Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lêteznek boldog örökbefog...

Lêteznek boldog örökbefogadottak? A szakirodalom szerint minden örökbefogadott lelkileg sêrül attól a tudattól, hogy eldobták, s ezen szeretettel teli új családja sem tud segíteni. Ezt nem tudom elhinni.

Figyelt kérdés
a fiam most êli át ezt a krizist.19 êvig azt hittük, hogy a szeretet ês a jóság elêg egy boldog csaladhoz, mêgha örökbefogadott is a gyerek.ô most azt mondja, hogy nem;mindig is csökkent êrtêkünek tartotta magát emiatt.most megismerte bioanyját, aki szereti, de nyilvánosan az unokaöccsekênt mutatja be.ha tênyleg így van, amit a szakirodalom is állít, nagy tragêdia az örökbefogadás a gyereknek ês az örökbefogadónak egyaránt.

2015. jún. 22. 04:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem igenis léteznek, akik értékelik, hogy egy szerető család befogadta, és sajátjukként nevelte őket.
2015. jún. 22. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%

A szakirodalom igazat állít. Nagyon kevés az az örökbefogadott gyerek, aki nem akarja megkeresni a szülőanyját. Függetlenül attól, hogy milyen kapcsolata van a nevelőszüleivel.

De ez sokban függ a gyerek érzelmi beállítottságától is.

Azért van a rokonságban egy örökbefogadott kislány, aki ismerte ugyan az anyját, de nem tartotta őt az anyjának és a nevelőszüleit tekintette annak.

De ha olvasod az ide írogató fiatalok kommentjeit, akkor tapasztalhatod, hogy nagyon sok fiatalnak az édesanyjával sincs jó kapcsolata, ami elég elkeserítő.

2015. jún. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%

www.orokbe.hu

Itt eleg sokan vagyunk, sokszinu a tarsasag, es mindent megtalalsz, ami a temaval kapcsolatos.

2015. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
85%
van egy nagyon jo oldal, az orokbe.hu , rengeteg iras es interju olvashato ebben a temaban, a fenti kerdesre is talalhatsz valaszt, meg azt is, hogy mit es hogyan erdemes tenni.
2015. jún. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
Előző, lelkiismeretesen végigolvastam az idei blogbejegyzéseket, abból örökbefogadoTTtól származót 1 db-ot találtam, az is az Indexről átvett cikk... örökbefogadÓ meg pszichológus, na az dögivel...
2015. jún. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
"ha tênyleg így van, amit a szakirodalom is állít, nagy tragêdia az örökbefogadás a gyereknek ês az örökbefogadónak egyaránt." - kérdező, én e mellé az állítás mellé teszek egy +1 jelet.
2015. jún. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%

Mint ahogy a nem örökbefogadottak között is van boldog és boldogtalan és a kettőnek a különböző szintjei, árnyalatai, így az örökbefogadottak között is mindenféle ember lehet. Sőt az élete során bármely ember lehet boldog és boldogtalan is, hiszen ez nem egy folyamatos, megváltoztathatatlan állapot.

Attól, hogy valaki meg akarja keresni a vér szerinti szüleit, még nem biztos, hogy boldogtalan. Ez egy természetes vágy, hogy tudja az ember, hogy honnan származik.

2015. jún. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%
Én is örökbefogadott vagyok es keresem a szüleimet máig is de már vagy 12 évesen beismertem hogy ez a keresés reménytelen lesz. Végül is nem így volt. Én így szeretem a családomat ahogy van hogyha tudom is hogy mi volt a nevem örökbefogadás előtt és ismerem a vér szerinti nagyapámat és két nővéremet.
2015. jún. 22. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
72%

Kedves otos!

Orokbeadok ritkan irnak ilyen helyekre, ketto ilyen bejegyzes van az oldalon, van par orokbefogadottak altal irt interjuk, van zart forum orokbeadoknak, illetve nyilt orokbefogadottaknak.

A sima forumban is szivesen latunk mindenkit, akinek kerdese, hozzaszolni valoja van.

Az indexes cikk is Zsuzsae, a blog tulajdonosae, mas forumokon is aktiv szereplo.

2015. jún. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%
Kedves #9, én pont az örökbefogadottak véleményét hiányoltam, nem az örökbe adókét, abból találtam összesen azt az egy darabot az idei témák végignézése közben.
2015. jún. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!