Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti mit csinálnatok ha az...

Ti mit csinálnatok ha az örökbefogadó szülök elvinnek hozzátok a 16 éves lányotokat?

Figyelt kérdés
Az egyik ismerősömröl van szó. Fiatal koraban örökbeadta a lányát egy szimpatikus gyerekre vágyó családnak. Ő közben férjhez ment született két gyereke, néha kapott képet az örökbeadott gyerekről. Egy napon teljesen váratlanul beállított az örökbefogadó szülök és a lány, hogy nem bírnak vele szótfogadatlan, házas férfiakkal van együtt. Végül hazamentek közösen, de az örökbefogadó szülök nem akarják nevelni a lányt. Az örökbeado anya azt hitte a gyerek jó helyen van.Ő férjhez ment jól élnek, az örökbeadott gyerek nem a ferjtöl van. Ilyen helyzetben ti mit csinálnatok? Nevelnétek a 16 éves lányotokat akit nem is ismertek? Vagy mit tennetek ha ilyen a viszonya az örökbefogadókkal?
2015. júl. 23. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
98%
Értesíteni kell a gyámhatóságot. Egy állatot sem teszünk ki az utcára, ha nem jól viselkedik, nem hogy egy gyereket. Nem kötelessége az ismerősödnek nevelni a gyereket, ha egyszer már lemondott róla, és a nevelőszülei szemmel láthatóan félrenevelték. Ezt a problémát a nevelőszülőknek kell megoldani, és nem a vér szerinti szülő segítségével.
2015. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Janka néni ***** válasza:
98%

Na, azért már bocsánat!

Az örökbefogadás nem add vissza a babaruhát..., ha nem tetszik valami visszaküldöm. Vállalták, mit gondoltak, hogy minden sima ügy lesz, semmi probléma?

Azt már csak csendben teszem hozzá, hogy ha volna saját vérszerinti gyerekük, probléma esetén őt kinek "vinnék vissza".

Szerintem nem véletlen, hogy az örökbefogadási adatok titkosak és csak a nagykorúság betöltése után tudhatja meg az érintett a természetes szülei adatait.

Grat az örökbefogadóknak...

2015. júl. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
69%

Na látod Kérdező, ezért vagyok én inkább az abortusz, mint az örökbe adás mellett... lehet most akármennyire szimpatikusnak tűnő egy pár, nem tudhatod, hogy milyenek lesznek 10 vagy 15 év múlva.

A kérdést jogilag már megválaszolták (az örökbe adónak semmi köze a gyerekhez, ha az örökbe fogadók felbontanák az örökbe fogadást, mehetnek a gyámhatósághoz, illetve később a bíróságra... ahol úgyis el fogják hajtani őket, mert 18 éven aluli örökbe fogadott esetén az örökbefogadás csak a gyermek érdekében bontható fel. Ez a jog.

Emberileg ebben az esetben én azt mondanám, hogy persze, minden további nélkül maradjon, ha ezt szeretné... nálam egyszerűen lelkiismereti kérdés megszabadítani mind a gyerek-kínzóktól, mind a "rendpárti-értékelvű-konzervatív"-nak mondott szennytől.

2015. júl. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
"Szerintem nem véletlen, hogy az örökbefogadási adatok titkosak és csak a nagykorúság betöltése után tudhatja meg az érintett a természetes szülei adatait. " - ez nem egészen így van, TITKOS örökbefogadásra igaz, hogy 18 éves kor alatt csak az örökbefogadókkal is megbeszélve tudhatja meg az örökbe adó személyes adatait, és akár 18 alatt, akár afölött csak akkor, ha az örökbe adó is hozzájárul. (általános tájékoztatást - pl. a családban előforduló betegségekről vagy ilyesmi - 14 évtől kap)
2015. júl. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
10%
a valóságban ilyen nem létezik
2015. okt. 8. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!