Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek is bűnt követ el...

Szerintetek is bűnt követ el egy 16 éves lány ha szombaton találkozni akar a barátaival? Mert anyáék szerint igen.

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, egy elitgimibe járok, kitűnő bizonyítvánnyal. Mindennap fél négykor érek haza a suliból. Szeretnék szombatonként találkozni a barátaimmal, de anyáék szerint ez bűn és már igen nagynak érzem magam amiatt mert ilyen igényeim vannak. Azt már meg se merem nekik említeni hogy pl estére megbízhstó emberekkel engedjenek el bulizni (természetesen nem innék). Egyszerűen megőrülök. Utálok itthon ülni egy helyben tétlenül, szeretném a szabadidőmet a barátaimmal tölteni, a suliba úgyis visszahúzódó vagyok. Ha sulin kívül akarok menni valahova az már bűn. Megkérdezték hogy néz ki az hogy péntek délután hazajövök, szombaton meg már menni akarok. Pedig rendes, udvarias, normális lány vagyok, de mostmár betelt a pohár. 16 vagyok, nem kisgyerek, tudom mit csinálok, értelmesebben gondolkodok mint a 20 éves bátyám. Hiába próbálom megbeszélni velük, mindig én jövök ki rosszul és hisztis, neveletlen, bunkónak neveznek. Az osztálytársaimat suli után is elengedik pl kávézóba, péntek-szombat estére bulizni, vagy barátokkal találkozni. Engem viszont nem. Mit tegyek? Nagyon kérlek titeket segítsetek, nem bírom tovább. Szeretném megmutatni nekik ezt a kérdést, kérlek próbáljatok rájuk hatni és írjátok le a véleményeteket ezzel kapcsolatban. Előre is köszönöm.
2014. dec. 6. 22:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%

De mégis mivel érvelnek? Annyit mondanak, hogy "kislányom, nem mehetsz, mert ez bűn"? Kérdezted már őket, ők mit csináltak 16 évesen? Fogadok, csavarogtak minden szabadidejükben...

Szüleid egyáltalán nem normálisak, és ezzel az értelmetlen tiltásukkal annyit fognak elérni, hogy amikor önálló életet tudsz majd kezdeni, azonnal hátat fordítasz nekik, abszolút jogosan.

2014. dec. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
92%
Szerintem el kéne engedniük a szüleidnek. Ha ilyen jó tanuló vagy hagyniuk kéne, hogy egy kicsit kikapcsolódj a barátaiddal iskolán kívül is. Mondd meg nekik, hogy nyugodjanak meg nem fog a tanulás rovására menni. Ha belemennek tanulj továbbra is jól! Lássák csak, hogy attól még, hogy találkozol a barátaiddal ugyanolyan jó tanuló maradsz. De ha nem akarnak belemenni akkor is csak tanulj! Ha nem engednek akkor még ne dönts úgy, hogy nem tanulsz mert felesleges mert ha tanulsz se engednek el mert ez butaság. Bármi történik csak tanulj továbbra is jól! És próbáld meg megértetni a szüleiddel, hogy ugyan a tanulás nagyon fontos dolog és az visz előre az életben akkor is kell egy kis kikapcsolódás a barátaiddal iskolán kívül.
2014. dec. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Szülők!

Tudom, első reakciótok: mi közöm hozzá?

Semmi.

.

16 éves koráig már felneveltétek lányotoka, mégsem engeditek, hogy szombaton "társasági életet" éljen barátaival, iskolatársaival.

Ezzel könnyen azt éritek el, hogy

- lányotokat kiközösítik (ami számára nagyon előnytelen és könnyen ti teszitek boldogtalanná);

- lányotok durcássá válhat,ami szintén nem kivánatos száotokra sem;

- lányotok, betöltve a 18. éltévét menekülni fog a megkötöttségekből, még a "nem biztosan jó" árán is.

(Ekkor nem mondhatjátok majd: " édes lányom, te választottál rosszul hiszen ti kergetitek bele!)

.

Nem tudom, mi az oka, hogy így tesztek, csak találgatok:

- vallási (ám tudomásul kell vennetek, hogy erőszakkal egy adott vallásra kényszerítés nem jár, nem járHAT sikerrel!);

- nem bíztok saját nevelési elveitekben és gyakorlatotokban, ezért nem bíztok lányotokban sem. Ezzel viszont nevelésetek csődjét ismeritek be! Bízzatok lányotokban, hogy bízhassatok önmagatokban!

(Mellesleg: a ló is kitör a rövid száron is és akkor nemvárt események következhetnek be.)

Véleményem leírtam, a többi rajtatok múlik, Kedves Szülők!

Üdvözlettel: dubitus

2014. dec. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem nyugodtan elmehetsz hétvégén,és hétköznap is ha megcsináltad a házit,illetve ha tanultál..

De azt,hogy 16évesen elmenj bulizni.. annak én se örülnék.

2014. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom a szuleid valami bigott vallasosok, nagy valoszinuseggel jehovistak... sajnos az ilyen emberekre nem lehet eszervekkel hatni, foleg olyanokkal nem, amiket itt felsoroltak. Nekik nem az szamit, hogy a gyerekuk boldog, szocializalt, talpraesett legyen, hanem csak az, hogy mikor jon az antikrisztus, akkor ott legyen az armageddoni kivalasztottak kozott, vagy valami ilyesmi. Ugyhogy az egyetlen dolog, hogy kivarod amig betotod a 18-at, utana menekulsz... :(
2014. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Nem, pont ezaz hogy nem vallásosak, mégis bűnnek és rossz dolognak számít ha találkozok délután szombatonként a barátaimmal és beszélgetünk. Hiába kérem hogy magyarázzák el miért, nem tudnak érveket mondani, csak hajtják, hogy néz ki hogy pénteken hazajövök suliból, szombaton meg elakarok menni barátaimmal. Arra gondoltam hogy jövőhéten csak 5-6 körül érek haza, addig a barátaimmal leszek és utána itthon tanulok. Szerintetek akkor rosszat cselekednék?
2014. dec. 6. 22:43
 7/28 anonim ***** válasza:
91%
Rossz lehet, engem csütörtökön elengedtek kérdezés nélkül a fórumba. Melyik gimibe jársz amúgy? Ügyes vagy, ha kitünő vagy. 14/f
2014. dec. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%
Bizony, a szüleid elérik, hogy megtaláld az utat ahhoz, hogy kiszabadulj időnként. Rosszat nem teszel, de a szüleid szerint tuti az lesz, hiszen nem leszel otthon a megszokott időben. Jönnek majd a hazugságok, számonkérések. Erre számíts.
2014. dec. 6. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
81%

Talán a saját dugádba dőltél. Mindig azt csinálod amit mondanak, tanulsz mint egy güzü, kitűnő a bizonyítványod leírásodból már már annyira makulátlannak tűnsz, hogy egyre jobban féltik, hogy bármi, társaság, bandázás stb. meg fogja zavarni ezt a makulátlan állapotot és elkutyulódsz.


Gondolom ők most leginkább arra fókuszáltatnának legszívesebben, hogy a sulit végzed el kitűnőre, és ezt most semmi sem zavarhatja meg.

2014. dec. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Igazából a tanulásom se érdekli őket annyira, sose dicsérnek meg. Nekik inkább az a bajuk, ha máshol is jól érzem magam és nem csak otthon. Ha tehetnék akkor magukhoz láncolnának...az a bajuk ha látják hogy bizonyítok milyen felelősségteljes vagyok és még jobban visszafognak...
2014. dec. 6. 23:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!