat és pár hónap múlva csinálj magadnak újat, ha nagyon hiányzik.
2015. júl. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

És akkor csoda számba mennek az iskolai lövöldözések, kedves világ, ugye? ...


Próbálj meg sulit váltani.

2015. júl. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
68%
létezik még fiúiskola?
2015. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Velem is tötént hasonló, írhatsz privátban ha gondolod.
2015. júl. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Először az iskolaigazgatónak szólnék, ha nem tesz semmit, rendőrség AZONNAL. Jobb ha tudod, hogy ezeket a "gyerekeket" ilyen magatartás miatt javítóintézetbe/kiskorúak börtönébe küldhetik. Nem kell eltűrni, hogy valakik így bánjanak veled.
2015. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy fiatal tanár "mentett meg" a szekálóimtól. Egyszer hazaküldtek osztályfőnöki óráról - utána tudtam meg, hogy a tanár jött be, és beszélt velük, többek között meglobogtatva egy igazgatói kilátását a cseszegetőknek. Utána se fogadtak be (én se akarta volna), de békén hagytak. Szóval mindenképp tanárt javaslok, és ha az illető nem foglalkozik a dologgal, vagy nem hatékony, akkor másik tanárt és így tovább.
2015. júl. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!