Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan mondhatnám meg szüleimn...

Hogyan mondhatnám meg szüleimnek hogy ne legyen újabb botrány?

Figyelt kérdés
Feleségemmel és fél éves kisbabánkkal élek a saját kis garzon lakásomba amelyen rajta van szüleim haszonélvezete. 32nm nem sok hely, így szerettünk volna váltani amibe szerettük volna befektetni a lakást is. Apukám erre csak annyit mondott hogy "örüljünk hogy nem tesznek ki minket innen, ne pattogjunk..." Apósom megelégelte ezt az egészet , vett egy telket és épített egy házat nekünk. Nem tudom miképp mondjam meg szüleimnek az elköltözés tényét hogy ne legyen belőle balhé, kitagadás, amivel apukám már többször is megfenyegetett. A lakásommal pedig nem tudom mi lesz...ha lemondok róla akkor elveheti akár azt is. Egyedüli gyerek vagyok, nem tudom ez a kitagadás hogy működik.

#kitagadás #családi balhé költözés
2015. júl. 27. 17:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Az az érzésem hogy annak idején ők okosan kigondolták ezt az egészet... hogy miképp tudjanak a későbbiekben "feltételekhez kötni"
2015. júl. 28. 05:48
 12/21 anonim ***** válasza:

alakul a dráma.

kicsit túlvariáltad, így már hihetetlen lett, pedig szórakoztató volt

2015. júl. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha kiköltözöl, akkor lemondod az összes közmüvet (a kiköltözés napjáig kifizetve). Ha bárkinek is kiadják, akkor attól kezdve az dolguk elintézni, hogy valami nevére be legyen jelentve. (A tiedre nem lehet, ha nem egyezel bele)


De ideje lenne felnönöd és nem úgy viselkedni, mint egy tizenéves kigyerek, hanem felnött férfiként.

2015. júl. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Igazából szüleim egyedül csak a lakással kapcsolatosan érdekelnek, megjegyzem nem jó úgy lefeküdni minden este hogy nem jó velük a kapcsolatom...a talpamra álltam, választottam, de akkor is fáj. Még legkevésbé az fáj hogy szüleimnek nem felelek meg, de a nagynéném és a nagymamák is beleszólnak hogy béküljek ki velük, és ne viselkedjek szemtelenül velük, mert amiatt van vitánk...
2015. júl. 28. 09:48
 15/21 A kérdező kommentje:
A kérdésem egy szava sem hazugság...örülök hogy vannak akik ezt megtörténhetetlennek tartják...lehet kívül állóként én is így reagálnék. Sokat beszélgetek a feleségemmel arról hogy ha ezeket elmondanánk másoknak biztos nem hinnék el egy szavunkat se...
2015. júl. 28. 09:49
 16/21 anonim ***** válasza:
Kitagadni nem olyan egyszerű, azt indolkolni kell, nem elég a végrendelet. Örökségnél a köteles rész akkor is jár, ha végrendelet van. Még az ajándékozás is egyébként 15 évig beleszámít a köteles rész alapjába.
2015. júl. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Na mi lett elköltöztetek? Van valami fejlemény hogy kiemelted a kérdést?
2016. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező! Az ilyen szülőket én hagynám a fenébe. D.ják fel maguknak a lakásukat. Hidd el, ha egyszer végre férfiként viselkednél, ők is visszavennének az arcukból. De mivel nem férfiként, hanem hisztis kisgyerekként viselkedsz, úgy manipulálnak, ahogy akarnak. Egy szülő és egy gyerek között nem játszmáknak és hatalmi harcoknak kellene lennie, hanem szeretetnek. a történetet olvasva az az érzésem, mintha 2 ellenség próbálná kijátszani és kicselezni egymást. Elég hányinger sztori.
2016. jan. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Apa köszönjük a lakást, de mivel kicsi nekünk, így egy ideid nem fogjuk használni! Te életed!

Ha a ház a TIÉD, MÁR NEM VEHETI VISSZA!

2016. jan. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
El költöztünk igen, most azzal vádolnak hogy meg zsaroltuk őket...
2016. jan. 22. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!