Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen jogai vannak, a vér...

Milyen jogai vannak, a vér szerinti apának, ha jogilag más lett a gyerek apja?

Figyelt kérdés

A volt párom meg volt róla győződve, hogy neki nem lehet gyermeke. Mikor terhes lettem azonnal összepakolt és felém sem nézett, mondván én megcsaltam őt.

Most 3 éves a kicsi és a jelenlegi párom (hamarosan férjem), elismerte az apaságot, 2 hónap múlva születik a kistesó is.

A volt párommal véletlenül összefutottunk és azóta nem hagy békén, mert meglátta a fiamat és most azt követeli, hogy csináltassunk DNS tesztet. Rájött, hogy nagyon hasonlít rá a kicsi és azt mondta, hogy ha mégis ő az apa, akkor élni akar a jogaival és tartani akarja vele a kapcsolatot.

Szerintetek mit kellene tennem?


2015. júl. 24. 11:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
37%

"pert indíthat az apaság megindításáért."


Nem indithat, csak az aki jogilag apanak szamit, azaz a mostani ferj.

2015. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%

8-as bármilyen hihetetlen nőből vagyok, nőként írtam a választ...

6-os azt mondod mézes mázas történet... hát akkor halld a húgom történetét:

anyu terhes lett vele, s bár a férfi nem gondolta hogy meddő, mégis eldobta magától, elmondva mindennek, hogy tuti nem az övé a gyerek...

eltelt 10!!! év, a húgomnak soha nem hazudott senki az apja kiléte felől, tudta a nevét, meg pár apróságot a korának megfelelően, de 10 évesen kezdett el komolyabban érdeklődni az apja felől, én akkor 20 éves voltam, megkerestem az apját - bemutatkoztam neki és elmondtam neki hogy a lánya szeretné megismerni, most döntse el mit akar, mert mondhat nem-et is, a húgom ezt soha nem fogja megtudni tőlem (senki nem tudta hogy elmentem hozzá), csak annyit kérdezett tőlem, hol és mikor láthatja... ennek lassan 20 éve, a húgom azóta is tartja a kapcsolatot az apjával, ott is van 3 testvére akiket imád, felnőtt nő-anya lett belőle, és már mind a ketten megköszönték nekem, hogy akkor vettem a bátorságot felkeresni... húgomat sok szerető embertől, sok új élménytől fosztottam volna meg ha nem teszem és nagyon örülök neki hogy így sült el! pedig mint látjátok nem is az apja kereste mert mint kiderült nem volt mersze anyu elé állni azok után amit tett, pedig régóta szerette volna már látni..

szóval ha az apa egy alapjába véve rendes normális pasas, nem hiszem, hogy élete végéig büntetni kéne egy rossz döntéséért... lehet újra lepontozni és elmondani mindennek :)(kérdező én megértem a fájdalmadat a sértettségedet komolyan! de most ne magadat nézd... gondold végig mitől fosztanád meg a fiadat)

2015. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

"Ha az anya a fogamzási idő kezdetétől a gyermek születéséig eltelt idő vagy annak egy része alatt nem állott házassági kötelékben, a gyermek apjának kell tekinteni


azt a férfit, aki a gyermeket teljes hatályú nyilatkozattal a magáénak ismerte el"


mivel őt már elismerte a mostani párod, ezért ugrott a régi párod esélye.


+

Az apaság megállapítása iránt mikor lehet pert indítani? (Apaság bírósági megállapítása)


Az apaság bírósági megállapítására abban az esetben van lehetőség, ha egyébként nem állapítható meg a gyermek apjának kiléte. Így apaság megállapítása iránt csak akkor lehet pert indítani, ha az apai státuszt nem lehet betölteni sem az anya házassági köteléke vagy utólagos házassága, sem teljes hatályú apai elismerés, sem reprodukciós eljáráshoz való hozzájárulás alapján.


Ez szintén oda vezet vissza, hogy az új párod már anno elismerte őt hivatalosan. Tehát más már nem indíthat semmilyen jogcímen pert az apaságvélelméért.


és még egy kis adalék a családjogból:

Az apaság vélelmének megdöntése iránti pert a kiskorú gyermek és az anya a gyámhatóság hozzájárulásával a kiskorú gyermek hároméves koráig indíthatja meg.

Mivel 3 éves a kicsi, ha lenne jogcíme se indíthatna már pert, de mivel van törvényes apja, ez lényegtelen is!

2015. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
84%

A gyermek családi jogállása rendezett, jogilag van apja, és anyja is. Feltételezem, az aktuális "párod" tett apai elismerő nyilatkozatot.

A vélt, vagy valós biológiai apa nem tehet semmit. Ilyen alapon én is hepciáskodhatnék, hogy én vagyok a gyermek apja.

2015. júl. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
84%

a gyerek nem alapjog, vállalni kel a felelőséget

a gyerek 1 életévében még indithatot volna apaságit de 3 év után már semmi joga föleg ha már más a nevére vete,

2015. júl. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
93%
Küldd el, rövid úton, "melegebb vidékre"! Ha elég ostoba volt ahhoz, hogy fel tudja fogni: vannak az életben, a biológiában, árnyalt esetek - pl. olyanok, mint az övé, aki meddőnek hitte magát, mégsem bizonyult annak - és az első reakciója a "sértett hímé" volt: hátat fordított neked és a születendő gyereknek, hát akkor most menjen a saját útján, nézegesse távolról a kisfiát, akinek van igazi, őt vállaló, felnevelni akaró apja.Ne törődj az ilyen emberrel,Kérdező: nem érdemli meg. Ne hagyd, hogy belerontson a kapcsolatotokba és a fiad kapcsolatába a valódi, őt szerető és vállaló, apjával.
2015. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
53%

És a kedves "apámak" nem jutott eszébe közvetlenül szülés után apasági tesztet csináltatni?

Mert azt talán még le tudnám nyelni, hogy terhesség alatt elhagy, mert azt hiszi nem lehet az ő gyereke, ebben az esetben engedném a kapcsolattartást. De meg sem próbálta hivatalosan kideríteni.....

Én azt mondanám neki, hogy igaza volt, nem ő az apa, ha 3 évig "k" voltál mindenki szemében, akkor már nem tökmindegy?

2015. júl. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
71%
hihetetlen, hogy itt senkit se zavar a gyerek oldala.... hacsak nem titkolják előtte, full, hogy nem a biológigai apja, aki most neveli, akkor előbb utóbb úgyis kibukik a dolog. de az ilyenek sose maradnak örökké titokban. Akkor meg én inkább nem tiltanám az apától.
2015. júl. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Mi történt azóta kérdező?
2020. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!