Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen jogai vannak, a vér...

Milyen jogai vannak, a vér szerinti apának, ha jogilag más lett a gyerek apja?

Figyelt kérdés

A volt párom meg volt róla győződve, hogy neki nem lehet gyermeke. Mikor terhes lettem azonnal összepakolt és felém sem nézett, mondván én megcsaltam őt.

Most 3 éves a kicsi és a jelenlegi párom (hamarosan férjem), elismerte az apaságot, 2 hónap múlva születik a kistesó is.

A volt párommal véletlenül összefutottunk és azóta nem hagy békén, mert meglátta a fiamat és most azt követeli, hogy csináltassunk DNS tesztet. Rájött, hogy nagyon hasonlít rá a kicsi és azt mondta, hogy ha mégis ő az apa, akkor élni akar a jogaival és tartani akarja vele a kapcsolatot.

Szerintetek mit kellene tennem?


2015. júl. 24. 11:06
1 2
 1/19 anonim válasza:
25%
Mi költöztünk... Azóta nem is hallottunk róla.
2015. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%
először is beszéld meg a jövendőbeli férjeddel mit csináljatok... jogilag semmi joga nincs a kicsihez, hisz más ismerte el az apaságot, tehát semmit nem tud tenni, az már más kérdés, hogy te (ti) mit engedtek meg neki, engeded-e a dns vizsgálatot - láthatást stb
2015. júl. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
78%
Semmit sem tud tenni.
2015. júl. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
azt azért még hozzátenném, hogy ha férfi lennék és úgy tudnám steril vagyok ennek ellenére teherbe esne a párom, biztos nekem is az első reakcióm az lenne, hogy megcsalt... és rögtön ott hagynám :) bármennyire is megbízhatónak tartottam addig, nem bíznék benne, hisz egy orvosnak (mert gondolom nem magától találta ki a meddőségét) jobban hinnék... most hogy meglátta gondolom rádöbbent mekkora hibát követett el és szeretné jóvá tenni... én szerintem adnék neki egy esélyt, hisz a gyermek érdeke is az, hogy megismerje a vér szerinti apját is, eggyel több ember a földön aki szereti őt :) (ez jó dolog nem?:) ) meg lehet tényleg nagy véletlen volt, hogy összejött a baba nálatok és lehet több gyereke tényleg nem lesz... nem venném el tőle az apaságot...(csak ha egy alkoholista-agresszív- pszichés beteg ember lenne)
2015. júl. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Semmit sem tud tenni, benyalta.
2015. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%

A gyereknek van jogilag apja, tehát semmit nem tud tenni.

4-es, amit ír, meg egy mézes-mázos maszlag, sajnos köze nincs a valósághoz.

2015. júl. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
16%
Jogilag nem tehet semmit, de elmondhatja majd a gyereknek az igazat és a gyerek indíthat majd pert az apaság vélelmének megdöntése iránt.
2015. júl. 24. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%
4es te egy rohadt köcsög vagy. Normális nő egy ilyen manőver után rád csapná az ajtót, hogy eltörik az orrod. Hogy képzeled ezt? Magára hagyod élete legnehezebb időszakában, aztán megjelensz melldöngetve, hogy neked jogaid vannak? Kérlek ásd el magad, mindenkinek jobb lesz.
2015. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha másként viselkedett volna, természetesen én is engedékenyebb lennék vele, de így nem érzem jogosnak a követeléseit. Ő akkor 1 nap alatt eldöntötte, hogy én egy ócska k vagyok, aki megpróbálta befésülni más gyerekével. Most már én mondom azt, hogy nem kérünk belőle. A DNS tesztet, ha akarja megcsináltathatjuk, én eddig is az igazat mondtam, ezen egy ezt igazoló papír semmit nem változtat, de a kapcsolattartást nem tartom jó ötletnek. A fiamnak már van apja, aki imádja és tényleg apaként viselkedik.


A fiam tudja, hogy ő kicsoda, mert egész pici korától mutattam neki képeket róla, rólunk, de nem igazán érdeklődik felőle. A jelenlegi páromat hívja apának.

2015. júl. 24. 12:50
 10/19 anonim ***** válasza:
13%

pert indíthat az apaság megindításáért. Bróságon kérve így dns tesztet. Ha beigazolódik , hogy ő a biológigai apa, onnantól csak akkor veszíti el a láthatási jogát, ha kiderül, hogy alkalmatlan a szülői jogok gyakorlásár, vagy önként lemond azokról úgy, hogy a másik apa örökbefogadja a gyermeket.


mivel ő jogilag nem mondott le sose a gyerekről, ha tényleg akarja ezt az utat még végig tudja zongorázni. ha igazolni tudja hogy a fogantatáskor együttéltetek, te kötelezhető vagy a dns tesztre biróság által.

2015. júl. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!