Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Félek találkozni a párom...

Félek találkozni a párom szüleivel, hogy köszönjek nekik?

Figyelt kérdés

Nemsokára tervezzük,hogy bemutat otthon, és én még nem voltam ilyen helyzetben..

Nekem a jó napot túl hivatalosnak tűnik, a csókolom viszont lehet, hogy gyerekesen hangzana.

Ti hogyan köszöntetek?

19/L


2015. júl. 23. 23:42
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
59%
Nyugi, nekik is ugyanolyan új helyzet lesz, mint neked. Először magázd őket, legfeljebb szólnak, hogy tegeződjetek. Szerintem a Jó napot kívánok a legjobb választás. Férfinek egyébként sem köszön egy nő csókolommal. Fültanúja voltam már ilyen esetnek és a férfi visszaszólt, hogy csókolhatod is. Kellemetlen szitu. Bár bunkó férfi volt az tény.
2015. júl. 23. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
71%
Jó napot kívánok! Kívánok nélkül illetlen. Határozottan, magabiztosan és nem lesz gond.
2015. júl. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
74%

1. Azóta röhögök! :))) Csókolhatod is!

A "jó napot kívánok" megfelelő. Illem és tisztelettudó. Felnőtt nő vagy. Ezzel megadod a kezdő hangot.

2015. júl. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
10%

Anyukának: "csókolom ... vagyok" és hozzá két puszi, apukának: "jónapot ... vagyok" és nyújtsd a kezed kézfogásra (csak most az egyszer bemutatkozáskor).


Ha anyuka letegez, akkor simán szólítsd utána keresztnevén és tegezd, ha apuka is, akkor "keresztnév+bá" és beszélj róla 3. személyben, kedvesen. Ha folytatja a tegezést, akkor őt is tegezd nyugodtan.


Egyébként a csókolom nem hangzik gyerekesen, 60 körüli anyám és húgai is, magázva csókolómmal köszöntik szüleiket (nagyszüleimet).

2015. júl. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem ha beléd akarnak kötni bele fognak! Csak ne ilyen 'szasz legyen. Amúgy a hangsúly is fontos vagy még fontosabb.
2015. júl. 24. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
37%

Nos, "Nekem a jó napot túl hivatalosnak tűnik"

Felnőtt vagy, nem? 19 évesen.


Én így köszöntem. A "Csókolom" kicsit gyerekes, és rögtön vázolja a helyzetet, hogy te egy "gyerek" vagy.


A barátom volt 19, én 22, már van 2 gyerekünk (28 évesen szültem, diplomások vagyunk, mielőtt valaki beleköt :)), de a szüleinek "Jó napot"-al köszöntem. És szerencsére jó fejek, azonnal felajánlották a tegeződést :) Tejáz már SZia, és keresztnév. Nem "Judit néni", hanem "Judit"...

2015. júl. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
35%

"Anyukának: "csókolom ... vagyok" és hozzá két puszi, apukának: "jónapot "


Már bocsánat, de Anyukának csókolom, apukának jó napot?????


Mégis why????? Miért kell lejjebb rangsorolni anyukát mint apukát?????????

2015. júl. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
71%

#1: ". Férfinek egyébként sem köszön egy nő csókolommal. "


Ez így van. És nőnek sem :D

2015. júl. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
62%
Egy Jó napot teljesen megfelelő lesz. Figyelj a hangsúlyra és ennyi.
2015. júl. 24. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
71%

19 éves felnőtt nő vagy!!! Ne csókolomozz, mint egy óvodás :)


Határozott Jó napot kívánok, a tegeződést nekik kell felajánlani. Már bocsánat, mert valakivel járok, nem azt jelenti, hogy az illető szülei gyereknek nézzenek!

2015. júl. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!