Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van olyan dolog, amit szándéko...

Van olyan dolog, amit szándékosan nem mondtok el a szüleiteknek, hogy ne aggódjanak?

Figyelt kérdés

A saját családommal élek, de jó viszonyt ápolok a szüleimmel, sokat beszélgetünk telefonon és élőben is, ha lehetőség adódik. Nyilván arról nem számolok be, hogy épp összeszólalkoztunk a férjemmel, mert az nem rájuk tartozik, de a nagy általános dolgokról viszont mindig beszélgetünk. Nehezemre esik valamit szándékosan titkolni, mert közvetlenek vagyunk, de az utóbbi időben rájöttem, hogy jobb ha nem mondom el, mert csak aggódnak szegények. Ilyen volt például az az eset, amikor elromlott a mosógépünk, javítani már nem lehetett, és újra egy ideig nem jutott pénz. Valamelyik beszélgetés során szóba jött a téma, nem tartottam akkora fontosságúnak hogy elhallgassam, de szegények annyira nagy tragédiának fogták fel azt, hogy egy ideig kézzel kell mosnom a kisbabára meg amúgy a családra, hogy folyton megoldásötletekkel jöttek (amik életképtelenek mellesleg) és addig aggódtak, amíg kölcsön nem kaptunk egy mosógépet valakitől.


Most egy kisebb összeggel tartozunk egyik ismerősnek, muszáj volt kérnünk mert a fürdőszobában csőtörés volt, és csempét kellett törni, újat tenni, stb. Egy ideig azt a kölcsönt kell törlesztenünk, de erről ők nem tudnak. Részint rossz, hogy nem mondhatom el, mert folyton jönnek, hogy "mi szépet veszünk a gyereknek szülinapra", "megvettük már a mikrót, amit terveztünk", stb, mindeközben nekünk meg spórolni kell. Részint meg nem akarom megosztani velük mert nem az ő dolguk, csak aggódnának, segíteni meg nem tudnak.


Van olyan dolog, amit szándékosan nem mondtok el a szüleiteknek, hogy ne aggódjanak?


2014. okt. 8. 14:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen, van.


Apróbb pénzügyi gondokról én sem számolok be - nem kölcsönre gondolok, csak ha valamit mondjuk nem engedhetek meg magamnak, ami nem létszükséglet, de a "hasznos lenne" kategória.

Mint ahogy ha nem érzem jól magam (de nem súlyos betegség), arról sem.


Pedig én is sokszor beszélek velük, és közvetlenek vagyunk mi is. De csak aggódnának. Az esetleges egészségügyi problémán úgysem tudnának segíteni, pénzt meg én nem akarok elfogadni.

2014. okt. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anyunak szinte semmit sem mondok el. Apunak mindent.

28/N

2014. okt. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen, apróbb egészségügyi gondokat,mert hajlamos túlaggódni.
2014. okt. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Apró kellemetlenségeket nem mondok el. Nem titkolom. De nem akarom őket terhelni az én problémáimmal, mert tudom, hogy nagyon aggódósak. Ha tényleg gond van, akkor persze elmondom. Munkahelyi gondjaimmal sose terhelem őket. Egészséggel kapcsolatos dolgokat csak akkor, ha valami nagyobb gond van, és úgy is meg tudnák előbb-utóbb. De nem tudatosan "hallgatok" el dolgokat. Csak nem szeretek másnak sem minden kis apróságról beszámolni, amikor nem is biztos még, hogy mi hogyan lesz, vagy tudom, hogy úgyis hamar megoldódik.
2014. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, van pár dolog amiről jobb ha nem is tud, mert ideges lenne.
2014. okt. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én semmi velem kapcsolatos dolgot nem mondok el.Illetve ha mégis közlök valamit magamról, akkor azt is úgy, hogy minden tökéletesnek tűnjön. Nem akarom, hogy aggódjanak, mert az egész életük az állandó félelemmel telt el és telik is el a mai napig.
2014. okt. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a másik oldal vagyok. Igen ha valami gond van az mindig megvisel éjszakákon át nem alszom osztok szorzok ha tudok akkor segítek, ha nem jobban fáj mintha nekem lenne gondom. Bocsi hogy hozzá szóltam!
2014. okt. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen van. Anyukám nagyon sokat aggódik, pláne most, hogy az öcsém is elköltözött otthonról, így sok dolgot nem mondok el neki, mert nem akarom, hogy idegeskedjen. Például múltkor bevásárolni voltunk és a nagyobbik lányom (5 éves) elveszett az áruházban. Szerencsére hamar meglett, de inkább nem meséltem el a szüleimnek, mert csak a "mi lett volna ha..." kezdetű mondatok jártak volna anyukám fejében egész éjszaka. De azért a tényleg fontos dolgokat elmondom neki. :) 30/N
2014. okt. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Vannak, amiről jobb, ha nem tudnak, mert csak aggódnának, és az felemészti az embert. Anyu állandóan aggódik felesleges dolgokon is, ezért megkímélem, mert ha tényleg megtudna egy-két meleg helyzetet egész éjjel nem aludna.


Egyszer meg akartak támadni egy idegen városban hajnalban. Lefújtam az illetőt gázsprével és elfutottam. Megúsztam szerencsére. Azóta taxival járok.

2014. nov. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!