Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Örökbefogadottak! Ti azokat...

Örökbefogadottak! Ti azokat akik felneveltek teljes mértékben a szüleiteknek tekintitek?

Figyelt kérdés

Mármint úgy értem hogy nem úgy tekintetek rá, hogy ő csak a "nevelő szülőm" meg ilyesmi..


Nem akarok senkit sem megbántani a kérdéssel, csak érdekel.



2015. júl. 23. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, bár én csak anya halála után tudtam meg.
2015. júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

igen, bár én jóval szüleim halála után tudtam meg. Engem jó szülőnek, nagyszülőnek tartanak a rokonaink, ismerőseink, sőt a saját gyermekeink is, de meg sem közelítem az én édesapámat, édesanyámat. (Nekem az örökbefogadó szüleim mai napig az édes szüleim, annak ellenére, hogy nem vérszerintiek voltak.

Kérdező, érdekes a felfogásod, és szerintem azzal sem vagy tisztában, hogy az örökbefogadó szülő és a nevelő szülő teljesen más kategória.

Érdekes ez a csak nevelő szülőm felfogás, mert valójában ők valóban +szívességet" tettek azzal, hogy felneveltek, kizárólag szeretetből, nekik nem lett volna kötelességük, mint a vérszerinti szülőknek a nevelés.....ja és ezért egy fillért nem kaptak (az én gyerekkoromban még családi pótlékot sem)

Kizárólag mérhetetlen szeretetet éreztem irántuk mindig, de mióta megtudtam, hogy nem a vérszerinti szüleim, még nagyobb hálát, mint addig. Mert azóta tudom, ez nem természetesen elvárható kötelességből fakadó nevelés volt, hanem kizárólag szeretetből.

Mai napig nem vagyok annyira maximálisan elfogadó, jó szülő, mint amilyenek ők voltak, sajnos.

2015. júl. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, hogy ezt én így fogom fel.

És tudom, hogy a nevelőszülő és az örökbefogadó szülő között van különbség. Azért van idéző jelben.


Köszönöm a válaszokat :)

2015. júl. 25. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!