Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha egy lánygyerek visszaköltöz...

Ha egy lánygyerek visszaköltözik 15 éves párkapcsolat után a szülőkhöz egy 5 éves unokával, mennyi rezsi és kaja hozzájárulást kérhet a szülő tőlük, ha rendesen dolgozik, és mi szülök is megtudjunk élni egy átlagos fizetésből?

Figyelt kérdés
Magyarországi átlagfizetésből élünk, és van egy egyetemista fiúnk is aki még most fog elhelyezkedni, 50 év körüliek vagyunk és kölcsönt is fizetünk a házunk után, vagyis nem könnyű a megélhetés. De eddig hárman voltunk most meg 5 emberre kell a rezsit meg a napi ételt előteremteni, ez a helyzet nehéz, és tanácstalan vagyok, hogy mennyit kérjek a lányomtól aki rendesen dolgozik és fizetése van. Gyerektartást is fizet a volt párja.

#Opelastra16
2015. júl. 22. 20:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Az összes rezsi 2/5-és fizeti a lány, a maradkéoz meg ti - azaz mindenkire egy-egy rész jut.

A kajakölséget vagy ugyanígy osztjátok el, vagy a lány fedezi a saját maga meg a gyereke étkezését: ö vesz maguknak, amit enni akarnak és ö fözi meg.

2015. júl. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

szerintem reális, hogyha 2/5 részét fizeti a rezsinek. kajába meg beszáll, szóval néha televeszi a hűtőt, főz stb

de gondolom neki se álom helyzet most, szóval faggasd ki, hogy mik a tervei. mert lehet gyűjtene most albérletre, ilyen esetben ne kérj tőle szerintem, hogy minél hamarabb lábra tudjon állni egyedül. magamból kiindulva ha ilyen történne velem, nem szívesen mennék vissza a szülőkhöz, főleg ha rosszul is állnak és minél előbb azon lennék, hogy újra függetlenedjek tőlük.

2015. júl. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
55%
de számomra elképzelhetetlen lenne amit az egyes írt le , hogy az alapanyagokat mindenki magának veszi és magának főz. elvégre nem albérlő társakról van szó, hanem nagyszülőkről,szülőkről és a gyerekről.
2015. júl. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
szerintem is a rezsi 2/5 részét fizesse
2015. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
10%
minden 3 felé oasztva
2015. júl. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Ez nekem is elképzelhetetlen az első válasz, mint nagymama és anyuka, vagyis legtöbbször én főzök mindenkinek. De a napi kaja az nem mindegy, hogy hány emberről szól anyagilag. Ezért kérek tanácsot, végül is a lányomról és az unokámról szól az egész.
2015. júl. 22. 20:49
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
Minden költség 2/5 részét kell fizetnie. Ha problémája van vele, mehet alberletbe
2015. júl. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Amennyivel növekszik a rezsi pl. eddig 6000,- volt a villany és most 9000,- lett akkor 3000,-ot és a többivel is így tovább.

A kajapénz gondolom minden hónapban fix 30-40-50ezer?? akkor ezt osztod 3 felé így kijön egy összeg amit szorzol kettővel és azt kéred el a lányodtól.

Te mennyire gondoltál, vagy ő mit mondott mennyivel tudna beszállni?

2015. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

Arányosan szálljon be. Az tiszta és korrekt megoldás.

Vagy azt is megteheted, ha segíteni akarod, hogy csak azt a pénzt kéritek el tőle, amennyivel megugrottak az otthoni kiadások. Ez nyilván kevesebb lesz, tehát így ő jól jár, és ti se jártok rosszul.

2015. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%
Nagyon sokat segítetek neki még akkor is, ha fizeti a rezsirészüket és beszáll a kajába/tisztítószerekbe. Ne legyen lelkifurdalásod, hogy nem tartod el ingyen őket.
2015. júl. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!