Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen szülők ezek! Mit...

Milyen szülők ezek! Mit tehetek? Nagyon nemtörödöm mondon bánnak velem. Egészségügyben folyton elhanyagolnak, olyan is volt, hogy 1 éve nem látott orvos.

Figyelt kérdés

A napokban csipett meg egy darázs, ott ahol anyajegyem volt, és az anyajegy beszakadt. Könyörögnöm kellet, hogy megnézethessem egy szakemberrel.

Anyám jelleme is kibirhatatlan:

Akármit elmondanék neki, mint anya-lánya, azt mindig "önérdekben" használja ki, nem tartja tiszteletben a személyes teremet sem, olyan példa volt, hogy beleolvasott a privát üzeneteimbe. És egyszer elmondtam neki egyt titkok, és szülőértekezleten elárulta, mindenki előtt! Vagy olyanokat mond nekem hogy beverem a kapafogaidat, és folyton NAGY szamárnak hiv, peddig nagyon jó tanuló vagyok. És ritkán vesz nekem ruhát, folyton az ő "elhasznált" drabjait kapom meg, ő meg vesz magának másikat. Egyszer azért nem vett nekem meg egy könyvet (amit ÉN SAJÁT pénzzel fizettem volna) mert akkor nem marad időm elvégezni a háimunkát helyette.

Apám:

Részeges, agresziv (velem is, nagyon gyakran). Olyan volt, hogy egyzser nem kaptam szerepet valamiben, ÉS hulla részegen elment a szereposztó házához és követlte hogy vegyenek be! Azóta pánikbeteg lettem, de nem léphetek ki, és nincs bennük annyi emberség hogy elvigyenek egy szakemberhez. Amugy asztalnál, csámcsog, esik ki az étel a szájából, teliszájjal beszél, gusztustalan, az undor fog el tölle. Nagyon müveletlen ember, még azokkal a kevesekkel is igy viselkedik akik még barátságosan közelednek hozzá


14/L



2015. júl. 27. 09:17
 1/7 anonim válasza:
58%
Nos,akadnak sajnos ilyen emberek,de lehet jelentened kellene vagy egy tanárodnak elmondanod.
2015. júl. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Ez az a kategória, akinek nem tudom, minek kellett gyerek.
2015. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Az én szüleim is ilyenek. Több éve nem látott orvos, pedig vannak gondjaim (szédülés,elmegy néha a szemem világa).

A többi dolog is, amt leírtál nagyon hasonlít az én helyzetemhez. Annyira kérlek kedves kérdező, hogy vigyázz magadra, nehogy lelkileg mégjobban tönkretegyenek.

Tanulj sokat a suliban és kitartás :) aztán ha minden jól megy lesz melód, és talán egy kis albérlet is kezdetnek. Elköltözöl minél hamarabb és nyugodtabb életed lesz.

A te szüleid példát mutattak :) elrettentő példát. Legalább megjegyzed, hogy "na ilyen nem leszek a gyerekeimmel"


Nem fognak már megváltozni sajnos. De belőled lehet még becsületes ember :) és mivel korán kell felnőlj hamarabb fogsz elszakadni tőlük

Sok siker és kitartást :*

15/L

2015. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

- 14 évesen nem kell anyuci-apuci keze, hogy dokihoz menj. Fogod a tajodat és elballagsz


Amúgy mindkét szülőd jó gyökér, már bocs...

2015. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Nálunk azért ennyire nem volt rossz a helyzet mert valamennyire el tudtam szakadni anyámtól úgy, hogy bizonyos időközönként elköltöztem más családtagokhoz meg eleve el is váltak apámmal, de az én anyám sem szívesen vitt orvoshoz. A pánikbetegségemmel azért nem, mert majd "mit szólnak, milyen anya ő hogy a gyereke pszichológushoz jár" a többit meg szimplán letojta. Volt olyan hogy az egyik receptet amit a gyerekorvos írt (ahova csak igazolás miatt vitt el és nem azért mert annyira aggódott) nem váltotta ki, mondván "minek az?" :D Nagy az isten állatkertje...
2015. júl. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
14 évesen már egyedül is elmehetsz orvoshoz, ha bajod van. Ha nem vagy beteg, akkor nem baj ha 1 évig nem látott orvos. Nem kell minden kis náthával odamenni.
2015. júl. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, a gyogyszert "anyuci-apuci" kell kivegye, és ők is kell programáljanak, sőt a városba is velük kell bemennyek!
2015. júl. 27. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!